Tuned by Liga ... SVI MOJI RADOVI...

Tuned by Liga ... SVI MOJI RADOVI...

Član
Moze se samo oduzeti.Ta k'o dnevna svjetla skinuti.
A inace odradjeni posao je za sve pohvale,svaka cast...
 
Član
Bravo Liga :) Fabia je sad kao po danu da vozim. Jedina zamjerka sto nisi brate blize Tuzli.. (sala mala). Pozdrav I hvala ti jos jednom. :)
 
Član
Jedan savjet ako nije problem, valjda me neces morat ubit ako mi kazes :p Imo sam malu nezgodu na golfu 4 i moro sam zamjenit jedan far. Trenutno je na autu jedan oem far i ovaj novi nekog ZNJ porijekla. Taj novi mi je puno "sjajniji" i cisci od ovog oem, kako iznutra tako i s vana. Jel se moze to rjesit poliranjem ili necim ili se taj novi far ( jer nije org. ) jednostavno toliko razlikuje od ovog orginalnog.
 
Član
E imam i ja pitanje, stavio sam lecu za ksenon u farove od passata b4, lece su sa nekakve nove toyote i nisu zatvorene, imaju nekakve rupe sastrane kroz koje prolazi svjetlost, znaci ne svjetli samo kroz lecu nego i okolo, a plastika koja to blokira na toyoti meni ne pase. Sa cime da to blokiram? Neznam jel pametno nekakvu traku motat da se ne otopi, a i vidjet ce se kroz staklo....
 
Legend
Jedan savjet ako nije problem, valjda me neces morat ubit ako mi kazes :p Imo sam malu nezgodu na golfu 4 i moro sam zamjenit jedan far. Trenutno je na autu jedan oem far i ovaj novi nekog ZNJ porijekla. Taj novi mi je puno "sjajniji" i cisci od ovog oem, kako iznutra tako i s vana. Jel se moze to rjesit poliranjem ili necim ili se taj novi far ( jer nije org. ) jednostavno toliko razlikuje od ovog orginalnog.

A koji ti je taj OEM? Hella? Valeo? Ili?
Svakako se moze razlikovati novi od polovnog... staklo ne mozes polirati, al se moze oprati..
ako je Hella onda se moze i otvoriti i ocistiti i bude i on nov... ako je staklo iztackano,
zamjeni ga i onda je to to...
A ako je Valeo onda placi na glas... hahaha... ili i njega zamjeni ili kupi novo staklo odma
jer ces staro morati da razbijes... ;)
 
Poslednja izmena:
Legend
E imam i ja pitanje, stavio sam lecu za ksenon u farove od passata b4, lece su sa nekakve nove toyote i nisu zatvorene, imaju nekakve rupe sastrane kroz koje prolazi svjetlost, znaci ne svjetli samo kroz lecu nego i okolo, a plastika koja to blokira na toyoti meni ne pase. Sa cime da to blokiram? Neznam jel pametno nekakvu traku motat da se ne otopi, a i vidjet ce se kroz staklo....

Ma da... nije isti oblik fara i maske jer je namjenska za to auto...
posalji mi slike na pp da vidim kako to izgleda...
mislim da bi mogla neka od ovih morimoto maskica da odradi posao... ;)
 
Poslednja izmena:
Član
hella je far, hajde bas cu izdvojit jedan dan, izvadit rasklopit pa se malo igrat oko toga. hvala na odgovor:)
 
Legend
E sad malo veci zalogaj... :)

Audi Q7:
- otvaranje farova,
- ugradnja projektora,
- ugradnja H1 Can Bus xenon 6000k,
- sklapanje farova,
- poliranje farova...

Ja kao prvo nisam znao da postoji model bez projektora, al et... ;)

Farovi se jako jednostavno skidaju s auta, tako da smo to preskocili (citaj, zaboravili slikati) hehe...
2aflwts.jpg


ej7lub.jpg


Pa kao i uvijek, pametniji popusta... ;)
20ghbtk.jpg


16bg1sn.jpg


Stakla, tj. plastike ako su mutne ili zamaglile kao sto je ovdje bio slucaj s unutrasnje strane,
obicno predjem polirkom grubom pa finom 3M... unutrasnju stranu ne smirglam
jer je jako tesko doci do samih coskova u farovima, pa ne bude bas ni estetski lijepo...
9k8e0x.jpg


E sad, ovdje sam se morao malo potruditi, jer je far, tj. sjelino fara dosta otvoreno i vidi se svaka sitnica u faru...
maske sam prepravio takodje radi samog prostora, a fabriska sjenila iskoristtio kao nosace, a sve ostalo odrezao
i presao mat crnom da se ne bi vidjelo kada se far zatvori, to cete vidjeti kasnije na slikama... ;)
k153za.jpg


28gtrn6.jpg


2pyzvqr.jpg


Onda montiranje, svakako kad se ovo radi nema zurbe... probati vise puta,
jer kada se nanese ljepilo ili zatvori far onda nema popravnog... ;)
m8gv43.jpg


vhco6f.jpg


33v10nq.jpg


Pozadina fara...
2wcp2ex.jpg


Sklapanje sutradan...
1aelj.jpg


2465fnb.jpg


Pa sam ja bio na putu, tj u Gradisci kada je drug Hare dosao po farove,
pa su on i Zoka to montirali sami... ja sam tek nakon nekoliko dana ponovo vidjeo auto i
napravio par slika... :)
2mhaook.jpg


2rf5955.jpg


15cdizs.jpg


23t5nr6.jpg


To je to... :)
 
Poslednja izmena:
Legend
bas mi se svidja kako si uradio farove na plavoj fabiji moracu i ja odvojiti kesa pa da uradim, svaka cast ;)
 
Član
A kad se sjetim kakvi su bili, jedino za doniranja plastike drugim farovima. A sad si ih napravio k'o novi da su. Vrhunski posao od tebe sto se moglo i ocekivati. Castim te cevapima iz Mrkve kad dodjem za te xenone, a to ocekuj naredne sedmice. Svaka ti cast jos jednom
 
Top