TEST : XENON svjetla ** isplatili se i koliko uticu na voznju **

TEST : XENON svjetla ** isplatili se i koliko uticu na voznju **

Član
sta ja znam, u mene su orginalni farovi s lećama, nikad problema da bi mi netko blicao, ili šta, a ubacio obicne xenone 8000K i nikom ništa ne smeta, čak samo auto izgleda bolje i moćnije, a i imaš duplo bolji vid, što mi se svidjelo najviše što objasava dosta sa strana, dobro kad svrces ili da vidis pješake...
 
daki je napisao(la):
Neznam dali je neko od vas primjetio, ali Škoda oktavia kada ide u susret uzasno zasljepi, i svaka se toliko ljulja na cesti da daje efekat kao da ti covjek blica. Prvi put kad mi se to desavalo, mislio sam da umisljam, onda sam sjeo u svoju skodu i to isprobao sa nekim jaranima.
Fakat sam zbog toga zamrzio Škode...

Ja sam kontao da je to ipak samo "do mene"... fuckin Skoda..
 
Član
hakkler govorimo o fabrickim xenon svjetlima na octaviji koja ubise u oci ljude iz drugog smjera, izuzetak je ovaj najnoviji model koji je izasao..
 
Član
daki je napisao(la):
@hakkler

Nisi me razumio.
Kod Oktavije govorim o obicnim fabrickim svjetlima koja uzasno smetaju kada ti skoda dolazi u susret. A da ti odgovorim zasto sam bas uzeo Oktaviju da poredim, e pa zato sto imama oktaviju 1.9 TDI 2007 Tour 66KW... zvuci ti poznato :) e pa da ... nepricam uprazno.

Tako da ti ostatak posta pada u vodu, jer se ovo odnosi na fabricka svjetla na Skodi Oktaviji, a to sam i napisao u svom postu.
Dobro nismo na istoj valjnoj dužini...za sad .
Imas tvorničke žarulje ?? još uvijek? hm..hm
Ok nisam skužio... my bad.
Naslov teme inače nema veze s tim...jel? tak da ne "ronim" samo ja u postu..
Ali..tvorničke žarulje su toliko loše...ne znam za rasipanje svjetlosti..vjerojatno preširoko..nitko mi nije blical za to vrijeme dok su bile gore,a kako i bi kad svjetle jačinom kao dva blijedo žuta fenjera tak da sam iste zamijenio odmah nakon par mjeseci. Stavljen philips extreme H4.
Far kao da je stvoren za tu žarulju..slični rezultati su i sa osramovom žaruljom.
Što se tiče ljuljanja...hm..vjerojatno je do cesta ili možda tvornička greška.?? Ako je orginal xenon..normalna pojava...ne mogu nivelatori pratit svaku rupu ili jamu.
e sad.. hid u taj far..nikako ne drži vodu.
Frend stavil bi-xenon 8000K ..je sve divno i krasno (za njega) al to što kažeš (i ja) rasipanje svjetlosti ko ribarska koča kasno navečer..svugdje svijetli u širinu samo ne tam gdje treba..kao da ima dva lijeva fara..njegovo rješenje ...stavljene obrve (micro pomak) +100 kuna na tehničkom..hm??
A tek duga kad zapali...ufff.
Jednostavno to nije TO.

edit: to Astra
istina..na O2 su malo "reskiji" farovi al ne bi se složio da ubijaju za oči.
Svaki xenon kad mu dođeš u putanju sa retrovizorom te kresne u zjenicu bez obzira o kojem se autu radi..
 
Legend
Ja sam napisao duzi post koji je imao dvije razlicite price. Automotiv se bavio tematikom koliko se isplati doplatiti za orginalne xenone, i koliko zapravo ljudi su neupuceni i da mjesaju orginalne xenone sa H7 zaruljama od 100w plave boje na kojima pise xenon.

A onda ja kazem da dosta svjeta se zali na odredjene likove i auta koji su stavili hid xenon ali nisu postimali farove pa to svugdje baca i smeta svima. Ja sam svoje rucno postimao na focusu i sve OK.

Dalje prica ide u smjeru da obicne sijalice na Oktavijama smetaju, "bacaju" visoko. Nije to samo na mojoj, na svakoj je bilo. Dali ljudi nemaju pojma zasta im sluzi onaj kotur pa podignu skroz svjetla ili sta.

Sto se tice ljuljanja, svaka Oktavija se ljulja na casti da ti zlo bude. Barem je previse mekan ovjes za moj ukus. Stabilnost nula, ko da BMWa vozis, bjezi zadnji kraj, to cew ti reci svako ko duze vozi Oktaviju.
 
Početnik
kad naucis voziti onda ces znati voziti i BMW-a , do tada P na zadnju sajbu i ccao..
 
Član
fin text , logicno da su xenoni bolji i korisniji od obicnih sijalica i po meni izbor svakog vozaca mala investicija za sigurniju i ugodniju voznju za oci :)
a sto se tice te rasprave koju vodite ne zanima me hehe
;)
 
Član
daki je napisao(la):
Ja sam napisao duzi post koji je imao dvije razlicite price.

