Trapovi golf III

Trapovi golf III

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam sitni problem, možda je i riješen, ali to ne znam još!

Na mom golfu kad sam tek uzeo ode mi vanjski kinetički, ajd kontam zamijeni biće ok, prošlo vremena, odem na put za Zg, prokucka mi unutrašnji u Zg, nekako se dokotrljam nazad preko granice, prenoćim u autu, (tj. ostanem u kvaru), ujutro mi neki lik to sve napravi privremeno.

Dođem nazad kući odem u autodijelove, kupim nov unutrašnji da se ne zafrkajem, i zamijenim, samo što sam zamijenio, nisam prešao nekih 20ak kilometara, opet se s*ebo :icon_mad:

Odem nazad majstoru, nađe on neke dijelove, poluosovinu drugu, i drugi kinetički, to je sve ferceralo neko vrijeme, međutim opet ja osjetim i na volanu i čujem nešto...

Odlučim odvući nekom drugom majstoru, požalim se u čemu je problem, kaže on preko telefona: "to ti je duža poluosovina pa ti stalno lomi kinetički"

Odem njemu, zamijeni mi, i trajalo mi je dugo vremena, sve do nove godine, 1 januar, večer, oko 8 sati, lupa kinetički a curu treba kući voziti. :lol: Ili će tata da me bije :lol:

Odem trećem majstoru sutradan, kupim vanjski i unutrašnji kinetički nove, da zamijenim. Sve ok, ali na 80 do 100 kmh trese volan nenormalno.

Odem četvrtom majstoru, i kažem da mi zamijeni sve na prednjem trapu što ne valja, i da se uradi balansiranje guma, špura, nagib itd itd.

Uradiše sve, nagib lijevog točka, tj. tog što je problematičan bio u klincu, to je urađeno i nema više onog treskanja na 80 do 100, ali me prati neki osjećaj ružan da problem nije riješen.

Kad smotam puni lijevi i ubacim u rikverc polako, kao da "preskoči" lijevi točak, cimne se auto malo, isto se dešava i naprijed kad idem pod punim lijevim.

Sad me zanima više stvari, i nadam se nečijoj pomoći :icon_smile:

Da li imaju negdje autodijelovi sa novim poluosovinama za moj model (golf III 1.6 benzin, 55 kw, 97 godina), kinetički mu pašu od dvojke golfa.

Druga stvar, da li bih mogao promijeniti komplet prednji i zadnji trap, da stavim od gti-a? Da li su potrebne neke prepravke, ili je to samo razvrni i navrni?

Da li trapove mogu odnijeti mehaničaru koji ne izvodi "burgije", a da mi to fino upasuje. Time bih nazad dobio diskove, a kod mene ima ABS, da li bi se i to moglo normalno sve skopčati naprijed i nazad sve da su senzori ok. Da li je to neko radio, i ima li savjeta kakvih?
A nadam se da bih time i riješio pitanje kinetičkih, dojadilo mi mijenjati stalno :icon_mad:

Da li slučajno takav prednji trap može uticati na opterećenje motora, mjenjača ili slično?


Zahvaljujem unaprijed, i izvinjenje zbog dugog teksta ali pomoć mi je potrebna :icon_sad:
 
Član
moj savjet otidji kod aldina (aldin shpura) nek ti momak pregleda auto i odmah ces znati na cemu si
sve dalje ce biti nagadjanje
radi detaljno profesionalno i ljudski ;)
 
Član
niksa je napisao(la):
moj savjet otidji kod aldina (aldin shpura) nek ti momak pregleda auto i odmah ces znati na cemu si
sve dalje ce biti nagadjanje
radi detaljno profesionalno i ljudski ;)

thx na savjetu ;)
 
