Trzaji pri motornom kocenju, neresiv problem?

Trzaji pri motornom kocenju, neresiv problem?

Član
E pa ovako, vozim Alfu 147 sa dizel motorom od 116 konja, godiste 2003. Sta se desava, pre 15 dana sam primetio da mi auto poskakuje prilikom kretanja, iliti otpustanja papucice kvacila, nisam imao vremena da ispitujem taj problem tako da sam ga ignorisao neko vreme, medjutim posle deset dana mi se pojavio sledeci problem, auto nizbrdo pri motornom kocenju, dakle recimo trecom na nizbrdici trza, stuca, znaci samo odjednom secne, trzne ito bas jako i cuje se kao da lupi napred nesto. Otisao kod majstora koji je odmah detektovao "otisao ti zamajac, a cim poskakuje otisla ti je i korpa", odem kod sledeceg majstora koji kaze, ovo nije do zamajca, ovde su snopovi u menjacu otisli i mora da se radi remont menjaca. Da napomenem, kada ubacim u prvu i spustim rucnu, onda izadjem i guram napred nazad cuje se zvuk "klak-klak", takodje kod dodavanja i otpustanja gasa ce cuje isto "klak" zvuk, zatim kada je kvacilo potpuno otpusteno cuje se zvuk klaparanja, kada stisnem zvuk nestaje.
..... Nastavak u sledecoj poruci
 
Član
Zbog toga svega mi je prvi majstor dijagnostikovao da mi je los set kvacila i los zamajac. Ostavio sam auto kod drugog majstora, zove me posle 4-5 sati i kaze, zamajac, set kvacila, menjac kao novi, zvuk koji pravi kada se otpusti kvacilo je u stvari los lezaj na ulaznom vretenu menjaca ali po njegovim recima to je skroz ok i ne treba nista da pipam, problem mi pravi leva poluosovina koja ima 1cm lufta i na dijagnostici prijavljuje gresku pedale gasa, kada se ide nizbrdo i kada trzne tada izbaci gresku sa pedalom, kao da u tom trenutku na delic sekunde kompjuter ocita kao da skoce obrtaji na 3000 i auto secne. Otisao u treci servis koji je poznat po profesionalnosti plus je ovlascen za alfu, dijagnostika je pokazala da je sve apsolutno u redu sa elektronikom, nema gresaka, vec su mi rekli da mi ta poluosovina pravi problem. Desna ima lufta, leva jos vise, otisao kupio obe poluosovine, 200 eura platio, otisao to zamenili i problem ostao ISTI, popizdeo sam, sto se tice kvacila i poskakivanja kada krecem, tj otpustam kvacilo to je reseno, ali auto mi i dalje trza kada idem nizbrdo. Onda sam otisao kod tog majstora sto mi je prvi radio dijagnostiku i koji je rekao da su menjac itd kao novi i rekao da u tom servisu de sam bio nece da se "bakcu" sa ovako sitnim problemima sa softverom. Ja vise ne znam sta da radim, evo vec 7 dana mucim muku. Poluosovina zamenjena, ali je opet ostao zvuk "klak-klak" kada u brzini guram auto, mada je to nebitno, vise me brine trzanje nizbrdo koje ponekad ume tako da trzne, da mi se ceo auto strese, pukne kao da sam u kamenicu udario.
Molim vas ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude da mi pomogne, puno sam para potrosio a nisam resio problem, hvala unapred
 
Pa dobro hajd ako su poluosovine bile lose,svakako bi ih mijenjao jbg..
Jel ti iko gledao nosace motora?
 
Član
A da, majstor je cini mi se rekao da je jedan losiji, medjutim tvrdi da on ne pravi problem? Ali kada vec to pominjes mogao bih i to detaljnije testirati
Ovo je zvuk koji imam kada guram auto.
 
Poslednja izmena:
Član
Nemam savjet za to ali imam majstora, otiđi u Auto servis Goran u Zemunu, uopšte nisu skupi a ljudi su profesionalci. Takođe će ti sve pregledati i uraditi dijagnostiku U VOŽNJI, tako su i meni za oko sat vremena riješili problem s kojim sam se mučio duže vrijeme u BIH i išao od majstora do majstora.
http://www.fiatservis.rs/
 
Član
Javi jesi li išao i ako si riješio koji je problem bio, ima nas još sa istim ili sličnim motorom ;)
 
Član
Problem je bio u setu kvacila. Lamelu je prosli vlasnik verovali ili ne okrenuo naopako i evo sta se desilo:
Napravilo haos
 
Super Moderator
i sad radi normalno? cudi me da je uopste auto htio krenuti sa naopako okrenutom lamelom
 
Član
I kod mog rodjaka na passatu b5 isto ljudi uradili...

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Top