Sto se tice ljuljanja, svaka Oktavija se ljulja na casti da ti zlo bude.[/b] Barem je previse mekan ovjes za moj ukus. Stabilnost nula, ko da BMWa vozis, bjezi zadnji kraj, to cew ti reci svako ko duze vozi Oktaviju.

Hm..a sad si prešao več na treču??
svaka Oktavija se ljulja na cesti da ti zlo bude.

mogao bi malo preč i na prednji sic kad se več rejsate..biče ti sigurno bolje.

Slažem se da je ovjes mekaniji nego npr. na G4 makar koriste istu podlogu.

Da se svaka ljulja? hm.. vjerojatno si ih isprobao recimo sva tri modela s različitim motorima i ovjesom?? Pa znaš iz višegodišnjeg iskustva?? I moraš onda prozivat sve koji voze taj model da se slože s tobom??

Bježi zadnji kraj?? Ne mora se u svakom zavoju koristit ručna...postoje i neki drugi načini vožnje...
ako klizi onda klizi preko nosa..
Osim toga ako pričamo o tour verziji ili classic...pa što ti očekuješ od serijala stock auta??
Podvozje od RS-a ili H&R,K&W,FK, Eibach, JOM, Lowtec, Irmscher, Kayaba, Bilstein, opruge..ili gevinde

usporedba s bmw-om? prednji i zadnji pogon?

Daj se malo "skuliraj" :lol::lol::lol:

...ili jednostavno

@Muha potpis:cool:
 
Legend
hakkler je napisao(la):
daki je napisao(la):
Ja sam napisao duzi post koji je imao dvije razlicite price.

Sto se tice ljuljanja, svaka Oktavija se ljulja na casti da ti zlo bude.[/b] Barem je previse mekan ovjes za moj ukus. Stabilnost nula, ko da BMWa vozis, bjezi zadnji kraj, to cew ti reci svako ko duze vozi Oktaviju.

Hm..a sad si prešao več na treču??
svaka Oktavija se ljulja na cesti da ti zlo bude.

mogao bi malo preč i na prednji sic kad se več rejsate..biče ti sigurno bolje.

Slažem se da je ovjes mekaniji nego npr. na G4 makar koriste istu podlogu.

Da se svaka ljulja? hm.. vjerojatno si ih isprobao recimo sva tri modela s različitim motorima i ovjesom?? Pa znaš iz višegodišnjeg iskustva?? I moraš onda prozivat sve koji voze taj model da se slože s tobom??

Bježi zadnji kraj?? Ne mora se u svakom zavoju koristit ručna...postoje i neki drugi načini vožnje...
ako klizi onda klizi preko nosa..
Osim toga ako pričamo o tour verziji ili classic...pa što ti očekuješ od serijala stock auta??
Podvozje od RS-a ili H&R,K&W,FK, Eibach, JOM, Lowtec, Irmscher, Kayaba, Bilstein, opruge..ili gevinde

usporedba s bmw-om? prednji i zadnji pogon?

Daj se malo "skuliraj" :lol::lol::lol:

...ili jednostavno

@Muha potpis:cool:

Opet si profulo temu :)

Samo vozi, vidjeces prvi put kad ti izleti ker, macka ili nedaj boze djete, bice ti jasno o cemu pricam. Pricam o tour skodi, a ako ti imas niske kriterijume tvoj problem...

Usporedba sa BMW = opet fulas temu... zadnji kraj skoda je lagan i vidjeces ... sjetices se ove price kad tad... A to dizanje rucne i te fazone prica za malu djecu...

Muha....

Muha je muha...
 
Član
Nemam ja niske kriterije.. nego očito ti imaš problem pošto ne znaš što si napisao u svom prošlom postu?
Pa imaš potrebu citiranja i ni onda ne znaš gdje si?

Pa tko je ovo napisao ?

daki Napisao: Stabilnost nula, ko da BMWa vozis, bjezi zadnji kraj, to cew ti reci svako ko duze vozi Oktaviju.

I onda sam ja prešao tj fulao temu??:lol:

...to što imaš loša iskustva i očekuješ od normalnog stock automobila sportske performanse koji to nema..

to je stvarno razmišljanje vrijedno divljenja :lol::lol:

EOD.
 
Ja nebi ulazio u vase rasprave jer mi se neda, nije mi do toga, ali samo cu reci, sam sam ugradio sebi bixenone prije 2 mjeseca, razlika je velika, ali sam morao dodatno podesavati farove upravo da ne rasipaju svijetlo, sad je sve 5 niko ne blica, rasipaju minimalno, dobro vidim......ja zadovoljan:icon_smile:
Sad dal ce ko ugraditi lece dal nece, to je vec stvar pojedinca i njegovih zelja
ja bi u svakom slucaju preporucio xenone, ali bi svakome rekao da dobro ustima farove inace su bacene pare
toliko od mene
vozdra raja........nemojte se svadjti:lol:
 
Top