Toyota proizvodi ultra jeftini automobil

Toyota proizvodi ultra jeftini automobil

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
Predsjednik najvećeg japanskog proizvođača automobila izjavio je kako Toyota planira proizvodnju ultrajeftinog automobila koji bi trebao koštati najviše 5.000 eura.

“Fokusirat ćemo se na jeftiniju tehnologiju.”, rekao je predsjednik Toyote, Katsuaki Watanabe za britanski Financial Times.

Iako je odbio odati tačnu cijenu za automobile, izjavio je kako će cijena sigurno biti “najmanje manja” od Renaultove Dacie Logan, koja košta 5.000 eura i koja je namijenjena tržištima u razvoju, poput Kine i Rusije.

Watanabe je otkrio da Toyota može ići još niže sa cijenom, dodatno reducirajući troškove proizvodnje. “Sve će doživjeti radikalnu promjenu, od dizajna do metode proizvodnje. Razmišljamo o dizajnu koji će, što je više moguće, minimizirati troškove. Koristit ćemo najekonomičniji materijal, a ako bude potrebno, razvit ćemo novi materijal kako bismo uspjeli u našoj namjeri.”, dodao je Watanabe.
 
Član
gledo sam negdje ovo za toyotu i neki je njemci kupili stavili na crash test da vide sta je to tako jeftino kad ono spljostila se ko pljeskavica pri 100 km/h u zid ko da je presovana kad od lutke nista nije ostalo dalje da ne pricam..

P.S mislim da je to to
 
Putovanja.ba
Administrator
Pa pri 100 km/h i S klasa se slupa, malo je to auto mora tako biti. Nek vam Mirza postavi snimak Golfa 2 crash test pri brzini od 60 km/h.
 
Legend
to ce biti puno jeftine plastike i tanki limici,moric 1.3 i jbga
al opet nov je,valja za neke tupe zenke
 
Član
Pa bilo koje auto pri brzini od 100kmh i udaru u zid bi se spljostilo od fice do S klase kako fele rece. Svi crash testovi se rade na brzinama od 55kmh - 65kmh za sva vozila. Imam ja klip sa crash testom g2 pri brzini od 55kmh,a ako se malo potrudite naci cete dosta klipova o crash testovima raznih modela auta. Bas se covjek zabrine kad vidi stase desava sa autom na tim brzinama. Mislim da ako je Smart uspio napraviti onolisno kino od auta a da je pri tome i sigurno,moze i toyota onda. Imam i crash test tog Smarta negdje. Kad dodjem kuci pogledam pa stavim.
 
Član
Ma svaki se razlijepi..Gledao sam ja testove nekih starijih auta,stave imitaciju zivotinje na put..Tipo imao najmanje stete pri udaru od 60 km/h,samo mu maska pukla i far..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top