Tecnost za pranje felgi

Tecnost za pranje felgi

Član
Na perionici mi operu felge tako da budu kao da su potpuno nove. Ali nece da mi kazu gdje nabavljaju tecnost tj tu neku kiselinu niti koji je proizvodjac. Kupovao sam ove u autokozmetikama I nisu ni priblizno efikasne onoj na perionici.
Zna li neko sta oni koriste, gdje se moze nabaviti ikojaje cijena?
Hvala
 
Član
Probaj od sonax-a naci sredstvo za ciscenje felgi ono je jako dobro. A ti u praoni najvjerovatnije koriste APC(all purpose clean) to je stvarno extra stvar razrijeđuje se sa vodom u određenim omjerima i mozes sa njom cistit sve od motora do tapacirunga..
 
Član
Turtle Wax ako nađeš za felge, odlično čisti a još važnije jaka zaštita protiv prljavštine
450
 
Član
sad perem dax-om, a prije sam solnom kiselinom i mogu reci da solna ima najbolji efekat samo treba posebna paznja i smrdi ko sam djavo
 
Član
Hvala na odgovorima, probacemo solnom kiselinom toga imam, ako ne da rezultate onda na neku od navedenih :turbo:
 
Član
Nisam znao za solnu kiselinu, ali ja koristim obicnu tecnost od pranja motora, koja se naravno razredjuje.. sacekam 5min i isperem wapom. Zadovoljan sam ucinkom ;)
 
Član
Solnu kiselinu sam isprobao na felgama I nije se pokazala bas toliko dobra, bar ne za felge koje su dugo stajale na kisi I bukvalno pozutile, a takve su iz perionice izlazile kao nove. Naravno u pitanju su alu felge.
 
Član
od sonax-a prozizvod trenutno nemam flasicu da slikam uglavnom mislim da nema bolje felge doslovno budu ko nove jest malo skuplje al uradis poso
imaju dvije vrste siva i plava flasica plava je je ja mislim 10tak eura i nije nizasta
a siva flasica je 20e i extra je
naspricas po felgama i bude bezbojno sacekas 2-3 min ono postane ljubicasto i samo vodom saperes i felge kao iz fabrike,a i smrdi boze samo
 
Top