Član
zeznut je malo problem,da je to pogledati uzivo,tesko ovako preko neta,al dobro,pogledaj slucajno dali ti je omjer motanja volana dobro rasporedjen.Ako ide( mota) previse u lijevu,stvarat ce ti veliko opterecenje zglobova kada namotas puni i kreces.Jos vece su posljedice ako ovako namotan naglo startujes.Znaci mora biti isto krugova motanja i lijevo i desno.
Drugo provjeri diferencijal na mjenjacu dali ima lufta.
Da slucajno auto nije razbijano,pa je mijenjan(sjecen) koji krak.
j*ote,ovoliko da polomi zglobova moze samo da diferencijal blokira da speruje,sto nevjerujem da se ikome desilo.

sto se tice trapova,zadnji mozes staviti sa diiskovima,ali sa senzorima za abs,ako mislis da ti abs radi.(imas evo na forumu,Al-Galone prodaje gti)
Isti su prednji trapovi,samo sto gti ima balns stangu naprijed,a tvoj nema, ima jace opruge,vece zglobove.
Moze se sve skopcati.
 
Član
code: KR je napisao(la):
zeznut je malo problem,da je to pogledati uzivo,tesko ovako preko neta,al dobro,pogledaj slucajno dali ti je omjer motanja volana dobro rasporedjen.Ako ide( mota) previse u lijevu,stvarat ce ti veliko opterecenje zglobova kada namotas puni i kreces.Jos vece su posljedice ako ovako namotan naglo startujes.Znaci mora biti isto krugova motanja i lijevo i desno.
Drugo provjeri diferencijal na mjenjacu dali ima lufta.
Da slucajno auto nije razbijano,pa je mijenjan(sjecen) koji krak.
j*ote,ovoliko da polomi zglobova moze samo da diferencijal blokira da speruje,sto nevjerujem da se ikome desilo.

sto se tice trapova,zadnji mozes staviti sa diiskovima,ali sa senzorima za abs,ako mislis da ti abs radi.(imas evo na forumu,Al-Galone prodaje gti)
Isti su prednji trapovi,samo sto gti ima balns stangu naprijed,a tvoj nema, ima jace opruge,vece zglobove.
Moze se sve skopcati.

Kako provjeriti luft diferencijala na mjenjaču, jel to mogu sam? Nisam stručan oko mehanike....

Da li je razbijen, ne znam, ali ne vjerujem, ja ga kucnuo jednom, (naslonio ga malo) na drugo auto, a prije toga bio je u liniji koliko sam mogao vidjeti, ali opet ne mogu sa sigurnošću reći...

ABS sistem mi je ok, fercera kako treba, zanima me samo jel trebam išta sa tih zadnjih trapova kopčati prema naprijed, tj. da se uklopi u čitav sistem ABS-a.

Znači prednji trap mogu promijeniti bez problema, most, poluosovine, kinetičke, krajnice, kugle....???
 
Član
Nije to tako jednostavno jer kineticki na 1.6 je koliko znam 80 mm, a na GTI je 100 mm, tako da ti ne bi pasovale polu osovine ,e posto ne pasu ni polu osovine onda ti samim time ne pase ni mjenjac, najbolje ti je otici kao sto rekose kod "Aldin spura" ili neko dobar i provjeren majstor da ti to pogleda, a moglo bi biti do lufta u diferncijalu ,ali ipak nije to tako jak motor da trga kineticke 3-4 puta za kratko vrijeme.
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Nije to tako jednostavno jer kineticki na 1.6 je koliko znam 80 mm, a na GTI je 100 mm, tako da ti ne bi pasovale polu osovine ,e posto ne pasu ni polu osovine onda ti samim time ne pase ni mjenjac, najbolje ti je otici kao sto rekose kod "Aldin spura" ili neko dobar i provjeren majstor da ti to pogleda, a moglo bi biti do lufta u diferncijalu ,ali ipak nije to tako jak motor da trga kineticke 3-4 puta za kratko vrijeme.

Ako dobijem i kinetičke i poluosovine jel može onda da se upasuje?
 
