Treba mi majstor za skuter!!!!

Treba mi majstor za skuter!!!!

Član
Pozdrav, moze li me neko uputiti dobrom majstoru za skuter, imam kymco super 8 2t 49cc ... Uradio bi kompletan tuning i zuri mi se, pocinje lijepo vrijeme :D ... hvala unaprijed !
 
sta si mislijo da se uradi?

1. samo da se skine blokada i da ide 80na sat?

ili

2. tuning motor. sto znaci, veci zylinder klip karike (ali nije obavezno), sportska radilica, sportski auspuf itd?



ali sve zavisi koliko kinte imas i hoces da potrosis?
 
Član
sta si mislijo da se uradi?

1. samo da se skine blokada i da ide 80na sat?

ili

2. tuning motor. sto znaci, veci zylinder klip karike (ali nije obavezno), sportska radilica, sportski auspuf itd?



ali sve zavisi koliko kinte imas i hoces da potrosis?


Ako se imalo razumije u motore(bilo auto ili skutere) može sam to sve odraditi, i svaki dobar majstor u ovom periodu ima posla preko glave, jer svi sad navale kod majstora :D
 
Poslednja izmena:
Sto se tice skidanja blokade zaboravi 80 km/h,za to treba tuninga :D Stavi neki rezonantni auspuh,veci karburator,a mozes i veci klip :D .Mislim da nema potrebe mijenjati radilicu,neces svakako nesto ekstremno.
 
kod tebe je fabricka elektronika CDI naruci sebi preko neta 6 pinsku elektroniku za GY6 masinu ona ti je u Kini nekih 10-12 $ za mjesec ce ti stici na vrata ;)
to ti je plug and play i netreba ti nikakav majstor ;) i nema vise blokade s svim standardnim na toj masini koju imas ici ces 70Km/h garant ;)
 
Član
Hvala vam momci ja sam laik za mehaniku :D tako da vise volim prepustiti nekome ko to zna nego da ja drkam po skuteru, uglavnom nasao sam nekog momka u sarajevu ovdje uradice mi taj neki kit sa vecom kubikazom 70ccm i auspuh ce promjeniti ... malo sam skeptican mladji je momak ali vecinom sam nailazio na mladju raju da rade to .. pa eto vidjet cemo sta ce od toga biti, dao sam mu 400 KM za dijelove ... Rekao je da bi tako trebao ici nekih 110 - 120 km/h i da takodjer sam pitao da li je moguce umjesto dobosa staviti disk nazad ali on mi govori da ne moze da je skupo ha hu ja nesto mislim da on to ne zna pa zato ne moze... pa eto ako ko zna nek pise :)
 
Član
110-120 na skuterov sat moze da ide, realna brzina nece biti veca od 90-95... po meni je i to super. i odmah da znas, 70 kubika i ako sve sve uradi kako treba i variomat i kvacilo (kuplong) remen cilindar, klip, karburator i ako bude isao dobro, ocekuj sigurno haman duplo vecu potrosnju nego sada, na potrosnju niko ne misli ali potrosnja skoci haman duplo kad se uradi sve kako treba i kad motor ide puuuuuuuno bolje nego prije...

Stavljanje nazad diska ne moze, posto bi trebao da mijenjas felugu zadnju koja ima disk onda da se prepravi zadnji dio gdje sjedaju pakne, onda treba se variti i praviti nosac za celjust koja ce da koci i to je sve opet pravljenje bez testiranja sto je moguce da ce nesto poci kako ne treba i tu ima jako puno posla i neisplati se i to je jaaako tesko izvesti, ako taj skuter nema kupiti sa zadnjim diskom pa da se pregradi. A i nazad disk ti je totalno nepotreban jer motorom se ne koci sa zadnjom kocnicom, nego se koci prednjom, prednjok ako znas kociti mozes 3-4 puta prije se zaustaviti nego zadnjom, a zadnja kocnica sluzi samo za smirivanje zadnjeg dijela ako pocne da seta i bacaka se okolo ;) pogledaj na sportskim motorima kolika dva prednja diska dodju a nazad 2 do 3x manji.
Ja sam svojom vespom prosao 7-80 000km za 5 sezona i zadnja kocnica mi je uvijek bila otpustena i nikad tocak nije mogao zablokirati, mogao si stisnuti kocnicu zadnju i voziti motor pod njom, ali zato prednja kocnica je ukopavala :D znao sam kad kocim naglo da se vespa digne na prednji tocak i tako usporava naglo :D disk naprijed i kocioni cilindar sa dva klipa i ja sam jedini koji je sezonski mijenjao dvije prednje gume a jednu zadnju :D

