torzija kod peugeot 206

torzija kod peugeot 206

stalno cujem da kod ovih modela kad tad strada zadnja torzija..postoji li neko ovdje ko bi mi mogao nesto vise reci o ovome? (koji su uzroci kvara,nakon koje kilometraze se pocne kvarit savijat il sta vec,kako izbjeci ovaj kvar,i kako prepoznati kvar uopste??) ja vozim pezoa,pa bih rado da saznam kako da znam da mi je sve uredu s torzijom....i zasto mi ne rade brzinomjeri na kilometar satu a sve ostalo perfect radi? help ?:car1:
 
Član
Primjetis na tockovima kad ode torzija, budu / \ ovog polozaja. Lupaju, pretezno desni tocak . Nisam ni ja strucan toliko oko toga, Ogi je to studirao, javit ce se on pa ce te uputit dalje. I ja moram reparirat na svom, prolupala je i moja
 
Član
i ja sam uvezo 206 cc , i kad pređem 70 km / h bude auto nestabilno, kao da je na vodi. primijeti se da je zadnji desni točak malo u ovom položaju \ , sutra odo do svog majstora pa ćemo da vidimo koliko će bit reparacija.
 
za sada je drug odlicno sve ne primjecujem da ista lupka ili 'cvili' ..ma planirao sam ici na malo dalje relacije pa bolje pitati na vrijeme heehheu.. e jbg zao mi je, sad sam gledao tvoju temu u vezi auta cini se da si prezadovoljan :D extra auto!!! lijepa kubikaza a malo trosi ..zz
 
Član
Uzmi set za reparaciju kad pocne da ti lupka ili uradi preventivno da si miran. Nije skupo ako radis sam, skupe su ruke. Mjenjaju se puske i lezajevi i ta sranja, ne treba cekati zadnji momenat jer je onda skuplje. Ako docekas zadnji momenat, moraces je komplet mjenjati ili praviti piksne i ko zna sta jos. Ovako je par stoja da si miran bar 100k km, ja sam preventivno odradio na nekih 220k km, nije bilo potrebe, ali znam da me ceka kad tad, 5 godina trap nisam pipnuo, morao sam jer je zasluzio, a sigurno sam mogao jos dosta preci jet nema nikakvih tragova habanja, u supi su mi puske negdje, cuvam ih kao i sve sto sam zamjenio, a bilo ispravno.
 
Član
Ja se ovdje kod nas raspitivao, kad nekome mehanicaru spomenes torziju uhvati se za glavu. Imam jednog druga mehanicara, zna to radit al je jednom dobio po glavi, valjda mu spala torzija od kombija ili sta vec, nece vise da cuje. Morat cu i ja trazit majstora negdje drugo
 
Član
Nije uopste mudro slovo za uradit, osim u slucaju ako je neki "majstor" prije se igrao sa torzijom pa onda naletis na polomljene sarafe ili zavarene piksne..
Najbolje preventivno zamijeniti lezajeve sa novim semerinzima, to realno nije skupo da se uradi svakih 50k kilometara.
 
Član
uhvate se za glavu jer vecina ih i ne zna praviti, znaci kod svog majstora sam odvezao da mi odradi reparaciju on se uhvati za glavu. Prelistaj po specijaliziranim forumima imas 100 tema kako i šta . Najvaznija ti je PREVENCIJA ako zelis auto imati jos kod sebe odradi to
 
Član
Neki nece da rade, a onda oni koji to rade prave od toga nauku, kao oni specijalisti za reparaciju torzije. Nidje veze. A inace, nista se tu ne iskrivi nego se lezaj potrosi do te mjere da zariba i potrosi i osovinu po kojoj se krece. Prvi put sam radio torziju saam, bez icije pomoci na jednoj 206ici i mislim da mi je to najbolje uradjena torzija :D
Danas je glavni posao u servisima zamjena ulja i filtera, nema bolje zarade niĐe :D
 
Član
Neki nece da rade, a onda oni koji to rade prave od toga nauku, kao oni specijalisti za reparaciju torzije. Nidje veze. A inace, nista se tu ne iskrivi nego se lezaj potrosi do te mjere da zariba i potrosi i osovinu po kojoj se krece. Prvi put sam radio torziju saam, bez icije pomoci na jednoj 206ici i mislim da mi je to najbolje uradjena torzija :D
Danas je glavni posao u servisima zamjena ulja i filtera, nema bolje zarade niĐe :D

Djesu nam oni sto stavljaju fiksne zamajce da nam daju ideju kako ovo rijesit zauvijek
 
Top