Termostat...mozda

Termostat...mozda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
auto je vw golf 4 1.9 tdi 81kw

kada auto stoji u mjestu upaljen temperatura ode do 90C, cim krenem voziti temp spadne na 75C
Search opcija kaze ili termostat ili davac temperature ili nes slicno pa me zanima gdje dodje taj davac temperature, kako izgleda, da li je isti na 1.9tdi 85kw da probam sa prijateljevog golfa da vidim da li je do njega ili da idem po termostat,
Kad smo kod termostata moze li se on zamjeniti da se ne ispusta sva tekucina ? vec samo ono nuzno i na kraju da dospem?
Ako zamjenim termostat kako odzraciti sistem (negdje sam citao da otvorim cep od ekpasnzivne posude i upalim auto da radi da cirkulise antifriz malo dok mjehurici ne prestanu ici)


EDIT

Krecem od jeftinijeg a to je davac temperature rashladne tekucine, i imam problemcic, kada ga iskopcam sami indikator (inace je plavi smile.gif) ima kao osigurac da ga drzi pa me zanima kako taj osigurac da skinem najlakse jer je stvarno malo prostora mi ostalo a vec mi je nastavak na kljuc 10 prilikom skidanja plastike motore (jedan saraf vrti u prazno) spala ispod motora na onu zastitnu plastiku
 
I ja sam imao slican problem... u voznji normalna temp cca 85 C, kad stanem skoci na 100 C :icon_eek: ili kad vozim niz stranu spane na 75 C... nadjem orginalni davac temp i sad je OK.. kod mene je bio problem u davacu, nije pokazivao tacne vrijednosti.. msm da ti je bolja varijanta da ispustis rashladnu tecnost u neku posudu u koju ti moze sve stati, fino zamijenis termostat (ako bude do njega) i fino opet naspes... a sto se tice ozracivanja, brate pustis ga da odradi cca 10 min sa odvrnutim cepom posude i onda zavrni slobodno ;)

btw: sto se tice davaca, trebao bi odgovarati, ne vidim neku razliku ako je djek isti :icon_confused:
 
Ja mislim da ti je sve ok, u ovom zimskom periodu, da vozis na otvorenom, temperatura mora malo spasti, ne puno, cim stanes u grad na semafor, ona se mora dizati. Mozes opet pogledati, ali mislim da nemas neke brige ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Ja mislim da ti je sve ok, u ovom zimskom periodu, da vozis na otvorenom, temperatura mora malo spasti, ne puno, cim stanes u grad na semafor, ona se mora dizati. Mozes opet pogledati, ali mislim da nemas neke brige ;)

od ljetos ovako, gradska malo jaca 90, otvorena 75, i ponekad samo kazaljka na par sekundi padne na 0 pa zbog toga sumnjam na davac temperature
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top