torzija, spustanje

torzija, spustanje

Član
Imam dvije torzije od PEUGEOT-a 205 GTI, jedna je na autu i nju bi da ostane takva kakva je, a ova druga je skinuta sa auta mog starog i bila je u savrsenom stanju i treaba mi neko ko bi je spustio za nekih 4-5cm
znaci torzija je kompletna skinuta samo treba da mi to odradi ja cu je sam montirati na auto...
pa ako neko zna ili ima nekoga ko mi moze to uraditi, okolica sarajeva,kiseljak,visoko itd.neka mi javi bio bi mu jako zahvalan dodijalo mi gledati kako mi je auto visoko :D
 

r3d

Član
Imas na internetu uputstvo za renault 5, spustanje, u sustini se odvrne torzija, okrene se malo i vrati se, nije komplikovano, ako imas ista iskustva sa alatom mozes i sam odraditi, ako nemas, svejedno odstampaj to kad budes isao majstoru.
 
Član
imam iskustva sa alatom, no jedan kolega mi je rekao da cu je morati reparirati ako je rastavim...pa me malo toga strah:icon_question:
 
Član
Nema potrebe da rastavljaš kompletan zadnji trap da bi spustio zadnji kraj, jednostavno odviješ torx šarafe na obe strane torzione šipke ( mislim na one torzione šipke koje povezuju lafetu sa čvrstim dijelom zadnjeg tarpa a ne onu centralnu koja povezuje dvije lafete međusobno ) i skloniš konusne podloške koje stoje iza njih. Nakon toga torzionu šipku izvučeš na jednu stranu i pomakneš lafetu gore ili dole za onoliko koliko hoćeš da spustiš ili podigneš zadnji kraj auta. Koliko sam upoznat pomak za jedan zub na torzionoj šipci radi promjenu za oko 3 cm. Vratiš torzionu šipku na svoje mjesto, zaglaviš podloške i zaviješ torx šarafe gdje su i bili. Isto ponoviš i sa drugom lafetom i imaš visinu po želji.
 
Top