Top lista marki/modela auta koja se (ne) kradu

Top lista marki/modela auta koja se (ne) kradu

Član
Pozdrav,

intersuje me po vašem mišljenju koji se to marke/modeli auta (ne) kradu u BiH. Mene konkretno zanima kakva su iskustva sa škodom fabijom mk1 i mk2 (2007 pa nadalje)?

Evo počet ću sa listom do koje sam došao istraživanjem preko web-a i upitnicima, pa ko želi može se nadovezati:

Marka/modeli atraktivni za krađu
1. VW - Golf, Passat
2. Škoda - Octavia, Superb (Fabia manje)
2. Audi .- Audi A3 pa nadalje
3. BMW - 3 serija pa nadalje
3. Mercedes - luksuzni modeli
6. Renault - Megane
7. Toyota - RAV 4
8. Seat Altea, Toledo novi modeli
7. itd


Marka/modeli manje atraktivni za krađu
1. Volvo
2. Hyndai/Toyota (osnovniji modeli)
3. Fiat/Alfa/Lancia
4. Ford/Opel/
5. Peugeot/Citroen/Renault (osnovni modeli tipa Clio)/Dacia
6. itd

Da čujemo iskustva drugih;)

Pozdrav,
Adi
 
Poslednja izmena:
Član
prosle godine je dosta fabija otislo, moj rodjak je isto osto bez fabije, u pitanju je ovaj prvi model oko 2001 godine, ja mislim da je fabija trazena kod lopova kao i golf 4,
a ko to vise zna dodje to period kradu se petice golfovi, evo sad je dosta ukradeno audija a4 b6 model.
isto tako u zadnjih par mjeseci je i par dvica ukradeno ovdje u nasoj okolini, nikad nadjenje nisu...... Itd ima tih slucajeva, ja evo sad imam parkiranu peticu , pa cetvorku, pa seat pa onda sam ih zatvoriio sa renault megane :D
 
Član
Koliko znam nema nekog pravila krade se sve...mada u posljednje vrijeme mislim da skoro nikog ne zovu za auto...ode to u dijelove brzo...najvise sam cuo da se fabija ukralo...jbg skupi dijelovi a pun klinac fabija...pun grad..
 
Top