Treperenje svjetala u autu

Treperenje svjetala u autu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije nego sam poceo kupovat pojacalo i subwofer ovdje sam procitao dosta bitni i zanimljivi stvari. Ovo se najvise odnosi na temu KABLOVI...IGY POMAGAJ ;)
Imam problem sa treperenjem svjetala u autu.Jel moguce da je u pitanju debljina kabla...Kod nas u Tuzli, bar ja nisam nigdje nasao deblje kablo od 10 mm2. Na pojacalu je 25 a osigurac.Sad me zanima kako izbjeci to treperenje?Ovo se desava samo kad bass udari
 

IGY

Član
RE: Treperenja svjetala u autu

ovisi o jacini muzike
kabal u biti sto deblji to bolji, to od 10mm2 je malo:cool:
a treperenje mozes smanjiti sa boljim akumulatorom (exide :cool:)
i kondenzator od 1F
npr ja nisam imao kondenzator a imam exide 75 i kablove od + 2x50 mm2
minusa isto tako i pojacan minusa sa sasije i sve, ali opet na udar basa su mi malo blicala svijetla
odprilike na 1KW RMS ti je potreban kondenzator ali opet to ne znaci da ti nece prestati treperiti svjetala
BTW kad sam stavio xenone nista od toga se nije desavalo :lol:
 
Član
RE: Treperenja svjetala u autu

IGY je napisao(la):
ovisi o jacini muzike
kabal u biti sto deblji to bolji, to od 10mm2 je malo:cool:
a treperenje mozes smanjiti sa boljim akumulatorom (exide :cool:)
i kondenzator od 1F
npr ja nisam imao kondenzator a imam exide 75 i kablove od + 2x50 mm2
minusa isto tako i pojacan minusa sa sasije i sve, ali opet na udar basa su mi malo blicala svijetla
odprilike na 1KW RMS ti je potreban kondenzator ali opet to ne znaci da ti nece prestati treperiti svjetala
BTW kad sam stavio xenone nista od toga se nije desavalo :lol:

A jel dovoljno samo + kablo promjenit tj stavit deblje kablo. Jel treba i masu spojit sa debljim kablom???E nije ovo jaka muzika da bi se ovo desavaloo... Otprilike nekih 300 do 400 w rms. Ako ne pomogne deblje kablo mora se kupovat kondezator ili jaci akumulator . :cool:


Hvala na brzom odgovoru ;)
 
Član
RE: Treperenja svjetala u autu

Imas u Tuzli za kupit deblje kablove!
Javio sam ti na PM gdje!
Pozdrav!
 
Član
RE: Treperenja svjetala u autu

u svakom slucaju prelazak na deblje kablove ti nece odmoci
 
Član
RE: Treperenja svjetala u autu

The amplifier is too big for the battery your car has...
Your amplifier is not hooked right, or
The alternator is not as good.
 
Član
RE: Treperenja svjetala u autu

Hvala vam na pomoci. Samo mi preostaje ponovo spajanje i deblji kabal.Ako opet zapnem pri spajanju tu ste vi da pomognete ;)
 
Član
Vidi drug svejedno ako stavis deblje kablove isto ce ti se desavati...
Provjeri svoj akumulator, koliko ga puni alternator i koliko od drzi posle punjenja...
Ako je napon dobar tj blizu 14,00 onda je ok i nisi dobro spojio nesto i kablovi su tanki...
mada u 95% slucajeva je Akumulator u pitanju...
 
Početnik
kablovi, malo ocistiti kleme , eventualno kond staviti , mada ako ti je alternator/akumulator u banani, nista od ovog gore ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top