Treskanje volana na 110/120 km/h?

Treskanje volana na 110/120 km/h?

Član
Pozdrav,

u zadnje vrijeme sam primjetio da na brzini od 110/120 km/h na autoputu moj Fiat Bravo 2007 god. trese na volanu. Nije previše ali nije ni zanemarivo te me iritira u vožnji jer volim da sve bude "školski" kako kažu. Još uvijek su zimske gume na njemu, ako to nešto znači. Prilikom montaže istih, blansirane su gume. Prilikom tehničkog pregleda standardno rađena je špura i nije bilo nikakvih zamjerki. Mogu samo pretpostaviti da vulkanizer nije izbalansirao gume kako treba ili možda da su felge nakrive..

Pitanje: kojeg vulkanizera profesionalca možete preporučiti u Sa da mi riješi ovaj problem i da li bi mogao biti neki drugi mogući uzrok treskanja osim ovih koje sam naveo?

Hvala unaprijed.;)
Adi
 
Član
Ma balans...i ja sam kod trojice ovdje balansirao i svi "nuliraju", ali tek četvrti čovjek mi je pošteno odradio posao.
 
Član
Pozdrav,
znači najvjerovatnije balans guma i felgi u kompletu kao što sam pretpostavljao. Imate li nekoga za preporučiti iz Sa kantona da je profesionalac da ne lutam?

Hvala.
Adi
 
isti problem je kod mene na puntu, sa original celicarama 4x98 i zimskim gumama trese na 120....
takodje trese na 110 sa ljetnim gumama i alu felgama 4x100 (tu razumijem problem-ima lufta)...

e sad, ne znam sta da ti kazem osim da provjeris felge i gume, rekli svi prije mene... i nije strasan problem,
s vremena na vrjeme dotegni sarafe ako nije oridjidji felga... ;) poz
 
Član
isti problem je kod mene na puntu, sa original celicarama 4x98 i zimskim gumama trese na 120....
takodje trese na 110 sa ljetnim gumama i alu felgama 4x100 (tu razumijem problem-ima lufta)...

e sad, ne znam sta da ti kazem osim da provjeris felge i gume, rekli svi prije mene... i nije strasan problem,
s vremena na vrjeme dotegni sarafe ako nije oridjidji felga... ;) poz
Kako mislis ovo, ima lufta?
 
Član
U mene volan samo na 70 trese, 2 puta balansirao i sve uredu na masini, kazu ljudi stare ti gume, a gume su 2009 godiste dobra sara, vozao sam i starije gume pa nije treslo
 
Legend
tu se nagadjati moze 100 godina , odi dobrom majstoru
moze biti samo do balansa gume ,mozda felga malo baca, moze biti spura , mozes imati trun slabiji lezaj amortizera , trunka lufta na trapovima , milion mogucih stvari .....
 
Top