TROŠI PERMANT...???

TROŠI PERMANT...???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
e ovako,primjetio sam da mi auto puno troši permant,dakle pitanje za vas je dali smijem stavljati u sistem običnu vodu???

jer koliko znam permant ima glavnu ulogu zimi,ali nije ni nepoželjn ljeti...
znači smije li se sipati voda u sistem???to mi je bar riješenje dok ne otkrijem gdje curi i dok ne odletim majstoru...
 
Član
smijes sipati vodu, s tim sto ce ti permant onda biti razblazen, pa kad otkrijes kvar i kad popravis neka ti majstor izmjeri procenat permanta pa mozda kupi novi.
 
Početnik
mozda ne trosi :)
ja sam tak se bio nasikiro i vec poceo planirati ravnanje glave dihtunge ovo ono
a ustvari iza samog motora shelna popustila i kad pritisnem gas voda propichi i direkt na auspuh prokapa i iispari ...
 
Član
ja mislim da trebas sipati destilovanu vodu jer je ona oslobodjena od kamenca (sedre). Kod mene ne trosi permant a kome trosi moze nadomjestiti onim od 100% znaci koncentrat
 
Član
Ako na permant dosipas ja sam cuo da se treba dosipati 100% permant, koji je nekih 3 ili 4 km, sto nije skupo.
 

edo

Član
ma nije meni to skupo,ali kada pogledaš nakon mjesec dana prazna posuda...a stvarno nešto nije ok ako ga moram dosipati svakih mjesec dana...
 

MyX

Član
jesam ti rek'o da ga ne vozis preko 230, znao sam ja da ces ga opet pregrijati....(sala)

Rekoh ti vec: ''don't worry, be happy...''
 

edo

Član
ma evo čekam platu da to riješim,ma riješio sam to privremeno tako što sam uzeo žicu i stegnu taj
napukli dio,tako da sad ne curi,ali buni me jedna stvar a to je da li se mora mijenjati kompletan
termostat jer ona kazaljka za temp. motora nikad sredinu ne prelazi,znači termostat radi svoj posao,znači muči me može li se zamijeniti samo nosač ili moram kompletan termostat mijenjati???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top