Trazi se vijest (il avaz, sta vam draze :)

Trazi se vijest (il avaz, sta vam draze :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nov sam, ne zamjerite.
Dakle, zanima me iznos stope carine na vozila iz uvoza kao i visina poreza na njih. Znam da su nova vozila osobodjena placanja carine u cilju uvlacenja jevropi u paksu, ali me zanima sta je sa carinom i porezima za starija vozila. Npr, neki dan sam isao pogledati audi A3 1.9 2008g, za 10k. BEZ carine i poreza. Trazio sam na netu sluzbene glasnike, ali ne nadjoh il se ne snadjoh, nesto jeste... Ako iko moze da pomogne, ne bih se ljutio :) Hvala unaprijed
 
Član
hvala na info. ali ni to mi mnogo ne pomaze... ima li neko mozda iskustva s kupovinom, da malo "osjetim" cifre, mada bi i procenti bili od pomoci...
 
Član
Covjece zovi sutra neku spediciju i carinu i pitaj konkretno za taj auto, dat ce ti sve u marku.

Ovdje sta god ti kazu, opet neces bit siguran niusta...
 
Faktura ili kataloška vrijednost vozila. Evo imaš članak u nezavisnim
http://www.nezavisne.com/auto/vijesti/8584/Kako-uvesti-polovnjaka.html
malo je star ali otprilike to je to.
 
Član
ok, hvala :) sa ovim informacijama mogu iskljuciti onmog audija jer mi prelazi budzet... nista, back to scouting :)
 
na njega 10000 komotno racunaj i negdje oko 5000 carine PDV al kao sto ti rekose nazoves spediciju i sve ti objasne sta i kako...
 
Član
Ja sam nedavno uvozio Mercedes C220 CDI 2006. god. i Toyota RAV4 2004. god. :icon_biggrin:

Oba auta sam platio po cca. 10.000 eura u Njem. s tim da se vracao PDV i znaci Mercedes je bio 8.000 eura a i Toyota toliko...i dok su auta dosla u BiH porez,carina itd. izisla su me cca. 27.000 KM znaci oba auta 54.000KM :icon_biggrin:
 
Član
reci mi jel ima sanse da opet sasvim slucajno skoknes do tamo u skorije vrijeme, pa da se sasvim slucajno i cujemo? :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top