Član
Treba ti i mjenjac od GTI jer i unutrasnji je kineticki 100 mm, ustvari moze i od passata 1,8 90ks ili golfa, ali ako ces vec mijenjati uzmi od GTi-a moze i od golfa mk2 GTI, ali sve ti je to bespotrebno (trebalo bi onda novi set kvacila ali je pitanje moze li na zmajac, e treba novi zamajc itd itd ...) ako je sve sada u redu ,onda ti je razliku u cijeni kasnije kada mjenjas diskove , plocice ,lezajeve izmedju 1,6 benz i GTI-a, kugle nisu iste onda ti ne bi pasovla mozda ni lafeta, to ti treba komplet prednji i zadnji trap sa mostovima (prednji i zadnji), lafetama i ispravnim ABS sistemom a to ti je bespotrebno, ali kako zelis Sretno
 
99% da ti nevalja anslag,tj motanje puni lijevi,desni,nije jednak broj obrtaja upravljaca (mjenjana letva ili je skidan upravljac,nije vracen kako je bio i po takvo krivom upravlacu radjena spura) sto je vec code spomenuo...o svemu ostalom sto se tvog problema tice mozemo diskutovati i nabrajati danima,najbolje da se pogleda...
sto se tice GTI ovjesa,moze se sve uraditi,zavisi koliko si spreman da das novaca,i koju opciju hoces da izaberes,npr, hoces sve da bude orginal (skupa varijenta sa dosta djelova za zamjeniti,clan GTI nabrojao vec neke djelove) ili neke prepravke da nesto ostane tvoje na golfu (most je isti samo se razlikuje duzina djelova od mosta do glavcine,spone letve volana,polu-osovine itd...mislim da ipak neces puno dobiti tim,ako vec hoces slicnost takvom ovjesu,tj njegovim specifikacija,podesi ih da budu kao u GTI-ja...distancerima prosiri,oprugama,gevindama,ili cemu vec spusti,nabaci kakve tockove i miran,po meni,to ti je jeftinija varijanta


...pade mi jos nesto na pamet,imao sam slican slucaj,samo uvjek vanjski stradao ,ne unutarnji kin.zglob,naime, GIII bila havarisana i majstor prije mene montirao lafetu od GII koja je kraca za oko 2cm,tako da nagib kotaca nije bio ok,i velike sile lupale po kinetickom
 
Ja sam uradio to sto ti hoces, znaci bili su mi obicni trapovi, kupio sam od vr6 komplet cjeli trap i prednji most u kompletu zadnji pase sve na serafe i ukopcas stekere od abs-a stavis sajle rucne od vr6 cak i lajtunzi kocnica pasu kopcanje na trap, sto se tice prdnjeg skinuo sam cjeli most svoj i ubavio ovaj vr6 sve pase moj je ostao samo motor i mjenjac unutrasnji i vanski kineticki su pasali samo sam lijevu polu osobinu morao skratiti jer mi je isto zdrobila unutrasnji kineticki od tad je sve ok nikakvih problema nema osjeti se na kocnicama da su puno jace i izdrzljivije cjelo auto kad ga spustis drukcije je nekako kruce ako mozes uradi to

pozz
 
Legend
Kod mene su promjenjeni kompletni trapovi na golfu mk2... sada je sve od Golf mk3 GTI i sve fercera bez greske...
samo sto Nismo kaze ima to svojih prednosti i mana...
prednosti: ja tom trapu ne mogu nista, al bukvalno, bobio sam na stabilnosti auta maksimalno... jos 5x100, pa veliki diskovi... ma ekstra izgleda sve... ABS je radio perfektno... koci za 100% bolje...
mane: dosta skuplji dijelovi, znam jer sam kupio sva cetiri nova diska , plocice i lezajeve, druge felge kupujes (5x100) i ne mogu manje od 15", a ne mogu ni sve 15"...

kad sve oduzmes i saberes... ja sam zadovoljan... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top