Trosenje gume

Trosenje gume

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam pitanje. Lijeva prednja guma mi se vise trosi od ostalih, mislim da je auto malo nagnut na tu stranu, citao sam da je nekaj otislo zbog prebrzog ulaska u zavoj ili na lezecima, al neznam kaj, jel zna neko?
 
nagib kotaca ti nije uredu...ako trosi s unutrasnje onda je u minusu..ako s vanjske tada je u +u...koje vozili u pitanju da ti kazem kako ces rijesiti problem
 
eee jebga...kod tog modela vozila nepostoji stelovanje nagiba kotaca po fabrickoj specifikaciji (zao mi je) jedina opcija zamjena ostecenog djela (tj. nesto je krivo...amortizer,rukavac,lafeta...cest slucaj kod fieste,eskorta,mondea...odu seleni lafete pa se donji kraj kotaca izbaci van.pa trosi unutarnju stranu guma) nisi bio precizan,kako je trosi ,unutra ili vanjski rub :icon_question: odg pa cu ti tacno reci sta da radis poz ;)
 
da su krajnice spura nebi bila uredu i trosilo bi obje gume s vanjske strane....a neznamo s koje trosi kod ove fieste
 
ukratko (nepravim se pametan nego djelim iskustvo) prvi slucaj,mehanicka letva volana,ostecena krajnica...kretanjem vozila s takvim trapom, tockovi se ravnomjerno rasporede,tj odu oba u minus (otvore se) i upravljac se ukosi (zavisno od lufta u krajnici) za nekih 5-10mm...drugi slucaj sa servo-letvom,kretanjem vozila upravljac ostaje u istom polozaju,tj ravan,a samo onaj tocak na kojem je luft u krajnici ide u minus (ako je luft veliki,tj sila podloge na tockove utice da se letva ponasa kao u prvom slucaju),ovo je pogotovu izrazeno kod vozila koji i pored serva posjeduju i elekto-pomagac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top