trosi puno goriva

trosi puno goriva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam fiat punta 1.1 poluajnspric
trosio preko 7 litara i ja promijenio onu sondu kod majstora kostalo me 160 KM nova sonda
i sad malo manje trosi al ja ga na otvorenom testirao uzima oko 6 litara
al meni to opet puno jbg motor radi extra
kazu da treba 4,5 najvise 5....
do cega je to i da li se moze napraviti?
 
Član
A sta voze ti sto ti kazu da treba 4.5l da trosi:icon_mad:
Sta bi ti, 3l da trosi:icon_question:
Ta potrosnja je sasvim OK i potpuno normalna.
 
Član
buraz pa ne ide to na zrak,ti sto ti kazu da treba da trosi 4,5-5l vjerovatno tacke vozaju oko kuce,pa njih nista ne kosta
 
Član
Pa bas zato sto je 40KW i trosi toliko:D
Razmisli koliko se jadnicak muci uzbrdo i pod teretom:D
 
Član
Ipak je to fiat i staro auto,i sasvim je normalno da trosi toliko,ako ti je puno zvekni mu plin al ces onda da zaboravs na zadnji stepen mjenjaca jer kad god ubacis ima da ti se ugasi... :lol::lol: zbog nedostatka snage :D
 
Član
6l , ti si sretan , ja imam pandu mpi motor 2002 1,1 40kw god pa mi troši 8l, drago mi je čuti da ima fiata benzinaca da troše ispod 8l, fiati benzinci su poznati potrošači
 
Član
to ti je nikakva potrosnja za 1.1 benzinac, ja sam imao reno 5 1.1 i trosio je 9 l, i to je bilo normala, kad je otvoreni put znalo je biti malo manje, al neznatno manje.
 
Početnik
ma to je sasvim OK potrosnja,ja imam corsu a 1.0 pa trosi 7 l,nmoze to je gore nego 1,4 motor..ove male cim malo potjeras uzbrdo pije ko 2,0 hahahaha....a sad odi se vozaj i VICI cakija.....hahaaaaa:lol:

pusti ti te price 1.8 a trosi 8-9 litara jest kad bi ugasen bio zadnjih 40 km od 100.....ja jos posjedujem (mislim moj otac) lagunu ph1 1.8 ajnspric pa trosi min 10l.......naravno da uvijek moze ic nize 1l ali ja je netusio u 5-toj a 70km/h ic....to nije za zdravog razuma
 
Pa ti trebas biti prezadovoljan potrosnjom, nista nediraj i necackaj mani se majstora i furaca kojima auto trosi 4.5 litra.
Ja vozim disela pa vise trosi.
A ako fakat hoces manju potrosnju evo par savijeta:
-napusi sve gume na 2 bara,
-gasi auto na svakom crvenom svijetlu,
-mijenjaj brzine na 2 do 2.5 hiljada obrtaja.
-vozi ga na vrhu gasa u svakoj brzini,
-kupi tablete za manju potrosnju,
Ako nakon ovog bude trosio vise od 4.5 litara onda ga odvezi hodzi, vidi da ti nije neko sihre bacio na njega....xd
 
Član
drug bolan prestani slusati one koji kazu trosi mi auto 3-4 litra to su su[plje price...to ti je normalna potrosnja sasvim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top