Teško palenje

Teško palenje

2 majstora za preporuku
1. neki doktor za vw gti 16v i g60 iz vlasenice ( neznam kako se zove a opste je poznat)
2. suad hota sarajevo-nedzarici
 
Član
ja ti kažem da sam imao tu istu octaviju i tp mi se desilo baš kad je imala 100000,sve sam izmjenjao kao i ti i opet mi nije palila.Nemoj biti tvrdoglav nego otidji kod nekog nek ti izmjeri broj obrtaja anlasera.Ja sam godinu dana hodao od majstora do majstora ovlaštenih servisa mijenjao akumulatore i sl i na kraju je bio kvar od 30 km
 
hares je napisao(la):
ja ti kažem da sam imao tu istu octaviju i tp mi se desilo baš kad je imala 100000,sve sam izmjenjao kao i ti i opet mi nije palila.Nemoj biti tvrdoglav nego otidji kod nekog nek ti izmjeri broj obrtaja anlasera.Ja sam godinu dana hodao od majstora do majstora ovlaštenih servisa mijenjao akumulatore i sl i na kraju je bio kvar od 30 km

ok drug baš što kažeš 30 km ne košta mnogo za probati
 
Član
Neko je prethodno vec rekao, ja samo ponavljam STA JE BOLNA TACKA kod tih motora.... NA VENTILE SE NAKUPI GAREZI I VENTIL NE ZATVARA SKROZ I AUTO IMA SLABU KOMPRESIJU.
A kad smo vec kod grejaca, tvoj auto zadrzava grejace tek ispod 5'C tako da mozes da otkacis svaki i on ce upaliti kao mina ako ti je kompresija OK.
 
dule-p je napisao(la):
Neko je prethodno vec rekao, ja samo ponavljam STA JE BOLNA TACKA kod tih motora.... NA VENTILE SE NAKUPI GAREZI I VENTIL NE ZATVARA SKROZ I AUTO IMA SLABU KOMPRESIJU.
A kad smo vec kod grejaca, tvoj auto zadrzava grejace tek ispod 5'C tako da mozes da otkacis svaki i on ce upaliti kao mina ako ti je kompresija OK.

možeteli mi reći imali još neki simptoma sem lošega paljenja ako je kompresija loša:icon_rolleyes:
 
Član
lazarevics je napisao(la):
dule-p je napisao(la):
Neko je prethodno vec rekao, ja samo ponavljam STA JE BOLNA TACKA kod tih motora.... NA VENTILE SE NAKUPI GAREZI I VENTIL NE ZATVARA SKROZ I AUTO IMA SLABU KOMPRESIJU.
A kad smo vec kod grejaca, tvoj auto zadrzava grejace tek ispod 5'C tako da mozes da otkacis svaki i on ce upaliti kao mina ako ti je kompresija OK.

možeteli mi reći imali još neki simptoma sem lošega paljenja ako je kompresija loša:icon_rolleyes:

Zavisi koliko je losa, i zbog cega je losa kompresija. Ako su samo naslage garezi na ventilima to ti je najjeftinija varijanta ali u svakom slucaju mora GLAVA MOTORA da se skida, i tada ti auto slabije pali i slabije ide.
Ako su se istrosile karike onda imas takodje slabu kompresiju ali ti u tom slucaju auto trosi neku kolicinu ulja i dimi na auspuh, slabije ide i slabije pali... e tada te ceka neka skuplja popravka
 
Evo prijatelji izmerih kompresiju i evo kako izgleda.Još samo da kažem a što već nisam rekao u vezi auta da je prešao za ovih 8 god,107000 km od toga ni metra nije išla po snijegu ni soli, znači samo sam ga ja vozio ovih 8 god čuvao i održavao i sada sam se toliko razočarao u ovo što je pokazalo mjerenje kompresije,da bih ako mi vjerujete možda zvuči ludo ali bio bih u stanju tužiti Škoda auto:icon_rolleyes: zar je moguće nakon 107000km pređenih da rikne motor.:icon_sad:
kompuh.png
 
Član
Moguce je, los filter zraka i uvlaci prasinu, lose ulje, zaribale uljne karike i ne podmazuje stubline i tada odlaze stubline i kompresione karike, a to je moguce jer kazes da nije zimi vozen i kad se ne pali auto od stojanja hoce da zaribaju uljne i kompresione karike. Znaces to kad rastavis motor.
 
Drug što se tiče Filtera svih(zraka,goriva,polena i ulja) sve sam ih mijenjao u ovlaštenom auto servisu(salonu gdje sam kupio auto) nebih da spominjem ime salona ,mnogo sam se razočarao u stručno osoblje(mehaničare)koji nisu ni M od mehaničara sramota. a što se tiče zime i što auto nije izlazilo na snijeg neznači da ga nisam sedmično palio.
 
Član
Da ali je mogao vuci zrak negdje posed filtera ili ako nije crijevo poslije filtera vraceno kako treba mada sumnjam u to. Pa dobro ne znaci to ali opet je lako moguce da su karike zaribale i da zbog toga imas losu kompresiju i kad se skinu ociste i vrate (ako nisu karike i stubline potrosene) trebalo bi da bude ok, a moze biti i sto rekce kolega da se nakupilo gareza na sicevima i ventilima pa da ne zatvore dobro i puse tuda kompresija. To je sve nagadjanje i pretpostavke, a znaces kad motor otvoris. Kako radi kad upali? Jel mirno ili se trese? Mislim na hladan i ugrijan na leru.

Zaboravio sam dodati auto kad lezi 7 i vise dana tada se ulje sve slije i to se zove hladan start i tada se motor najvise trosi. Motor mislim karike i stubline se najvise trose tako kad auto lezi i kad se pali jednom u 10-15 dana mada ne mora da znaci, ja najvise tu sumnjam na ventile i garez da ne nalijezu dobro, neg na ovo sve navedeno.
 
radio ko sat i hladan i topao.dobro pali posle prvoga paljenja ali sam osetio da mi je smanjila snagu,ipak je to TDI treba da čupa ali ona ne postala je lijena.:icon_cry:
 
Top