težak mjenjač

težak mjenjač

ee ljudi teško mi prebacivat brzine pogotovu prva i druga,i to kad je ladan,kad ga tek upalim,kad se motor zagrije i ono popusti al je opet tesko,zna se desit nekad nece nikako u brzinu pa moram ponovo na kvačilo pa tek onda iz 2-3 puta ubaci
 
u super to se odma mjenja,ee de mi reci ak nije prob isto u vezi mjenjača,kad prebacujem iz prve u drugu,zakrči ono isto ko kad nije kvačilo do kraja,a pritisnem sam sto pod ne odvalim,jel to isto do kugle
 
Član
kakva ba crna kugla mjenjaca......tesko ti salta jer ti je ledara vani, gusto ulje u mjenjacu kao med, ili ti mozda fali ulja u njemu pa i to doprinosi, a to sto tesko saltas znaci da je ili set kvacila pred kraj, ili eventualno da sajla nije nastimana kako treba, mada nisam siguran jel' kod tebe kvacilo na sajlu ili hidraulika....
 
MISLIM DA JE SAJLA,EE TRIZEX MOZEL JEDNO PITANJE ZA MOTOR,JUTROS MALO VISE NAVLACIO,OD 3 DO 5 OOO OBRTAJA NEKAKO KO DA GUBI SNAGU,INACE TO JE 1.2 16V,SIPO SAM OLOVNI 98,SAD SIPAM BEZOLOVNI 95,MOZES MI REC STA BI MOGLO BIT
HVALA UNAPRIJED
 
Član
drift king je napisao(la):
u super to se odma mjenja,ee de mi reci ak nije prob isto u vezi mjenjača,kad prebacujem iz prve u drugu,zakrči ono isto ko kad nije kvačilo do kraja,a pritisnem sam sto pod ne odvalim,jel to isto do kugle

To što ti se dešava da mjenjač zakrči kad iz prvu u drugu šaltaš a pritisnuo si kvačilo ti je snihron druge brzine u mjenjaču provjereno, imao iste simptome na svome starom autu,
 
Legend
ma jarane moze se nagadjat do prekosutra sta je problem kod tebe,odvezi to majstoru i zamijeni sta treba...
 
Top