TREBA MI SAVJET... da ne bih poginuo

TREBA MI SAVJET... da ne bih poginuo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako:vw vento je u pitanju! farove imam... angel eyes folovi... xenon...
kad bih otvorio farove, i izvadio sociva... tj one kapke preko sijalica sto dodje... posto leche nemam... kakva bi mi vidljivost bila? da li bi' mi farovi, tj svjetla dalje bacala, vidljivost bolja bila... ?? Al treba mi pouzdan savjet.. da bzvz ne razHebem far... nimalo nisu jeftini :)
 
Član
Ako sam dobro skontao sta si htio reci, ista bi ti vidljivost ostala, samo ti kapci dodju an sijalicu da ne bi vozaci iz suprotnog smjera u faru ti vidili jednu tockicu koja jako svijetli pa da ih en bi smetalo...:icon_confused:
 
puno bi smetalo drugim vozacima..jer onda ti baca svijetlost na sve strane..gadno za drugog vozaca..a sa socivom je druga prica..
 
Član
black_devil je napisao(la):
puno bi smetalo drugim vozacima..jer onda ti baca svijetlost na sve strane..gadno za drugog vozaca..a sa socivom je druga prica..

Ma znam da je... al lece nemam!!! zanima me, kad bih skinuo kapke one... da li bi MENI vidljivost bila ista il mnogo bolja?:icon_eek::icon_question:
 
Početnik
Ma znam da je... al lece nemam!!! zanima me, kad bih skinuo kapke one... da li bi MENI vidljivost bila ista il mnogo bolja?:icon_eek::icon_question:
[/quote]

ma ja ti ko i obicno... boli te k*rac za druge nek je tebi dobro hahahahahah :D
 
Član
kakva god da bi ti vodljivost bila, ne radi to, jer mozes ugrozit tudji zivot...
onda stavi temu "da ne bi ko poginuo"...ccc
 
Član
Jeli mislis na ove "kapke"

e0hly8.jpg
 
Kod standarnih farova (bez lece ili sociva jer je to isto) postoje dvije vrste, zasjenjeni farovi, kod kojih postoji kapica preko sijalice i nezasjenjeni kod kojih je sijalica bez kapice. U tvom slucaju svrha te kapice koji hoces da skines je usmjeravanje snopa nazad na sjenilo fara cime se dobija pravilan raspored snopa po intenzitetu i sirini. Samim time ako skines kapice sjenilo u faru ce izgubiti funkciju i imaces daleko manju vidljivost jer ces imati nekontrolisanu svjetlost manjeg intenziteta (uzmi obicnu baterijsku lampu i skini sa nje sjenilo pa ces vidjeti koliko slabije baca), tako da slobodno mozes da zaboravis na svoju ideju!
 
Član
goran16v je napisao(la):
(uzmi obicnu baterijsku lampu i skini sa nje sjenilo pa ces vidjeti koliko slabije baca), tako da slobodno mozes da zaboravis na svoju ideju!

ovo je nidje veze. on nije mislio skidati sjenilo. sto se tice baterijske lampe to sto on trenutno ima bilo bi kao da je vrh sijalice obojen u crno pa da mu tu boju skines a ne da skines sjenilo.
 
emirEX_sa je napisao(la):
goran16v je napisao(la):
(uzmi obicnu baterijsku lampu i skini sa nje sjenilo pa ces vidjeti koliko slabije baca), tako da slobodno mozes da zaboravis na svoju ideju!

ovo je nidje veze. on nije mislio skidati sjenilo. sto se tice baterijske lampe to sto on trenutno ima bilo bi kao da je vrh sijalice obojen u crno pa da mu tu boju skines a ne da skines sjenilo.

A sta se desi kad skines kapicu/boju sa sijalice? Sta ce onda usmjeravati snop svjetlosti sa strane i nazad na sjenilo u faru da bi se dobio pravilan snop umjesto da nekontrolisano ide naprijed????? Zar time ne umanjujes efekat sjenila iako ga ne skidas...? Na to treba dodati da je i stalko fara projektovano da radi sa sjenom preko sijalice i da bi skidanjem kapice zasljepljivao oni sto mu idu u susret, a da mi i on sam imao losiju vidljivost...
 
ma onih 10 inzinjera sto prave far su obicni glupaci tu su bosanci pametni da im pokazu kako to treba da se uradi
 
Član
Ja samo pitam... jer sad sve vidim osim ispred sebe... znaci kao trokut crni je ispred mene... ne mogu da namjestim svjetlost nikako!!! na tehnicki pregled sam isao... kazui da je do kapica!!! a xenon svjetla su mi 8.000 K! pa sad kad bih skinuo te kapke... jes da bi malo smetalo ostalim vozacima... al ovako JA ne vidim nista ispred sebe , a sa steana sve vidim... a sjenila ne bih dirao!!! Zar nebi bila logika, da bi sijalice onda direktno sijale... +sjenila! :icon_rolleyes:

LudoA je napisao(la):
Jeli mislis na ove "kapke"

e0hly8.jpg

jest jesd bas na te kapke... al kod mene su mnogo veci!!!

Faya_M5 je napisao(la):
kakva god da bi ti vodljivost bila, ne radi to, jer mozes ugrozit tudji zivot...
onda stavi temu "da ne bi ko poginuo"...ccc

al ne vidim ba nista ispred sebe... sa strana vidim sve ko sunce da sija... al ispred sebe ne vidim... !!!! Zato i pitam... da li neko zna ima li iskustva sta bi bilo kad bi to skinuo... da li bi vidio ispred sebe... !!?
ha ja... :icon_mad:
 
DILFA je napisao(la):
Ja samo pitam... jer sad sve vidim osim ispred sebe... znaci kao trokut crni je ispred mene... ne mogu da namjestim svjetlost nikako!!! na tehnicki pregled sam isao... kazui da je do kapica!!! a xenon svjetla su mi 8.000 K! pa sad kad bih skinuo te kapke... jes da bi malo smetalo ostalim vozacima... al ovako JA ne vidim nista ispred sebe , a sa steana sve vidim... a sjenila ne bih dirao!!! Zar nebi bila logika, da bi sijalice onda direktno sijale... +sjenila! :icon_rolleyes:

LudoA je napisao(la):
Jeli mislis na ove "kapke"

e0hly8.jpg

jest jesd bas na te kapke... al kod mene su mnogo veci!!!

Faya_M5 je napisao(la):
kakva god da bi ti vodljivost bila, ne radi to, jer mozes ugrozit tudji zivot...
onda stavi temu "da ne bi ko poginuo"...ccc

al ne vidim ba nista ispred sebe... sa strana vidim sve ko sunce da sija... al ispred sebe ne vidim... !!!! Zato i pitam... da li neko zna ima li iskustva sta bi bilo kad bi to skinuo... da li bi vidio ispred sebe... !!?
ha ja... :icon_mad:




A kakva je logika da si sa obicnim sijalicama i kapicama vidio ispred sebe, a kad si ubacio HID kapice ti smetaju i ne vidis ispred sebe? Da nije mozda razlog da tvoji farovi ne "podrzavaju" HID? U svakom slucaju ako skines kapice volio bih da te ne srecem po mraku, ni u susret ni da vozis iza mene...
 
Početnik
trebas farove druge sa Lecom i onda ce to biti to , a ja znam gdje se mogu kupiti .....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top