Tuning Show Kotor Varoš 20.07.2013

Tuning Show Kotor Varoš 20.07.2013

Legend
U Kotor Varošu će se 20. jula u organizaciji diskoteke Elli bar a pod pokroviteljstvom opštine Kotor Varoš, održati Tuning Kotor Varoš show 2013, manifestacija koja će okupiti sve zainteresovane u auto - styling i tuning, odnosno zaljubljenike u automobile, a to će biti ujedno i prvi tuning event u gradu na obalama rijeke Vrbanje. Druženje, zabava, promocija znanja i tehničke kulture su ideje vodilje za pokretanje ovakvog događaja. Učesnici na ovom spektaklu biće takmičari i klubovi sa prostora bivše Jugoslavije, ali i iz drugih država koji će doći u Kotor Varoš kako bi razmijenili iskustva sa drugim vlasnicima svojih omiljenih četvorotočkaša. Uz lijepo vrijeme očekuje se da ljubitelji nabrijanih automobila u velikoj mjeri doprinesu ugodnoj atmosferi, koja će obilovati mirisom oktana, velikom broju dotjeranih automobila, ali i prekrasnih djevojaka bez kojih su ova događanja nezamisliva.
Na Tuning Kotor Varoš show 2013 biće organizovano DB Drag takmičenje u glasnoći muzike u automobilima, Styling takmičenje u kojem će se ocjenjivati kompletan izgled automobila i Exhhaust Freak takmičenje u jačini izduvnih sistema automobila.



thumbz.php





Slucajno mi kolega rece za ovo ....
Ide li neko sa foruma , moguce da ja i ekipa odemo
 
Član
RE: Tuning Show Kotor Varoš 20.06.2013

Druze samo ispravi ovaj datum u naslovu stavio si 6 mjesec. ;)
 
Legend
RE: Tuning Show Kotor Varoš 20.06.2013

ah ... tako sam samo kopirao sa neke stranice mora da su i oni pogrijesili , a nisam plakat komplet ni procitao,.... sve vrijeme kontam da je juni
 
Član
Postignut dogovor sa organizatorima, dB mjerenje radi PROtuning ekipa i aktivno ucestvujemo u pomoci realizacije projekta.

Za dB Drag idu standardna pravila nece biti nikakakvih izmjena, znaci:

Klasa Mini.
Auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala snage do 700w RMS-a, uz obavezan osigurač na instalaciji.
Instalacija se sastoji maximalno i ukupno od 70mm2 kabla koja idu od izvora struje prema pojačalu.
Odnosno kabla promjera 35mm2 ukupno za pozitivan pol i kabla 35mm2 ukupno za negativan pol,
ili samo kabla od 35mm2 za pozitivan pol koji ide od izvora struje prema pojačalu i kabla koji ide sa
šasije vozila prema pojačalu, 50, 60 ili 70mm2 za isti pol nisu dozvoljena...
Aero portovi i SPL kutije nisu dozvoljene.
U Mini Klasi se koristi muzika koja u vozilu služi za svakodnevno slušanje, kutija za takmičenje.
Mini Klasi kutija mora biti tapacirana ili urađena tako da se stapa sa kompletnim
izgledom prtljažnika (Lak, Stakloplastičarenje...)
U Mini Klasi pored jednog izvora struje je dozvoljeno i korištenje kondenzatora.
Natjecatelji mogu puštati samo muziku...
Muzika koja se pušta je stvar ličnog izbora.
Korištenje filtera za instaliranje frekfencija u muziku je zabranjeno, i svaki takmičar koji ih bude koristio
bit će diskvalificiran.
Mjerenje SPL_a u mini klasi traje 60 sekundi, u obzir se uzima najjači rezultat.

Snaga pojacala u mini klasi se računa SAMO putem formule JOX14,4X0,8 = jačina amp.a
(gdje je JO ukupna jacina osiguraca na amp. u) jačinu osigurača na instalaciji ne uzimamo u obzir...
Pa ako amp ima 2x30A osigurače to ce izgledati ovako:
60x14,4x0,8=691,2w RMSa i sa tim ampom se može takmičiti u mini klasi...
Što se tiče tolerancije jačine amp_a ona će biti 10% pa kad se izračuna da je amp 770rms_a i dalje ostajete u mini klasi...
Sve preko 770rms_a ide na diskvalifikaciju odnosno u jednu od street klasa...


Klasa A.
2x10"sub, 1x12sub ", iz kutije za subove nije dozvoljen izlaz više od jednog para kablova za
povezivanje sub_a/va i pojačala, 1. akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B.
3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C.
3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili
1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max.
Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...


Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM...
Takmičari smiju biti u vozilima ili izvan vozila...
U Mini, A, B i C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...
 
Član
Isti pravilnik i broj klasa ce se praktikovati kao na PROtuning FEST-u, dakle:

STYLING:
Extreme Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

Street Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

German Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

Best Race Look
1. mjesto

Best Presentation
1. mjesto

Best Rat Style
1. mjesto

Best Clean Look
1. mjesto

Exhoust Freaks
1. Mjesto

Ukupno 14 pehara na Stylingu


Mensur84 je napisao(la):

Drago mi je prijatelju sto dolazis, jesi rijesio elektroniku?
 
Član
Iceman je napisao(la):
Isti pravilnik i broj klasa ce se praktikovati kao na PROtuning FEST-u, dakle:

STYLING:
Extreme Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

Street Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

German Style
1. mjesto
2. mjesto
3. mjesto

Best Race Look
1. mjesto

Best Presentation
1. mjesto

Best Rat Style
1. mjesto

Best Clean Look
1. mjesto

Exhoust Freaks
1. Mjesto

Ukupno 14 pehara na Stylingu


Mensur84 je napisao(la):

Drago mi je prijatelju sto dolazis, jesi rijesio elektroniku?



Jesam bruda rijesio sam hvala bogu 5 dana sam je ganjo haj pricat cemo kad se vidimo ;) Cujemo se ovih dana pozz ;)
 
Član
Sudije? Ok, jasno mi je. Znači protuning preuzeo i ovaj dio posla.

Sretno svima koji misle ići na ovo takmičenje. pozz
 
Top