The New Fabia RS +Skodina paleta motora

The New Fabia RS +Skodina paleta motora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo jedna vijest c/p od jednog kolege..nadam se da će vas interesirati više ili manje nego što je to bilo vezano za prošlu temu o novoj Fabiji RS (sa brdo spamova ala VW vs Ford vs Skoda vs ...itd):icon_smile:

Za sada se konkretno ne može ulovit fotografija nove Fabie RS osim ovakvih spy foto vijesti s češkog foruma ili slično.
http://www.autorevue.cz/Bleskovky/S...tou-spy-photos/sr-1-sc-3-a-18942/default.aspx

Fotke su normalno s "nakinđurenim" svim mogućim senzorima al ono što se može primjetiti je da su malo izmjenjena svijetla..izdužena su..prate liniju kao u FL Octavia i još neke sitnice...

Ono što je poznato..poznati su motori...

1.2 HTP 6V 44 kW 60KS
1.2 HTP 12V 51 kW 70KS
1.2 TSI 63 kW 86KS
1.2 TSI 77 kW 105KS

1.4 TSI 125 kW 170KS - RS izvedba Fabije od 1.6.2010., i najvjerojatnije i u combi verziji

ovo za kombi verziju nije još sigurno..znat će se tek u četvrtom mjesecu...

1.2 TDI 55 kW 75KS 3 cilindra (greenline)
1.6 TDI 55 kW 75KS
1.6 TDI 66 kW 90KS
1.6 TDI 77 kW 105KS
(svi CR)

Svi ovi motori bi se trebali naći u fabijama i roomsterima od sredine travnja... tada i prestaje proizvodnja 1.4tdi motora

do kraja godine nestaju 1.9 i 2.0 tdi PD, i bezinci 1.4 i 1.6, sa njima i tour.

octavija dobiva 2.0tdi CR 125kw , kao i superb, koji dobiva 1.6tdi 77 kW



po meni možda je to trebao biti kakav joker za Skodu ..predstavljanje nove Fabie RS (kako su napravili predpremijeru za Superba 2008 godine) na Zagreb Autoshow-u al mislim da će to pričekati slijedeči veliki auto show (Geneva ..ispravite me ako griješim) makar RS sada u benziinskoj varijanti za Fabiu će biti dosta inovativan za razliku od diesel varijante...
a i približiti Superba kupcima niže platežne moći kao što je to nekada bio best buy passat 1.9 90ks :icon_smile:
 
Član
Vala otegli ga oni sa rs-icom, da barem kakve fotke objave i kazu izlazi tada i tada... a mozda cekaju 3 godine nakon "obicne" izvedbe, kao sto je bilo i sa prvom fabijom rs.
 
Član
@ ZELA GTI: slažem se s tobom :cool: al ništa od toga..

ono što piše da gase općenito proizvodnju PD motora (radi ekologije valjda ili valjda da prate svjetske brandove i budu uz nogu s njima ..ko zna..)
a 1.4 TSI je zanimljiv motor cca 250nM u širokom rasponu od sasvim niskih 1500 pa do 4500 +i 175ks :cool:
btw. vozio sam Superba s 1.8 tsi (160ks) koji je za skoro pola fabije duži i teži pa auto ide bolesno...
a kako neče tek sa Fabiom koja je skoro cca 400-500 kg lakša :D

@Astra : hm...da idu bolje...ne znam baš...istina još su premalo na tržištu..što se tiče wag grupacije...ako je u pitanju chip..mislim da će i za CR TDI uskoro biti široka paleta chipova...Za Skodinu grupaciju več se nudi OCT s zadržavanjem tvorničke garancije :cool:

ili sam te možda krivo razumio pod tim da idu bolje:icon_question:
 
Član
hakkler je napisao(la):
@ ZELA GTI: slažem se s tobom :cool: al ništa od toga..

