"Tuning" koji NE RADI !

"Tuning" koji NE RADI !

Član
Ponukan pitanjem naseg clana na forumu za elektricnu turbinu, mislio sam da ovdje okupimo tuning dodatke koji NE RADE ! ;) Molim Porschefana kao moderatora da pazi na temu i brise offtopic, jer ako se upizdi ova tema u offtopic, ima da vas popljuskam sve :icon_mad: :lol:

Dakle, da pocnemo...

Nasao sam na oglasima F1-Z Trubina. OVA STVAR NE RADI !




LIN NA OGLAS!

Navodi se da daje do 15 ks snagu, spusta potrosnju goriva od 25-27% zbog eto posebno dizajnirane propele koja turbulentno povecava pritisak zraka pa eto treba manje goriva za smjesu u cilindru...posebno je interesantno to da nema motor niti bilo kakav izvor pokretanja, znaci nema ispusnog kucista, nema elektro motora da pokrece propelu, nego ziva snaga usisa zraka...posebno sve dobija jako dobru notu jer stoji da se sutne u cijev izmedju usisne grane i filtera zraka...

Jedino rijesenje sto ovime dobijete je pogorsanje perfomansi, jer propela predstavlja restrikciju usisu, i to je to... :icon_rolleyes:
 
Član
Evo jos jedan specijalni uredjaj

http://www.njuskalo.hr/tuning-snage/neosocket-usteda-goriva-tuning-oglas-2587916
 
Član
Nije direkt tuning, ali dosta ljudi popushi i ovu foru...

Naime ovaj post se odnosi na proizvodjace mocnih "hepeka" u vidu magneta i slicnih stvari koji se postavljaju na dovod goriva ka motoru... Pri tom mislim na proizvodjace koje sam naveo (Ecoflow, FuelMAX, Prozone, MAXPower, FuelSaverPro, EcoMag, ZEFS ) a i ostale ne navedene proizvodjace koji na istu foru udaraju porez na budale...

Stvar je u ovome, kao stavite ovu klapnu na crijevo dovoda goriva ( nebitno dizel-benzin) i u toj klapni su neki mocni super-duper magneti koji poravnavaju molekule u gorivu i sta ti ga ja znam sta uglavnom smanjuje potrosnju 20% uz neopadanje tvornicke snage vaseg automobila.

OVA STVAR NE RADI!



LINK NA WEB-STRANICU!

Ovo svatko moze skontat tko se imalo zamisli... Magneti uticu samo na stvari koji provode struju, dakle imaju ucinka na metale, vodu i recimo jos ljudsko tijelo. Na stvari koji imaju hidrougljenicke komponente ( kao recimo fosilna goriva, jel ) za ucinak imaju kitu ;)

Kocka jel mozes molim te napisati o tom Neosocket smecu na uzor nesto kao sto sam ja, slika, link zasto ne radi itd...jer ne vjerujem da ce netko doci i klikat link za linkom...ljudi su lijencuge hoce sve "na izvol'te" ;)
 
Evo objašnjenja za ovo što je stavio Kocka:


Direktno iz oglasa:

get_image_variation.jpg



"STO OVAJ PROIZVOD ZAPRAVO RADI?
-proizvod je prvenstveno namjenjen smanjenju Vase potrosnje goriva od 5 pa sve do 30%
-uz fantastican ucinak na potrosnju , proizvod ujedno pozitivno djeluje na sve potrosne elektornicke uredaje u automobilu

KAKO JE TO MOGUCE?
-opce poznato je da elektricni uredaji povecavaju potrosnju benzina svojim zahtjevima za dodatnu energiju

Upravo ovdje nastupa EKO SOCKET koji umetnut jednom u Vas utor za upaljac se spaja sa citavim elektricnim sistemom.
Radom automobila EKO SOCKET se puni energijom i kada nastupi potreba za dodatnom energijom ispusta istu te omogucava manje napore elektrike i motora, odnosno SMANJUJE POTROSNJU GORIVA."

