trebam savjet

trebam savjet

Član
e ovako tata mi vozi golf 2 1.6b i nekolko jutara kad pali puca mu iz auspuha sta bi to moglo bit
 
Član
Najvjerovatnije losi kablovi na svijecicama, posebno kabl koji ide sa bubine na razvodnik, taj kabl hoce da to pravi, malo duze vergla nego inace i puca na auspuh na jutarnjem paljenju.

Pakriras auto u garazu i zamracis je, ako nemas garaze sacekas da bude noc, onda dignes haubu i upalis auto i onda gledas u kablove da li koji iskri ako iskri ili varnici taj ne valja, dobro ih pregledaj jer tu i najmanja iskra moze to da radi. Ako ne iskre, onda uzmi serafciger koji ima plasticnu drzsku da te ne bi drmnula struja :D i malo mrdaj kablove i gledaj da nece koji iskriti, jer 90% su tu losi i dotrajali kablovi pogotovo onaj sa bubine sto ide na razvodnik ;) imao sam prije slucaj gdje samo ujutro malo duze vergla nego inace i zapuca jednom ili par puta na auspuh, a onda poslije toga auto radi normalno.
Najbolje ispitivanje ti je to u mraku jer tada vidis iskre ako je gdje kabl probio ;)
 
sve ti je kolega rekao ;)
nego 50KM u džep i zamijeni razvodnu kapu i sve kablove vjeruj mi ljepse ce radit a i palit ;)
 
Top