Tiptronic mjenjac?

Tiptronic mjenjac?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poznanik ima mali problem...passt 2001 godina 2.5 tdi v6...radi Drive na mjenjacu samo dok Manual ne...sve ostalo normala fercera...isao kod jednog majstora rekao da je senzor neki tiptronica otisao..kao neki je to manji kvar...ni na bordu neocitava gresku nikakvu kad se prebaci na manual...nema sad vremena za neko drugo trece misljenje pa ga zanima jel stvarno to i postojil taj senzor na tom mjenjacu uopste...sva misljenja dobro dosla..

Hvala!
 

MTR

Član
ev za nodija :

u mjenjacu ima elektronski ( pneumatski ? ) sklop koji se nalazi u dijelu gdje je karter mjenjaca , ima dosta nekih crijeva koja dolaze do tog dijela ne moze se fulat , dio ti se zove po WAG-u MOTOTRONIC ili tako nesto sorry ako nisam dobro napisao.
taj dio cesto crkava na tim mjenjacima koji su upareni bas sa tim motorima .
sto se tice info displeja , nece ti nikad izbacit tu gresku , nego se na dijagnostici mora uci direkt u software mjenjaca te ocitati greske , on mora pokazati taj kvar .
fakticki mjenjac je sad u nekom Safe Modu da se ne bi sta poremetilo .

Ostaje posjeta servisu ( nemoj da ide nekom divljaneru ) ovlastenom jer ova "kupovna" dijagnostika ne moze sve greske da ocita.

eto pa vidi , a Sarajlije bi trebale znati broj od nekog momka koji radi te mjenjace

;)
 
imam ja rodjaka koji je mogu sigurno reci jedan od najboljih ljudi sto se tice mjenjaca u BIH, popravio tih VAG tiptronika bruku, jedino je problem sto ti nije blizu, nalazi se nekih 20km od Sarajeva, ali ako hoces dacu ti broj...
 
Član
olensoner je napisao(la):
drug hvala ti puno, nemogu jos pisat pm kaze nemam dovoljno postova :cool: sad sam zvao niko se ne javlja, ako je broj radione mozda je zatvoreno pa cu probat ujutro... jos jednom veliko hvala i jos veci pozdrav :D
 
dado307 je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
drug hvala ti puno, nemogu jos pisat pm kaze nemam dovoljno postova :cool: sad sam zvao niko se ne javlja, ako je broj radione mozda je zatvoreno pa cu probat ujutro... jos jednom veliko hvala i jos veci pozdrav :D

zovi stalno na taj broj mozes i do kasno navece jer do kasno rade, a taj telefon je bezicni pa se stalno vuca po servisu;)
 
Član
olensoner je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
drug hvala ti puno, nemogu jos pisat pm kaze nemam dovoljno postova :cool: sad sam zvao niko se ne javlja, ako je broj radione mozda je zatvoreno pa cu probat ujutro... jos jednom veliko hvala i jos veci pozdrav :D

zovi stalno na taj broj mozes i do kasno navece jer do kasno rade, a taj telefon je bezicni pa se stalno vuca po servisu;)
oki, hvala jos jednom, admini sorry na ot, jbg nemogu pisat pm, a tema je svakako za moje auto :cool:
 
Član
MTR prijatelju hvala puno na informaciji..
Olensoner hvala na pomoci a evo i vlasnik pasata se javio :cool:
 

MTR

Član
no problemos muchacho ;)

ma ja ne znam stvarno sta je stim mjenjacima , jbg ZF ih radi a sasipaju se ko staklo , na ovom A6 sto sam prodao dok je u D dam gas on ko mrtav i nabije 3-3500 obrataja pa stoji par sekundi i tek onda salta . kad bi prebacio u manuelu npr . vracam iz 5 do 3-ce ono smrt , nikad , jbg podjes prestizat on vrluda ko kakva kurvica hahaha. zato sam ga i prodao , al sad imam problem s cojekom popeo mi se na glavu hahahah.

nema saltera do BMW-a , i automatike do Merca ;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top