To za disk i ugradnju nazad je prosto i haman ne moguce ako nemas dovoljno para... jer se treba ti sve sto sma ti gore opisao...
 
daj napisi nam Marku scootera da znamo o cemu se radi ;) i odmah ces dobit tacan odgovor koliko mozes iz njega izvuc

a to sto ti je on rekao 110-120 znas koji stage kit ti treba za toga i to kosta veoma mnogo mozes nov scooter da kupis a ne 400KM
nego drug da imas vecu masinu mogo bi ganjat neke brzine do 120Km/h npr s 150cc masinom ali s ovim od 50cc treba za te brzine imat pravca da je navuce i nizbrdice i ako se dugo vozis tako 2T masina brzo bi stradala ako nema vodeno hladjenje
 
Član
110-120 na skuterov sat moze da ide, realna brzina nece biti veca od 90-95... po meni je i to super. i odmah da znas, 70 kubika i ako sve sve uradi kako treba i variomat i kvacilo (kuplong) remen cilindar, klip, karburator i ako bude isao dobro, ocekuj sigurno haman duplo vecu potrosnju nego sada, na potrosnju niko ne misli ali potrosnja skoci haman duplo kad se uradi sve kako treba i kad motor ide puuuuuuuno bolje nego prije...

Stavljanje nazad diska ne moze, posto bi trebao da mijenjas felugu zadnju koja ima disk onda da se prepravi zadnji dio gdje sjedaju pakne, onda treba se variti i praviti nosac za celjust koja ce da koci i to je sve opet pravljenje bez testiranja sto je moguce da ce nesto poci kako ne treba i tu ima jako puno posla i neisplati se i to je jaaako tesko izvesti, ako taj skuter nema kupiti sa zadnjim diskom pa da se pregradi. A i nazad disk ti je totalno nepotreban jer motorom se ne koci sa zadnjom kocnicom, nego se koci prednjom, prednjok ako znas kociti mozes 3-4 puta prije se zaustaviti nego zadnjom, a zadnja kocnica sluzi samo za smirivanje zadnjeg dijela ako pocne da seta i bacaka se okolo ;) pogledaj na sportskim motorima kolika dva prednja diska dodju a nazad 2 do 3x manji.
Ja sam svojom vespom prosao 7-80 000km za 5 sezona i zadnja kocnica mi je uvijek bila otpustena i nikad tocak nije mogao zablokirati, mogao si stisnuti kocnicu zadnju i voziti motor pod njom, ali zato prednja kocnica je ukopavala :D znao sam kad kocim naglo da se vespa digne na prednji tocak i tako usporava naglo :D disk naprijed i kocioni cilindar sa dva klipa i ja sam jedini koji je sezonski mijenjao dvije prednje gume a jednu zadnju :D

To za disk i ugradnju nazad je prosto i haman ne moguce ako nemas dovoljno para... jer se treba ti sve sto sma ti gore opisao...


Eh hvala ti sto si mi to fino objasnio i shvatam, a za kocenje naravno upoznat sam s tim, vozio sam i velike motore, ovaj skutercic sam zbog posla nabavio, a sto se tice potrosnje nije mi toliko bitna koliko mi je bitno da kad je spica u 4 sata stignem 2 puta brze od tacke a do tacke b .. to je sve... ostavio sam se velikih motora zbog toga sto sam manijak pa sam imao par jako jakoo zeznutih situacija, ovako mi skutercic bas pase.. a dobro ta brzina od nekih 90 je sasvim ok ... krajnja mi i nije toliko bitna koliko mi je bitno ubrzanje i snaga... mada i ja smatram sa svim ovim sto ce uraditi da bi trebao da bude mnogo agresivniji.. vec prije je on isao 80 km/h i mogao je uzbrdo fino manjom brzinom ali nigdje mi recimo nije stao i izgubio snagu ...
 
Top