Trese u malim obrtajima u leru kada stisnes gas ?

Trese u malim obrtajima u leru kada stisnes gas ?

E ovako imam Ford Sierru 92 god 2.0i ajnspric , menjao sam korpu , lamelu , svecice nove stavio i kablove , ajnspric pumpu 3bar-a i filter od goriva , sve novo naravno sam stavio i opet imam problem , kada je auto u leru i obrtni moment radi na 800 - 900 i kada stisnem gas zatrza malo ono zatrese a kada predje 1.8 - 2 obrtaja onda je sve ok ... I kao da mi pusta negdje kompresiju to jeste da ne ide kako treba auto kada stisnes gas pri voznji ??? Da li neko zna u cemu je problem , sta da radim ? Hvala unapred
 
Ja sam imao slican problem kad sam promijenio svjecice, uzeo iz druge Honde NGK iridijumske svjecice i nakon toga mi se dogadjalo da pri nizim obrtajima kad krecem auto zatrza, kasnije je sve uredu, ispostavilo se da garant zazor na svjecicama nije bio dobro podesen za moj motor, vratio stare svjecice i sve bilo super.
 
erol_brcak je napisao(la):
Ja sam imao slican problem kad sam promijenio svjecice, uzeo iz druge Honde NGK iridijumske svjecice i nakon toga mi se dogadjalo da pri nizim obrtajima kad krecem auto zatrza, kasnije je sve uredu, ispostavilo se da garant zazor na svjecicama nije bio dobro podesen za moj motor, vratio stare svjecice i sve bilo super.

Aha .E i kod mene kada krecem pri malim obrtajima malo zatra i onda sve ok . A meni je treslo i sa starim svecicama , a ove sam kupio nove iz Njemacke ... Tako da ne znam ni ja sta bi moglo biti :/
 
Sahman_Turbe je napisao(la):
moguce da imas vode u gorivu :icon_rolleyes:

To nije problem , gledao sam ... Jer sam vadio rezervoar kada sam menjao ajnspric pumpu ...

Dejan 16v je napisao(la):
I ja mislim da moze biti do crijeva, da ne vuce negdje fals zrak, jesi sta diro oko razvodnika?

Sutra iili prekosutra cu to da pregledam ... Pa nisam nista dirao ... Hocu da kazem da nikada nisam tako cackao na njoj , kako je tako je ... A imam je od 95 godine i dobro je ocuvana... Presla je 160.000 ... Tako da sam sitnice samo neke menjao ... E ovako ima jedan problem na njoj , otisle su mi gumice kod ventila gdje brgasta i ostalo ... To mi je cale rekao ... Da li moze da trza zbog toga ? Pozz
 
Top