Test VW Golf GTI vs VW Golf GTD

Test VW Golf GTI vs VW Golf GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Oba veoma pozeljna (ne mogu da vjerujem da govorim ovo) ali izabrao bih GTD, ne znam zasto ali je tako, cisto zvuk dizela vise nije problem odavno, nacin ostvarivanja snage mi vise mi odgovara, potrosnja itekako, samo sto bi mi mozda "falilo" je zvuk izduva mada to je sitnica.
 
Imao sam priliku probati 5-icu gti, u Splitu (HR) je bio VW ROAD EXPERIENCE, i 6-icu 2.0 tdi ovdje kod nas, i mogu reći da je turbo benzinac definitivno žešći i eksplozivniji. Malo je veća razlika u snazi nego između ova dva nova,ali svejedno gti je druga dimenzija po performansama i kompletnom sportskom osjećaju :cool:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Pitao bi vas ja kada bi sebi kupovali jedan od ova dva auta... sta bi Vam tada znacilo to I na kraju...
pet litara vise i par hiljada Eura vise... al kako god... VW... ;)

A slušaj, ionako ih kao potpuno nove kupuju ljudi dubokog džepa, oba su iznad 30000 eura, pa ne bi trebao biti problem ni gorivo, druga je stvar kad se za auto skrpi par tisuća, e onda se svaka litra i fening gledaju

nije bas tako druze, jedno je uzet skupo auto na kredit, sto je inace normalno sirom Evrope, a drugo je placati porez i potrosnju i osiguranje. Ovdje ima RS4 koji su na cijeni novi A4. Mozes ti uzet i jedno i drugo ali placaj ti potrosnju :) A oba su preko 30 000.. pa sad vidi.

licno bi izabrao GTI.a, potrosnja uopste nije visoka, jednako trosi kao obicni Golf IV 1.6 - 1.8. Znam ja. Porez je jeftin zbog niskog Co2. Diesel da je 4motion uzeo bih ga bez dileme.
 
Član
sama cijena kaze.. Uzeo bih GTD zbog obrtnog momenta, odma chipanje nakon par hiljada, sekunda i nesto kolko je gti brzi i top speed mi nista ne znace, gtd ga ubija u medjuubrzanju to je sigurno, manje trosi, mnogo mnogo isplativiji kod prodaje za razliku od gti-a za 2-3 godine ne vrijedi ni 25, sto se tice zvuka sportskog osjecaja u voznji, zabijanja u crveno, tu je benzinac naravno bolji i brzi, ne znam ali morao bih probat oba da vidim ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top