Teško palenje

Teško palenje

Pozdrav svima
Imam Škodu Oktaviju 1.9TDI ,66Kw,2003 god novu sam kupio. od pre nekih 3god mi ujutru teško pali alnesujem i preko 30sec da upali,dok je bila pod garancijom u servisu su menjali:grijače i napovratni ventil na pumpi i ništa nisu uspjeli popraviti sa tim,znači nije do toga kada je spoje na komp nikakvi kvar neprijavljuje.moželi mi ko pomoći i reći u čemu bi mogao da bude ključ moga problema.:icon_question:

Unapred se zahvaljujem na pomoći
 
Član
lazarevics je napisao(la):
Pozdrav svima
Imam Škodu Oktaviju 1.9TDI ,66Kw,2003 god novu sam kupio. od pre nekih 3god mi ujutru teško pali alnesujem i preko 30sec da upali,dok je bila pod garancijom u servisu su menjali:grijače i napovratni ventil na pumpi i ništa nisu uspjeli popraviti sa tim,znači nije do toga kada je spoje na komp nikakvi kvar neprijavljuje.moželi mi ko pomoći i reći u čemu bi mogao da bude ključ moga problema.:icon_question:

Unapred se zahvaljujem na pomoći

probaj anlaser očistiti, ja sam imao sličan problem na octaviji i na kraju sam tako riješio
 
Početnik
da probaj alnaser ocistit,jer se zna desit da ga uhvati ili korozija ili prasine nakupi,pa nema dovoljno snage tj obrtaja da upali..isto tako mi bilo na korsi...a kad upali jel sve normalno vuce dobro ide,da ti nije ko remen skidao pa nije dobro uzubio
 
Početnik
da alnaser okrece ali kako okrece,tebi se mozda cini da je dobro ali u bviti neokrece dovoljan broj obrtaja da upali..
 
nema to veze koliko je presao. ipak je to dizel motor koji sa dobrom kompresijom, ispravnim diznama i grijacima pali iz prve
 
hasseroder je napisao(la):
nema to veze koliko je presao. ipak je to dizel motor koji sa dobrom kompresijom, ispravnim diznama i grijacima pali iz prve

nerazumijem se baš mnogo oko toga ali ako je do kompresije onda nebi trebalo da pali ni kada je topao motor ili grešim?

zar nebih komp.. pokazao ako nisu dobre dizne i grijači
 
Član
lazarevics je napisao(la):
hasseroder je napisao(la):
nema to veze koliko je presao. ipak je to dizel motor koji sa dobrom kompresijom, ispravnim diznama i grijacima pali iz prve

nerazumijem se baš mnogo oko toga ali ako je do kompresije onda nebi trebalo da pali ni kada je topao motor ili grešim?

gresis, proveri to negde.
 
grijaci dizne i kompresija ti se ne mogu provjeriti preko dijagnostike. provjeri to troje i vidices u cemu je problem
 
hasseroder je napisao(la):
grijaci dizne i kompresija ti se ne mogu provjeriti preko dijagnostike. provjeri to troje i vidices u cemu je problem

ok,ajde mi još malo da razjasnimo neke detalje ako je od ovoga nešto što kažeš dali bi trebao dok alnasujem trebalo da baca dim na auspuh

ili ajde mi kažite još neke simptome koji bi trebali da imaju ako je nešto od ovoga
 
nije to golf 2 1,6d da ako baca dim nazad za vrijeme verglanja znaci da dobija gorivo ili sl. moras prvo kod majstora prekontrolisati osnovno paljenje i ugao paljenja pumpe i ako ti je to sve po ps-u onda kontrolisi dizne grijace i kompresiju. mada ti motori agr i alh imaju i problem sa talozenjem garezi na sjedistima ventila. tj ne dihtuju dobro kad je hladan motor.
znaci opet se vracas na mjerenje kompresije
 
ok drug hvala ti puno,a imašli mi koga preporučiti ko bi mi mogao to odraditi a da nebude možda je ovo,možda je ono jer ima izuzetno loše iskustvo sa 99% "majstora"a u prvoj poruci sam rekao da u servisu(salonu) gdje sam je kupio to nisu znali otkloniti.i još sam nešto zaboravio reči možda je nevažno ali mi ima mjehurića u crijevu koje ide sa filtera na pumpu
 
Top