Težak udes kod Prijedora

Težak udes kod Prijedora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Elvir Mujkanović poginuo ispod prevrnutog "rovera"

Teško povrijeđeni suvozač Emir Javor (26) i putnici iz "askone" Dado Jovičić (35), njegova supruga Dijana (34) i sin Bojan (13)

Elvir Mujkanović (35) iz Kozarca kod Prijedora, vozač "rovera" (969-T-080), smrtno je stradao u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila preksinoć oko 23.30 sati na magistralnom putu Prijedor - Banja Luka, u mjestu Babići.

Udario u gepek

Teške povrede glave u nesreći je zadobio i Mujkanovićev suvozač Emir Javor (26) iz Babića. On je u izuzetno teškom stanju i bez svijesti prevezen na Odjel neurohirurgije KBC-a Banja Luka, gdje se ljekari bore za njegov život.
U nesreći su povrijeđeni i Dado Jovičić (35) iz Ljubije kod Prijedora, vozač automobila "opel askona" (687-K-918), njegova supruga Dijana (34), koja se u trenutku nesreće nalazila na mjestu suvozača, i njihov maloljetni sin Bojan (13). Njih troje zbog povreda glave i lomova nogu nalaze se na Odjelu hirurgije prijedorske bolnice i van su životne opasnosti.
Zoran Bulatović, dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banja Luka, kancelarija Prijedor, koji je sa saobraćajnom policijom i patologom Nikolinom Balaban prisustvovao uviđaju, kaže da je do udesa došlo u trenutku kada je "rover" desnom stranom udario u gepek "askone".
- Oba vozila kretala su se iz pravca Banje Luke, a za sada znamo da je jedan od uzroka nesreće i neprilagođena brzina - kazao je Bulatović.

Ostao prikliješten

On je istakao da su se nakon sudara oba vozila prevrnula nekoliko puta, da je "rover" završio u jarku na desnoj, a "askona" na lijevoj strani. Tokom prevrtanja iz "rovera" je ispao vozač, na kojeg se svom težinom sručio automobil usmrtivši ga na mjestu, što je potvrdila i patolog Nikolina Balaban.
U smrskanom "roveru" ostao je prikliješten teško povrijeđeni Javor, koji je, nakon što je isječen lim automobila, u komatoznom stanju hitno prevezen u banjalučku bolnicu. Uništeni automobili odvezeni su radi vještačenja.

Isjekli lim

Edo Forić iz Babića kaže da je u trenutku nesreće čuo strahovit udar.
- Bili su tu još neki ljudi koji su pokušavali pomoći povrijeđenima. Primijetili smo prvo "askonu", koja je bila lijevo od puta, a tek kasnije u jarku na desnoj strani i "rover", pod kojim je ležao nesrećni čovjek. Njemu nije bilo spasa - kazao je Forić, koji jezajedno s putnicima autobusa što je dolazio iz pravca Prijedora isjekao pojas kojim je bio vezan teško povrijeđeni Javor, a potom i vrata automobila koja su ga prikliještila.
 
Član
E raja , bilo koji učesnik u saobraćaju je "jednom nogom u grobu" pa stoga vas napominjem da vozite pametno i da ne izazivate sudbinu . I ja sam brzo vozim , al' kad vidim ovako nešto tačno me strah , pa skinem malo nogu s gasa ..
 
Član
A kad će bit bit će, ako si bez sreće past će ti i luster na glavu.

Naše ceste nisu za preko 80 matere mi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top