Treba mi majstor za skuter!!!!

Treba mi majstor za skuter!!!!

Član
daj napisi nam Marku scootera da znamo o cemu se radi ;) i odmah ces dobit tacan odgovor koliko mozes iz njega izvuc

a to sto ti je on rekao 110-120 znas koji stage kit ti treba za toga i to kosta veoma mnogo mozes nov scooter da kupis a ne 400KM
nego drug da imas vecu masinu mogo bi ganjat neke brzine do 120Km/h npr s 150cc masinom ali s ovim od 50cc treba za te brzine imat pravca da je navuce i nizbrdice i ako se dugo vozis tako 2T masina brzo bi stradala ako nema vodeno hladjenje


Napisao sam na vrhu gore da je rijec o kymco super 8 2t 50ccm
 
sorry nisam vidio ;)

set opruga i rolnice zamjeni i to je to jer imas solidnu top brzinu samo ti treba start a to se rijesava s oprugama na lameli (3 male ) i (centralna velika ) opruga kupis sebi zute boje da ti scooter povlaci vec na 1500 obrtaja i rolere kad se skinu pise na njima tezina ti ubacis 1-2 grama lakse i to je to ;)
 
Član
sorry nisam vidio ;)

set opruga i rolnice zamjeni i to je to jer imas solidnu top brzinu samo ti treba start a to se rijesava s oprugama na lameli (3 male ) i (centralna velika ) opruga kupis sebi zute boje da ti scooter povlaci vec na 1500 obrtaja i rolere kad se skinu pise na njima tezina ti ubacis 1-2 grama lakse i to je to ;)

Vjeruj mi da se stvarno ne razumijem u mehaniku bilo auta ili skutera motora, nista vise od onog standardnog znanja kako sta treba da radi i to je to... dao sam ga ovom momku pa cu vam javiti kakva je situacija ako ne bude ok javim vam pa cemo zajedno skontati nesto, pare mi stvarno nisu problem ali hocu da dobijem ono sta platim to je sve :)
 
sorry nisam vidio ;)

set opruga i rolnice zamjeni i to je to jer imas solidnu top brzinu samo ti treba start a to se rijesava s oprugama na lameli (3 male ) i (centralna velika ) opruga kupis sebi zute boje da ti scooter povlaci vec na 1500 obrtaja i rolere kad se skinu pise na njima tezina ti ubacis 1-2 grama lakse i to je to ;)
Kakvih 1500 obrtaja,stvarno pises gluposti! Nije to Turbo D pa da ide sa 1500 obrtaja,skuter ne ide ispod 5000 obrtaja nikako ;)
 
Kakvih 1500 obrtaja,stvarno pises gluposti! Nije to Turbo D pa da ide sa 1500 obrtaja,skuter ne ide ispod 5000 obrtaja nikako ;)

malo prostudiraj tematiku CVT kvacila pa onda komentiraj nemoj se pravit pametan kad neznas na sta se misli i o cemu se prica

fabricka opruga na lameli ti dopusta da lamela pravi prijenos na kotač na 3000-3500 hiljade obrtaja a da te povuce pravo trebas slozit gas vise od 5000
kod OEM dijelova za lamelu koriste se opruge koje su u raznim bojama i jacinama zatezanja ako stavi zute opruge one su na 1500 obrtaja rastegnu kvacilo koje puni prijenos daje na 3000 obrtaja a roleri na radilici sto se nalazi oni regulisu obrtni moment sto su roleri laksi imas vise momenta

ubuduce komentarisi za stvari u koje si upucen pozz
 
malo prostudiraj tematiku CVT kvacila pa onda komentiraj nemoj se pravit pametan kad neznas na sta se misli i o cemu se prica

fabricka opruga na lameli ti dopusta da lamela pravi prijenos na kotač na 3000-3500 hiljade obrtaja a da te povuce pravo trebas slozit gas vise od 5000
kod OEM dijelova za lamelu koriste se opruge koje su u raznim bojama i jacinama zatezanja ako stavi zute opruge one su na 1500 obrtaja rastegnu kvacilo koje puni prijenos daje na 3000 obrtaja a roleri na radilici sto se nalazi oni regulisu obrtni moment sto su roleri laksi imas vise momenta

ubuduce komentarisi za stvari u koje si upucen pozz
Razumijem ja sta ti kazes,ali sta ce on tu kad skuter nema snage da ide na tim obrtajima,u svemu treba nac neki optimum :)
 
Član
Dobio skuter mali ga je usro' bolje je isao prije nego sad -.- , jel stvarno nema niko ko se razumije u dvotaktne motore, nije nuklearna fizika dva majstora i dva puta sranje, valjda treca sreca??
 
Super Moderator
dvotaktni motor je jako jednostavan nema tu puno pametovanja i neki extra majstor :) isplatnije bi ti bilo da si stavio skuter u kombi i u travnik dovezo kod jednog momka da ti to sredi kako treba
 
Član
Eto motor prije sat - dva odvucen kod Tarika s Dobrinje, utisci su pozitivni na prvu pa vidjet cemo... napokon neko ozibljan i konkretan
 
Top