Trebam savjet,razbijam glavu

Trebam savjet,razbijam glavu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto moja aždaha nema u zadnjim vratima zvučnike,a ni pripremu za njih čak.Samo u prednjim vratima i konzoli.Nadošao sam na ideju da ugradim zvučnike u zadnja vrata.Znači treba bušiti,praviti panele(pojma nemam).Pored ploče na gepeku postoje rebrasti izlazi kao za zvučnike ali sam našao na netu da je to ko fol za luftiranje gepeka:icon_question:.znači u prednjim vratima je promjer 13 cm.Treba mi savjet šta da radim,mogu li sam da čačkam itd
 
Član
Moj ti je savjet da se konsultujes sa momcima iz caraudia... uostalom posjeti www.caraudio.ba , pogledaj sta su sve radili, imas mnogo projekata na forumu, oni ce ti oko toga najvise pomoci... sretno ;)
 

IGY

Član
mozda da si napisao koji auto je u pitanju i moglo bi ti se pomoci ali ovako...
 
Član
clio ima predvideno u zadnja vrata da se ugraduju zvucnici 13cm. tapacirung na vratima je perforiran taka da ga samo treba izrezati. lim na vratima takoder ima ostavljene rupe za ugradnju zvucnika.

nije nikakav problem ugraditi. ovdje imaju nasi brojevi telefona http://www.caraudio.ba/index.php?option=com_contact&Itemid=3

ja bi da sam na tvom mjestu radije uzeo bolje zvucnike naprijed nego ugradivao nazad. jer i onako od njih neces imati neki zvuk jer su jako nisko u vratima. imao sam clia 2002g i ta zadnja vrata nece dati bog zna kakv zvuk.
 
Član
Pusti zadnje zvučnike, čemu oni!?
Kupi kvalitetne i dobre prednje sisteme, spoji ih na pojačalo, u bunker subwoofer i netreba ti više ništa! Svirat će glasno i lijepo, ako je oprema kvalitetna... /////ALPINE :cool:
 
Član
lagano brate, skines tapacirung, izrezes rupu za svucnike i provedes s prednjih zice kroz onu gumicu na vratima i spojis...ima fajde od toga, jer zadnji putnici slabo cuju one iz prednjih vrata...
 
Damijan je napisao(la):
Pusti zadnje zvučnike, čemu oni!?
Kupi kvalitetne i dobre prednje sisteme, spoji ih na pojačalo, u bunker subwoofer i netreba ti više ništa! Svirat će glasno i lijepo, ako je oprema kvalitetna... /////ALPINE :cool:

Imao pioneer i prodao. Jednostavan razlog.Vozim clio,znaci gepek ko korpa u granapu.Trebam mjesta.A kako kaze Faja treba.
 
Član
ja mislim da to nije dobra ideja stavljati zvucnike u zadnja vrata,busiti i sve to..ali ipak to ja mislim,ipak ti znas
 
Član
ja znam razliku...kod mene je u xsari doslo fabricki u zadnjim vratima...ljepse brate ko nazad sjedi...ako ih nema, onda se slabo cuje...jer pretpostavljam da nemas u zanjoj polici zvucnike...pa ti sad opet skontaj, jel bolje busit policu il tapacirung...a i kad pogledas, bolje da se cuje iz poda, dalje od usiju...nego na polici kad su ubise u usi...
 
Član
bolje da je sa police, ali neki slabiji ali cistijeg kvalitetnijeg zvuka...ako su prenisko zvucnici, dosta budu priguseni...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top