Toyota corolla 1.4 d4d problem sa paljenjem.

Toyota corolla 1.4 d4d problem sa paljenjem.

Član
Pozdrav svim forumašima.
Kao što u naslovu piše problem je sa paljenjem, tačnije sa kazaljkom koja pokazuje temperaturu a Corolla je iz 2005 godine sa 1.4 D4D dizelskim motorom. Pa da navedem problem detaljno sa kojim se več mučim tri mj.
Auto palim sa hladnim motorom (hladni start) upali se bez problema. Kazaljka koja pokazuje temperaturu je na C. Tako i treba da bude.

Nakon krače vožnje kazaljka se polako pomiče i dolazi do sredine, kao i što treba biti kada motor postigne svoju normalnu radnu temperaturu.

Auto nakon vožnje gasim i ponovo odmah pokušavam upaliti ne može. Samo vergla neče da sastavi, kazaljka za temperaturu je na C, a trebal bi biti još uvijek oko sredine, jer motor se nije mogao tako brzo rashladiti.

Tek nakon više pokušaja auto se uspije upaliti i kazaljka od temp. je podignuta i pokazuje koliko je trenutna temp. Znači dok kazaljka nije pokazala pravu temperaturu ja sam mogao verglati do sutra. Kao da pogrešno i očitava i pokazuje temperaturu.

Ovo sve se dešava naručito u periodu jakog sunca kad je auto izloženo negdje na otvorenom suncu, onda neče da upali iako je bio više od pola dana u stanju mirovanja.

Ovo sve se počelo dešavati početkom ljeta i visokih temperatura. Pomaže ili se meni čini kad se otvori hauba malo ohladi auto pa onda upali.
Akomulator promjenjen nov, alternator ima dobro punjenje, majstori kažu anlaser nije jer vergla. Dijagnostika rađena nema grešaka bio kod nekoliko majstora nisu mogli ništa skontati. Svaka pomoć dobrodošla.
 
Top