Toyota RAV4 vs FORD KUGA

Toyota RAV4 vs FORD KUGA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Death_beat je napisao(la):
kada bih morao birati za toyotu bih se odlucio, jednostavno, ozabrati toyotu dodje kao neka sigurica..dokazan kvalitet, dizajn dobar, bez nekih zamjerki...za Kugu bih se odlucio jedino zbog toga sto je novi model nije puno zastupljen kod nas, ali to je razumljivo, obzirom da je ovo vec treci po redu RAV4..

Ovo me sa Kugom stvarno iznenadilo...ako je auto bilo prevrtano, razbijeno, zasto daju to auto novinarima na test, uopce?? i jos uz to zamolili novinare da ne iznose njene nedostatke.. :icon_question: apsolutno mi ovo nevjerovatno zvuci, koliko god bilo istina..

Mozda nisi razumio ili neces da razumijes. Nije u pitanju tehnicki nedostaci, nego su u pitanju nedostaci odnosno ostecenja koja su nastala prilikom prevrtanja. Mislim da i ptice na grani znaju da radim u Fordu, i naravno danas sam odmah provjerio sta je bilo. Dobio sam zvanicni odgovor.

Da ti odgovorim na pitanje zasto je uopce data kuga na test ako je bila prevrnuta. E pa ovaj test je radjen prosle godine slucajno sam ga nasao na netu. KUGA kad je izasla na trziste bila je haos i novinari su se otimali da je dobiju na test, a i ovi da je sto prije daju. Ta ista Kuga koja je tu na slikama je bila u TZ na promociji u centru grada, ko je iz TZ sjeca se kada su bili i oni KTM motori cak ima i tema o tome na bhtuningu negdje. Auto sam i ja vozio. Obzirom da je isla od ruke do ruke neko je od novinara imao udes, nebitno koji i kakav, i sta je bio razlog, radilo se o nemaru, no nebitno..

TIPOVI sa autoservis su trazili auto na test, a jedina raspoloziva TESTA KUGA je bila upravo ta. Dobili su je, ali su ih zamolili da obzirom da je bila havarisana neobracaju paznju na te sitnice, jer se neocjenjuje rad limara, nego diazjn i funkcionalnost. Usput procitaj citav tekst njihov, a ne samo nase komentare pa ces nac da kazu i oni sami da "misle da je bila prevrnuta" ali nisu sasvim sigurni i da im je skrenuta paznja ali da nisu dobili napismeno.
 
procitao sam ja tekst i savrseno ga razumio. nigdje nisam spomenuo tehnicke nedostatke, samo nedostatke koje su ovi novinari naveli i o kojima i govorimo..
ja samo govorim da je, bez obzira kolika je potraznja bila tada za tim modelom, totalno glup potez od strane forda dati osteceno auto novinarima na test, kakvi god i koji god to novinari bili...moglo se sacekati i nabaviti novo testno vozilo...bas me interesuje da li se ovo moze desiti u nekoj od zapadnih zemalja...

ali nebitno, nije bilo potrebe za tako odbojnim odgovorom..
 
Legend
Odgovor je realan, nije odbojan, samo predetaljan mozda no nebitno.

Da uzmemo subler i da pocnemo jedni drugima mjerit kola siguran sam da bi bilo dosta iznenadjenja, pa cak i na onim autima koja se prodaju kao nova u salonima.

Po meni jedina greska je sto ljudi iz Forda nisu trazili kao sto to svi inace rade na uvid tekst prije objavljivanja u medije. Treca stvar, postoji odredjena ljudskost i razumjevanje, i znam o cemu pricam radio sam to isto sto i oni rade, samo za casopis, a ne za portal.

To nije OK. U ovom slucaju se radi o KUGI, tj Fordu, a moglo je to biti bilo koje vozilo.
Da je neko nesto htio da sakrije nebi to naglasio, takodje tekst je star, i ja sam ga jednostavno mogao zanemariti ali sam htio da vidim i ostali sta misle o tome.
 
Član
pa dobro.. ako je test vozilo sa tolikim falinkama (Kuga) sta ja znam sta je serijski i sta se sve skriva.. inace mi je od ove dvojice Kuga ljepsa.. mada kupit nebi ni jednu htjela tu je jos uvijek BMW na -mom- prvom mjestu

:icon_smile:
 
Član
Ma nije losa Kuga.. ali mi kad smo narucivali iz salona, nju smo prvu eliminisali...
A izmedju nje i Toyote.. meni je ljepsa Kuga...
 
Joj kakvih likova ima ovdje,ta kuga na testu pred serijski model,ja sam vozio kugu i
auto je bolest u svakom smislu rijeci,svaka cast RAV4,al kad stanu jedna pored druge
RAV4 ne bih ni pogledao,kuga je ljepsa,agresivnija,extra enterijer,prostor,fordovski
ugodjaj u voznji itd...

KUGA rulleeezzz...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top