trosi vodu

trosi vodu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam problem,sipam vodu,antifriz...sta god...i predjem kako kad nekad 40,nekad 50 km,i upali see lampica da je auto ostao bez vode,i kad nigdotvorim onu posudu ona prazna,pogledam motor nigde ne curi voda,ni na crevu,ni na onim racvama,cak sam i u mestu drzao upaljen auto i nista,nigde ni kapi ni na motoru,nina asfaltu...

pa jer zna neko sta je u pitanju,ssta mi je ciniti..svaka pomoc dobro dosla...hvala

mada video sam na podu iza vozaca,znaci gde gde sedi putnik pozadi pa prostor za noge,pun vode i to ono pravo pun bas bara,ono ljulja se kako vozim gore,dole..ja to isusim,meljutim opet se pijavilomali samo kad vozim..jer iamju neke veze ta barica,i to sto trosi vodu...napred oko nogu je suvo,a pozadi propast...

P.S. auto je stajao u garazi,tako da nije od kise koja je padala ovih dana...
 
kakva ti je temperatura motora ??
jel blizu da proukaha ??

PS : Imao sam vise auta tako da se desava trosi vode boga oca , tj mjesa vodu i ulje i na kraju stane. Ode mu diftung glave i pomjesa to dvoje. Ako ti je to ne idi na dalek put stat ce ti samo je pitanje vremena.
 
Član
tepmeratura stoji na pola,ono na pola sata na nekih 85-90 stepeni...i ide sve normalno,i samo od jednom upali lampicu...i kad se upali lampica za vodu,ni tad ne pocinje da dize temperaturu..znaci sve normalno,radi,ne dize temp..i samo se upali da je ostao bez vode...

@zAaKy
majstor kaze da je moguce da je mali hladnjak...pa da se zato pojaljuje voda pozadi...mali hladnjak inace sluzi za sistem grejanja ili?
 
Član
http://www.bhtuning.com/problem-s-rashladnom-tekucinom-t-58474.html

Evo ti ista tema, pa pogledaj malo tamo
 
kao sto ti rekose, ako se u autu pojavljuje voda a ne curi nigdje ispod auta, mali hladnjak pukao, crecno u rastavljanju :cool::cool:

a da ti mjesa ulje i vodu vidjelo bi se na sipci od ulja ;)
 
Član
meni rece jedan covek da je imao isti problem sa novijoj lagunom tu negde 2003 godiste..kaze na bloku gd eje bila kao rdja da je tu trosio,i da je samo kupio i sipao neki LIKVIT MOIL ili tako nesto da se zove...samo sipao u rashladnu tecnost,i nema vise problema...

ma nije dihtung,voda cista,sipka za ulje uredu,nivo uvek isti...nema ni grama bilo kakvog dima na auspuh,atrosi vodu pa trosi...i sad pocela voda pozadi da se skuplja..
 
rastavi fino tablu, ventilacioni sistem rastavi i skini mali hladnjak i pogledaj je li to to..........

ili, ako sumnjas da je hladnjak, naspi antifriz odredjene boje (drugacije nego trenutne) a vodu u kabini dobro pokupi, i onda kada se u kabini opet nakupi provjeri je li to ta boja ;)

mada ne gine ti rastavljanje, a buduci da je jako "lako" mogu samo reci srecno :icon_biggrin:
 
Član
ali nije mi jasno,napred sve suvo,a voda se skuplja pozadi,kako to?

e da kad stavim ono za regulaciju temperature,na sredinu,stakla mi jos vise magle..a kad duva hladno jedva da nesto uspe da oduva sa stakla...
 
Član
100 % je mali hladnjak. Probaj iskopcaj ova dva oznacena crijeva i povezi ih sa komadom bakrene ili sl. cijevi. Znaci da voda ide direktno iz jednog u drugo crijevo.

jakker-motorraum-53100.jpg


Naspi vode i vozi tako jedno vrijeme i vidi hoce li trosit vodu sad ti svakako ne treba grijanje jer je toplo tako da mozes i tako ispitat mali hladnjak. ako ti ne bude trosio vodu onda je 100000% mali hladnjak.

EDIT: ovo ti je najjednostavnij nacin da ispitas mali hladnjak a da ne rastavljas dzaba armaturu. Ako ne bude trosio vodu imas fore do zime da to sredis ;)
 
Uradi kako ti je objasnio clan jaba78, ovo je najjednostavniji nacin da ispitas mali hladnjak a da ga ne skidas, jer da bi ga skinuo trebaju ti debeli zivci... sretno
 
Član
ovo sto je jaba objasnio je i meni danas preporucio jedan drug, da bih vidio da li je mali hladnjak, neces imati grijanja, ali ces barem vidjeti da li ti nestaje vode u boci, tako cu i ja sutra da uradim. Ako nivo bude isti, ne bude trosio vodu onda nije mali hladnjak. Ako ne bude mali hladnjak preporucujem ti da odes uzet onu tekucinu koja se sipa u sistem klime, odnosno kad otkrivaju gdje klima pusta, fluorescentna tekucina, naspes je malo i na mjestu gdje pusta ostavlja boju, ali se pregleda UV lampom

eto imam i ja isti problem, pa se raspitujem vec neko vrijeme za moguca rjesenja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top