Tuned by Liga ... Reparacija farova - Audi A4 2007

Tuned by Liga ... Reparacija farova - Audi A4 2007

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Znaci arovi Audi A4 2007 god...

Potrebno:
- otvoriti farove
- izmjenjati led diode (jedan far ne radi)
- komplet ciscenje
- zatvoriti farove
- poliranje

Pa redom...

16jqx3r.jpg
vicv1k.jpg


Procedura otvaranja se razlikuje od fara do fara, kvaliteta plastike i stakla koje far koristi... ne moze se bas sve nauciti
preko slika ili da Vam neko isprica, to morate probati sami i po osjecaju ocijeniti kako i sta treba raditi... ;)

2zhl7oo.jpg
30uy0k8.jpg


Plastike/stakla je potrebno detaljno oprati i odstraniti svu prljavstinu, tek onda se moze procijeniti koliko je potrebno posla oko istih...
Nikakva posebna sredstva nisu potrebna, nesto iz kuhinje za masnocu i da mirise... :lol:

2s1ocxi.jpg
v6unoh.jpg



Malo ala usporedba sjenila i same lece poslije ciscenja, jednostavno i lagano
se obrise bez pritiskanja jer je sjenilo jako osjetljivo na dodir...

Prije.......................................................................... Poslije...

aavrsx.jpg
122ht75.jpg



SMD LED Diode... jaoooo... komplet sve iz pocetka, jer nije ista nijansa dioda u faru i ovih koje ja koristim...
potrebno je postaviti na svaku diodu pojedinacno odgovarajuci otpor da rade na istim mjerama kao i ove sto su bile na faru...
Znaci izmjerio sam vrijednosti dioda na faru koji radi uz pomoc ispravljava od 12v i unimjera,
pa po dobivenim mjerama postavljao nove s odgovarajucim otporom...


2wpjtwh.jpg
fkd353.jpg


fubei1.jpg
1zn3br4.jpg


"OBAVEZNO TESTIRANJE"

n2fryw.jpg
2nq9o36.jpg


Sizifov posao... sve polako, bez zurbe... Pakovanje...

2vxerl2.jpg
2i0argj.jpg


Premjestanje na drugu lokaciju radi poliranja (nije obavezno :lol:)

Pa opet lagano... 800... 1000... 2000... 3000... vodobrusni...

no94p1.jpg
1zmz50p.jpg


2u8h2eg.jpg
wt7fgl.jpg


9u3onb.jpg
4rqrh5.jpg


2h7fc0m.jpg
deycly.jpg


Pa malo polirke i to je to... i da... desi se i najboljim... jedan far sam uspio izparati iz meni jos nepoznatih razloga,
pa sam morao ponoviti proceduru i bez daljnjih problema priveo kraju poliranje...

Farovi su takodje otisli na auto i cekam slike po danu da postavim... sad za sad imam ovo...

34j8whj.jpg


:cool:
 
Član
alal ti cufte:cool:

i sam sam radio ove stvari ali je fkt uzivancija gledati tvoje radove, toliko preciznosti, urednosti, svaka ti cast
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top