Total Trade Špura

Total Trade Špura

Dali je ko radio špuru u Total Trade-u?
Na njihovoj web stanici ima navedeno da rade špuru (optiku trapa).
Ivičnjak mi je polomio desni točak i od tad volan stoji u lijevu stranu dobrih 30%
Aluminijumsko rame na autu je bilo savijeno i zamijenili su ali mi mehaničar savjetuje da je potrebno uraditi špuru i "možda" izmijeniti i metalno oscilirajuće rame,vidno se primijeti da je točak suzbijen nazad prema blatobranu
Koliko ispravno auto mora biti da se ovo uradi,i dali raditi u TT-u?
 
Član
Nema tu neke mudrolije ove nove sprave za spuru su tacne. Niko ti ne moze reci napamet da li ce ti moci uradit spuru dok ne probas. Znam ovako nekad dodu prijatelju na servis da rade spuru, ali toliko su tockovi razbacani da se ne mozes priblizit granici normale tj. kako god urade spuru ono baca opet. Provjeri da li mogu uradit, ako ne mognu onda provjeri sta ti je jos pomotano oko tocka.
 
Nema tu neke mudrolije ove nove sprave za spuru su tacne. Niko ti ne moze reci napamet da li ce ti moci uradit spuru dok ne probas. Znam ovako nekad dodu prijatelju na servis da rade spuru, ali toliko su tockovi razbacani da se ne mozes priblizit granici normale tj. kako god urade spuru ono baca opet. Provjeri da li mogu uradit, ako ne mognu onda provjeri sta ti je jos pomotano oko tocka.
Hvala ti na odgovoru.Planiram da to riješim u Ponedjeljak da ne odugovlačim jer mogu oštetiti nešto drugo ili ostrugati gume bezveze(nove su :) )ako da ako mi bude veće havarije mogu zamijenit na licu mjesta jer imaju i automehaničarske usluge čak raspolažu veledistribucijom auto dijelova i guma,a pa mi zvuče pouzdano.Definitivno su u rangu sa Motorex-om čak su radili i prije nego je iko čuo za njega.
 
Član
Bolje da uradiš špuru sto prije.Jer kad nisu centrirani tockovi,uvjek vuce u jednu stranu,pomalo bjezi s puta,a i gume se poderu sa jedne strane.Ja inace kad sve,bas sve sredim na trapu onda uradim špuru i nema problema.Koje ti je auto?
 
Super Moderator
na koje aluminijsko rame mislis? i sta podrazumijevas pod to metalno oscilirajuce rame?
 
Zatur jarugo , ivicnjak zna da bude "ozbiljan" problem.
(volio bi da ti pomognu na spuri al sumnjam)
Koje je auto?
 
U pitanju je Mercedes w203 kupe.Nisam ja siguran da je on ispravan za špure,nabijen mu je prednji točak previše,možda da se posavjetujem sa nekim Autolimarom da mi izvuče to nekako hidraulikom prvo.Aluminijumsko rame drži točak da pravilno stoji vertikalno a metalno da stoji horizonalno.
IMG_4859.jpg
IMG_4857.jpg
pic08.jpg

Ovako to izgleda i stoji na autu.Slike nisu originalne!
 
Član
Ovdje je iskljucivo mehanicarski posao to su sve pokretni dijelovi koji se moraju mijenjat od peglanja nema nista. Sta je tu sve pomotano Bog samo zna, jer kako ti kazes da je tocak nabijen ima se tu sta mijenjat fino pretpostavljam. Neki ovo zovu spona sto ti kazes da je zamijenio jedno, a drugo nije. Znaci ove spone su sigurno smotane obije bile, mozda je cak i balans stangu smotao i stabilizator balans stange i ko zna sta jos odvezi to nekom dobrom mehanicaru nek pregleda sta je otislo zamijeni sve i tek onda spuru. Bar bi ja tako uradio :D
 
Hvala vam na odgovorima.Pobrinuću se oko toga,nije vožen puno posle toga.Izmijenio sam to i svašta nešto još i ubacio u garažu.Nisam odvezao 10km poslije i uvjek mi se otima volan pa mi smeta te i ne vozim.
 
Član
Sve pomijenjat pa onda optiku radit...inace ces par puta radit optiku i opet nece valjat...
Nek mehanicar sve redom pregleda i vidi sta je za zamjenu pa tek onda spuru stimat
 
U pitanju je Mercedes w203 kupe.Nisam ja siguran da je on ispravan za špure,nabijen mu je prednji točak previše,možda da se posavjetujem sa nekim Autolimarom da mi izvuče to nekako hidraulikom prvo.Aluminijumsko rame drži točak da pravilno stoji vertikalno a metalno da stoji horizonalno.
IMG_4859.jpg
IMG_4857.jpg
pic08.jpg

Ovako to izgleda i stoji na autu.Slike nisu originalne!
to ti ja i govorim , trazi limara koji ima sto za sasiju i koji radi havarije na autima , radi iskustva.
Nemoj ici nekom bezzz limaru.
Pa onda na spuru.
 
Član
Kakav crni limar, nece mu lakirat spone.
Mehanicaru odvuci i kloni se tursko kineskih dijelova ovjesa
 
Član
Za autora teme samo da kazem da se sprdaju sa tobom za limara. Dobro je pa nisu rekli nadi nekog tarota nek ti vidi u kartama sta ti je ivicnjak sve ostetio. Napisao sam objasnjenje o mogucim posljedicama i nacinu na koji se to rijesi. Limar ti moze ispeglat limariju oko tocka, a ni jedan limar ti nece sredivat mehaniku jer to se ne pegla... Pozdrav za doktore iz oblasti automehanike i limarije :D
 
Za autora teme samo da kazem da se sprdaju sa tobom za limara. Dobro je pa nisu rekli nadi nekog tarota nek ti vidi u kartama sta ti je ivicnjak sve ostetio. Napisao sam objasnjenje o mogucim posljedicama i nacinu na koji se to rijesi. Limar ti moze ispeglat limariju oko tocka, a ni jedan limar ti nece sredivat mehaniku jer to se ne pegla... Pozdrav za doktore iz oblasti automehanike i limarije :D
Ja sam udario o ivicnjak i vrlo dobro znam o cemu govorim.
Naravno da mu nece peglati krajnice , to zna i "Hazim Begin".
Kad sve to pomijenjas a tocak i dalje nije na mjestu sta ces onda ?
Limaru normalno.
Od ivicnjaka se znaju deformisat grede za sto je trap zasarafljen. (uvrne se malo ali dovoljno) . Zavisi koliko je jako se zabio :)
i hoces li limaru na panter ili mehanicaru ???
(limar nesluzi samo za lakiranje kako su to neki ovdje skontali)
 
Top