Test:Volkswagen Arteon R-Line 2.0 Bi-TDI DSG 4 Motion: Umjetnik elegancije i prostora

Test:Volkswagen Arteon R-Line 2.0 Bi-TDI DSG 4 Motion: Umjetnik elegancije i prostora

Član
Zasto opel ford zasto nebi hyundaia ? Mozes audija uvjek prodat prestanes placati skupe servise i puniti dzepove vw :)
Pa to sam naveo kao primjer. A prvo bi se raspitao oko garancije i servisa.

Napojna od PCa koja košta 100njak eur ima garanciju minimalno 3 godine a jebeni VAG auto 2 godine, koji košta 30k eur.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Član
kod nas ima više obično 4g ili 120 000

nisam bio na promociji arteona nisam ni vozio još, ali po meni ostavlja lijep dojam među rajom nešto kao cc svojevremeno, naročito među malđom rajom...

mislim da vw hoće da se ugura u sveti trojac a da škoda bude kao nekad vw
 
Član
Iz ličnog iskustva, 206 GTI protiv G4 1.8t,
Mogu ti samo reći da je četvorka samo gledala za Francuzom. Plus da ti ne pričam koliko klasa iznad je udobnost u Peugeotu naspram VW koncerna, ali šta tebi to znači
Hoces reci da je peugeot 206 udobniji od golfa 4?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Član
Oprosti, ali nije istina, golf 4 je 2 klase ispred peugeota 206 u svemu.
Pug 307 meni jest udobniji, ali 206 ni blizu.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Član
Eto ja sam lud, a ti si pametan. Kakav god da je golf bolji je od peugeota 206 u svakom smislu. Govorim o golf 4 karavan, ako i to nesto znaci.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Član
Smiješan si. Imao sam 206, jaran ima četvorku, baš kao što napisaše, kao u konjska kola da sjedneš kad idemo četvorkom, što je jaran i priznao.

Sad kad pretjerate i jedni i drugi mozda je 206 malkice udobniji iz razloga sto ima meksa sjedista, dok je passat 5.5+ udobniji i od 307 i 407. Dosta toga zavisi od ocuvanosti auta i velicine guma.
 
Član
Uopšte ne pretjerujem. Dobro se sjećam kad sam tek uzeo 206, ko god se vozio je govorio da je iznenađujuće udoban, bez da ga bilo šta pitam. A ako ćemo realno, ni jedan VW nije udobniji od Peugeota iste klase, a pogotovo da taj Passat bude od 407, pa nemoj mi te priče...
 
Član
Uopšte ne pretjerujem. Dobro se sjećam kad sam tek uzeo 206, ko god se vozio je govorio da je iznenađujuće udoban, bez da ga bilo šta pitam. A ako ćemo realno, ni jedan VW nije udobniji od Peugeota iste klase, a pogotovo da taj Passat bude od 407, pa nemoj mi te priče...

Cuj ne pretjerujete poredite jedno auto sa konjskim kolima ispade da nema uopste ovjesa golf 4, nahvaliste 206 da je s klasa a niko mu ne spomenu mane :D Evo npr 307 i golf 5 meni su isti sto se tice udobnosti, 407 i passat su mi tu negdje stim da je polozaj sjedenja prostor i x stvari na strani passata. Mozda je to moj osjecaj mozda se i varam ali sigurno passat nije ne udobno auto :)
 
Član
Uopšte ne pretjerujem. Dobro se sjećam kad sam tek uzeo 206, ko god se vozio je govorio da je iznenađujuće udoban, bez da ga bilo šta pitam. A ako ćemo realno, ni jedan VW nije udobniji od Peugeota iste klase, a pogotovo da taj Passat bude od 407, pa nemoj mi te priče...
Ne mozes generalno gledati, pogotovu sto VW svi identifikuju sa Golfom...Passat, pogotovu b5.5 je nesto posebno u svojoj klasi, kad se radi o udobnosti. Ja cak posle b5.5 sad imam b6 i odgovorno tvrdim da u naj manju ruku, su isti po tom pitanju, pa cak i da je bio udobniji b5.5. U poredjenju, vozim se cesto u 206 a i u 407 sam povremeno, i mozda zbog skucenosti i polozaja sjedenja, u 206 meni to ne odgovara, (niti bi bilo kome od 190 cm) ali to auto i b5.5 jednostavno su neuporedivi, (krenuvsi od klasa, dalje da ne govorimo), vec 407 je druga prica, ali isto tako, ne vidim ni jednu prednost nad b5.5, a ako krenemo gledati na sve ostale modele ispod, tipa, Golfa-sve do G6, Pola svih modela itd. onda je to na strani Peugeota, realno.
 
Član
Ne mozes generalno gledati, pogotovu sto VW svi identifikuju sa Golfom...Passat, pogotovu b5.5 je nesto posebno u svojoj klasi, kad se radi o udobnosti. Ja cak posle b5.5 sad imam b6 i odgovorno tvrdim da u naj manju ruku, su isti po tom pitanju, pa cak i da je bio udobniji b5.5. U poredjenju, vozim se cesto u 206 a i u 407 sam povremeno, i mozda zbog skucenosti i polozaja sjedenja, u 206 meni to ne odgovara, (niti bi bilo kome od 190 cm) ali to auto i b5.5 jednostavno su neuporedivi, (krenuvsi od klasa, dalje da ne govorimo), vec 407 je druga prica, ali isto tako, ne vidim ni jednu prednost nad b5.5, a ako krenemo gledati na sve ostale modele ispod, tipa, Golfa-sve do G6, Pola svih modela itd. onda je to na strani Peugeota, realno.
Ja lično vozim 206 sa 3 vrata, pa kad sjedim nemam nikakvih problema, mogu se namjestiti kako hoću, a visok sam 1.89
 
Top