ono što piše da gase općenito proizvodnju PD motora (radi ekologije valjda ili valjda da prate svjetske brandove i budu uz nogu s njima ..ko zna..)
a 1.4 TSI je zanimljiv motor cca 250nM u širokom rasponu od sasvim niskih 1500 pa do 4500 +i 175ks :cool:
btw. vozio sam Superba s 1.8 tsi (160ks) koji je za skoro pola fabije duži i teži pa auto ide bolesno...
a kako neče tek sa Fabiom koja je skoro cca 400-500 kg lakša :D

@Astra : hm...da idu bolje...ne znam baš...istina još su premalo na tržištu..što se tiče wag grupacije...ako je u pitanju chip..mislim da će i za CR TDI uskoro biti široka paleta chipova...Za Skodinu grupaciju več se nudi OCT s zadržavanjem tvorničke garancije :cool:

ili sam te možda krivo razumio pod tim da idu bolje:icon_question:

fabija RS sa tdi motorom je bila posebna i drukčija baš zbog dizel motora,sada će se samo utopiti u masi sa ostalim benzincima.sigurno neće dignuti neku prašinu.a da nepričam o dizajnu.nova fabija mi je baš bezveze
 
Član
@ ZELA GTI: potpis..
u potpunosti se slazem s tobom ;)

@ zlatani: od uvijek :D s tim da je recimo s modelom Octavija 2 a pogotovo s FL O2 napravila pravi potez a da ne spominjem novog Superba,Yeti-a ...dok za Fabiu..i dalje se slažem s ZELA GTI :D
 
Član
evo nastavak C/P od kolege:
Sada službeno, i ajde lagana katastrofa! :icon_eek:

Upadaju mi u katastrofu P. maglenke koje mislim da i kamion ima manje. nadam se da će biti bolje one bez corner funkcije... i one h7 leće u prednjim farovima koje malo zbunjeno djeluje, bilo bi bolje da su ostale na starim mjestima...

Srećom motorizacija je za pohvalu:

• 1.2 HTP/44 kW (60 PS)
• 1.2 12V HTP/51 kW (70 PS)
• 1.4 16V/63 kW (86 PS) (do kraja godine)
• 1.2 TSI/63 kW (86 PS)
• 1.2 TSI/77 kW (105 PS)
• 1.6 16V/77 kW (105 PS) (do kraja godine)
• 1.6 16V/77 kW (105 PS) (A)

• 1.2 TDI CR DPF/55 kW (75 PS)
• 1.6 TDI CR DPF/66 kW (90 PS)
• 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 PS)
203212-gallery1-2pom0.jpg

203213-original1-tnh6j.jpg

203263-original1-d7m2z.jpg
http://media.novinky.cz/326/203263-original1-d7m2z.jpg
203265-original1-d3j78.jpg
203265-original1-d3j78.jpg

203264-original1-oxjb1.jpg

Fabia RS imat će motor od 180, a ne 170 KS! 1,4 TSI kompresor i turbina isključivo sa 7 stupanjskim DSGom, kao kod novog Pola GTI.

Ovo je stvarno katastrofa što su napravili s tom "korener" funkcijom i rastegnuli maglenke na tak malom autu koliko got to bilo IN u svijetu...
fa_003_jpg_90761.jpg

svetlo_jpg_11197.jpg


fatech_002_jpg_16842.jpg


Ovo je čini mi se PS...al daleko bolje nego onakve maglenke..
203213original1tnh6j.jpg


s time da ovo gore osim palete motora još nije ništa službeno ili ti 100%:icon_smile:

Kako got i da naprave...stara linija mi je još uvijek 101% ljepša :D
 
Član
Neznam zasto Skoda stavlja ovolike maglenke...nije mi stvarno jasno...:icon_rolleyes:

Maglenke na novoj Octavi-i su stvarno velike a jos je auto veliko a ovdje su na Fabiu stavili jos vece maglenke na manje auto...meni to ruzno izgleda :icon_smile:
 
Pa eto nije lose, ljepse izgleda, jedino malo su previse sada slicni Octavia i Fabia sprijeda.
PS Taj RS od 170KS je prava jurilica:cool:
 
sportska izvedba zaslužuje turbo benzinca,
1.4 TSI 125 kW 170KS - RS :cool::cool:
gdje su sad tdi-evi i sdi-evi :lol: sakrili se u mišiju rupu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top