Test izdržljivosti Kia cee'd 1,6 CRDI

Test izdržljivosti Kia cee'd 1,6 CRDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U novom broju auto magazina Auto Blic možete pročitati test izdržljivosti modela cee'd na 100.000 km. Test izdržljivosti je preuzet iz cijenjenog njemačkog magazina Auto Bild gdje je model cee'd podvržen temeljitom testu. U nastavku donosimo nekolio citata iz članka dok cijeli članak možete pročitati u Auto Blicu.

kiaceed019028242.jpg


Neupadljiva i pouzdana: to je Kia cee'd za koji proizvođač daje sedam godina jamstva. Je li to samo marketinški trik? Nakon 100.000 kilometara možemo potvrditi da – nije!

Sedam godina je dugo razdoblje. Ne samo u Bibliji, već i u običnom životu. Za sedam godina dijete je već u školi. Toliko vrijeme ostavlja traga, kako na ljudima, tako i na automobilima. Kakvo li to povjerenje Kia uživa, kad Korejci na kompletan pogonski sklop svog modela cee'd daju sedam godina jamstva? To veliko obećanje pobudilo je našu sumnju u trenutku kad je cee'd 1,6 CRDi EX stigao na naš test izdržljivosti. Je li ovaj kompaktni autombil uistinu tako kvalitetan da zaslužuje najduže jamstvo na europskom tržištu? ...

kiaceed029078248.jpg


...Na naš je test izdržljivosti cee'd stigao kao neupadljiva, ali bogato opremljena izvedba, s aluminijskim naplacima, automatskim klima-uređajem i tempomatom. Tu je i moderni dizelski motor obujam 1,6 litara kakav je, primjerice, Volkswagen ponudio tek nešto kasnije....

... U svakodnevnoj upotrebi cee'd vrlo brzo počinje osvajati simpatije, i to prije svega svojom prostranošću. Mali je broj kompaktnih automobila koji na stražnjoj klupi nude toliko prostornog raskoša....

...'Stvarno su sjajne sve te pregrade i posebni džepovi u prtljažniku', zabilježio je jedan od naših suradnika poslije 3.000 prijeđenih kilometara. Njegov zaključak glasi: 'Iznenađujuče pogodan za duga putovanja.'...

... Rukovanje cee'dom nije stresno, sve je samo po sebi jasno. Uđete, podesite sjedalo, vozite. Na dugim putovanjima noćno osvjetljenje instrument ploče djeluje umirujuće....

... 'Pitao sam se kad ću konačno naći pravu manu ovom automobilu' zabilježio je u protokolu naš suradnik...

... Mali dizelski motor stalno poziva na vožnju, glasa se kultivirano i u stanju je pritom biti i sasvim živahan. 'Čak i iznad 160 km/h cee'd ubrzava tako dobro da se nikada nećete osjećati kao da bržima zauzimate lijevu traku na autocesti' nastavlja naš suradnik. Ovjes je ugođen negdje na zlatnoj sredini između mekog i tvrdog, te 'i pri najvećim brzinama nema razloga za strah'....

... A ako se uopće može reći da je bilo ikakvih problema, onda je to bilo uglavnom vezano samo za dodatnu opremu...

S odličnom ocjenom cee'd se našao u vrhu Auto Bildove liste svih vozila testa izdržljivosti. Dakle, on je pozdan, ali kako stoje stvari u unutrašnjosti? Koliko tragova je ostavilo 100.000 kilometara što blago, što oštro voženih na navodno 'jeftinom' korejcu? Odgovor glasi: malo.

POPRAVCI na 100.000 km:

62.742 km - zamijenjena je pokvarena vodilica pepeljare - JAMSTVO
77.391 km - zamijenjena žaruljica prednjeg lijevog svjetla – oko 120 kn
83.135 km – u okviru održavanja zamijenjeni prednji diskovi i pločice – oko 2.400 kn
97.470 km – zbog loma je zamijenjen kontakt ključ – JAMSTVO

Autoportal.ba
 
Član
veoma dobro auto,imao sam priliku da je vozim,ostavila je strasno pozitivan dojam na mene,mozda bude u vlasnistvu mog starog,,ceed ili proceed,vidjet cemo,zagrijan je;)
 
Član
kvalitetna su auta,al kao i ostali korejci deru na rezervnim dijelovima.bez obzira na sve prije bih uzeo nekog europskog proizvođača
 

MTR

Član
dobar auto , imao sam priliku da je malo provozam , utegnuta je ko kakav svabo :cool:
 
Član
Meni se svidja Kia Pro_ceed to je auto bomba na izgled a nije ni previse skupa jer sam gledao moze se dobiti kod nas u BiH za nekih 23.000 sa popustom sto se ne cini bas puno za razliku od npr. Golfa VI koji su uvijek na visokoj cijeni...

Jedino neznam kakva je kvaliteta kod Kie...nevjerujem da je bas na nivou kao kod Golfa ali ipak meni je auto ODLICNO ;)
 

MTR

Član
Amel SF2 je napisao(la):
Meni se svidja Kia Pro_ceed to je auto bomba na izgled a nije ni previse skupa jer sam gledao moze se dobiti kod nas u BiH za nekih 23.000 sa popustom sto se ne cini bas puno za razliku od npr. Golfa VI koji su uvijek na visokoj cijeni...

Jedino neznam kakva je kvaliteta kod Kie...nevjerujem da je bas na nivou kao kod Golfa ali ipak meni je auto ODLICNO ;)

7 godina garancije :cool:
 
Član
Znam da Kia daje 7 godina garancije ali sto se tice unutrasnjosti tu neznam kakva je...jer je moj did nedavno kupio Toyotu RAV4 2004 ili 2005 god. i unutra sama plastika...ali mozda je kod Pro_ceed-a bolja unutrasnjost ali kao sto sam rekao meni je Pro_ceed ZAKON i definitivno je jedno od ljepsih kompaktinih vozila s 2 vrata...;)
 
Član
Amel SF2 je napisao(la):
Meni se svidja Kia Pro_ceed to je auto bomba na izgled a nije ni previse skupa jer sam gledao moze se dobiti kod nas u BiH za nekih 23.000 sa popustom sto se ne cini bas puno za razliku od npr. Golfa VI koji su uvijek na visokoj cijeni...

Jedino neznam kakva je kvaliteta kod Kie...nevjerujem da je bas na nivou kao kod Golfa ali ipak meni je auto ODLICNO ;)

24.500 sa 3 godine kasko osiguranja,motor 1,6crdi,full oprema plus set alu felgi sa gumama;)
 
Član
ArminM

Ja sam gledao za benzinca i imao je solidnu opremu za 23.000 ali ni taj za 24.500 nije skup (vozis novo auto koje lijepo izgleda sa full opremom a ne trosi puno za malu lovu) :icon_smile:
 
Član
Amel SF2 je napisao(la):
ArminM

Ja sam gledao za benzinca i imao je solidnu opremu za 23.000 ali ni taj za 24.500 nije skup :icon_smile:

ma kakvi skup,oprema dobra,inace dobra auta,koliko sam cuo a raspitivao sam se.Stari moj ima u planu da kupi,pa vidjet cemo,ako ne ode na vw ponovo
 
Član
ArminM

Ma na kraju ce ti otac kupiti VW jer kao sto znamo to se u BiH " NAJMANJE " vozi :lol::lol:

Koji je Golf u pitanju V ili VI ?
 
BHT Ovisnik
i ceed i pro'ceed su mi jednostavno prelijepe,za manje para tesk da ima bolje auto novo,a evo i test je pokazatelj da je odlicna:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top