Jednom je legendarni sportski komentator Mladen Delić rekao možda i najlegendarniju izjavu u svijetu sporta:

"Ljudi mojiiii, jeli to mogućeee" :icon_smile:
 
Zanimljiva je stvar da ima faca koji stvarno kupuju ove stvari u nadi da su napravili posao stoljeća za svoj auto. :icon_smile:

p.s. da kažem, ako netko naiđe na slične "artikle" neka postavi ovdje, smap zabranjen. ;)
 
Član
gledao sam na piku covjek prodaje el turbinu, znaci ima elektro motor, kao daje cca 15ks, radi li to....:lol::lol::lol:
 
Član
Hahahaa elektro turbina koja daje 15 ks hahahah pa sam vidi... kW ti se pretvara u konjske snage znaci treba ti elektro turbina da ima elektro motor od 11kW :D kolika je to elektro turbina hahaha i koliko to struje trosi pa prije ce ti potrositi svu struju i spaliti alternator nego dati tih 15 konja :lol: nema bez turbine ili kompresora koji se veze na radilicu nista, sve te gluposti samo mogu pogorsati tj. oslabiti motor... ne bacajte pare radje skupi pa ugradi nesto sto valja npr NOS :cool:
 
Član
ma znam ja sve to, jasno mi je, al et da se raja nasmije :lol::lol::lol: a cijena je simbolicna 30km za ovakvu turbinu, sto sklapati turbo motore, jbs to:D
 
Član
Ja gluposti :lol::lol::lol: ovaj sa elektronikom u upalac i pricom o smanjenju goriva najjaci cuj napuni se i posle iz njega ide energija :lol::lol::lol:

Izvite za off al mora se komentirat :D
 
tibor987 je napisao(la):
Ponukan pitanjem naseg clana na forumu za elektricnu turbinu, mislio sam da ovdje okupimo tuning dodatke koji NE RADE ! ;) Molim Porschefana kao moderatora da pazi na temu i brise offtopic, jer ako se upizdi ova tema u offtopic, ima da vas popljuskam sve :icon_mad: :lol:

Dakle, da pocnemo...

Nasao sam na oglasima F1-Z Trubina. OVA STVAR NE RADI !




LIN NA OGLAS!

Navodi se da daje do 15 ks snagu, spusta potrosnju goriva od 25-27% zbog eto posebno dizajnirane propele koja turbulentno povecava pritisak zraka pa eto treba manje goriva za smjesu u cilindru...posebno je interesantno to da nema motor niti bilo kakav izvor pokretanja, znaci nema ispusnog kucista, nema elektro motora da pokrece propelu, nego ziva snaga usisa zraka...posebno sve dobija jako dobru notu jer stoji da se sutne u cijev izmedju usisne grane i filtera zraka...

Jedino rijesenje sto ovime dobijete je pogorsanje perfomansi, jer propela predstavlja restrikciju usisu, i to je to... :icon_rolleyes:

Testirali su ga u Njemackom TUNINGU, steta sta nemam scaner da vidit krivulje snage i okr momenta

Test je bio na E30 318i i auto je IZGUBILO 5 ks sa ovim, a krivulja momenta prestane bit linearna :123:
 
Član
maleni0606 je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Jedino rijesenje sto ovime dobijete je pogorsanje perfomansi, jer propela predstavlja restrikciju usisu, i to je to... :icon_rolleyes:

Testirali su ga u Njemackom TUNINGU, steta sta nemam scaner da vidit krivulje snage i okr momenta

Test je bio na E30 318i i auto je IZGUBILO 5 ks sa ovim, a krivulja momenta prestane bit linearna :123:

Sve je receno, a sada i potvrdjeno... Sa ovime stvaras jos jedan problem, nitko ne zna kakve je kvalitete ova "propela" unutra, sto ako se slomije i dijelic odleti u usisnu, ili neki maleni fragmenti plastike ili metalne strugotine se odlome... :icon_rolleyes:
 
Top