Tečnost za brisače - OPREZ

Tečnost za brisače - OPREZ

Član
Ja korisim Sonax koncenrat ljetni moze vjecno trajati. Ali nisam sipao destilovanu vodu vec obicnu, destilovanu samo za sistem hladjenja koristim. Mislim da ako je dobar koncetrat da obicna voda nece "stetiti" prskalicama, nisam imao nikakvih problema vec 3-4 godine. Zimi stavljam vizir, pa mozda on "ispere" taj kamenac ako ostane od obicne vode. Bas cu vidjeti da li na Sonax koncetratu preporucuju destilovanu, koliko se sjecam da to i ne pise.
 
Član
Nisu iste destilovane i demineralizovane vode, naravno. Sami razmislite, ako 1l obicne vode kosta oko 0.60 KM najmanje, kako ce destilovane vode 5 l kostati 2 KM, a istu treba destilovati (staviti da provri-ispari, ohladiti je da kondenzuje-vrati se u tecnost, filtrirati i upakovati....) meni je to nemoguce, za te pare, pa cak i u potoku je nasuti i upakovati je diskutabilno. Govorim to po pitanju da je deklarisana i prodaje se destilovana voda a unutra je ko zna sta.
 
5L obicne vode za piće je 1 do 1.5KM. A demineralizovana voda za auto upotrebu je sasvim ok, jer ne stvara kamenac.
 
Član
[QUOTE = "MehemLED, post: 1424099, član: 59189"]
[USER = 45010] @ lemi2903 [/ USER] Kako misliš liti obične vode 0,60 KM?
[/CITAT]
Mislio sam na običnu-vodu za piće, flaširanu, u marketu što se prodaje.
 
Član
Ja u svim autima do sada sam koristio uvijek vodu iz česme za razblaživanje. Nikad demineralizovanu ili destilovanu.

Od sredstava za šajbu uvijek Vizir ili taj Belif... Nikad nisam imao problema. Čak sam znao sipati ono za sredstvo za čišćenje stakla, naravno ljetos.

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Član
Da se nadovezem ja po nekad korstim obicnu vodu (samo da ugasi gresku), inace Engol u Motorexu nije skup a vrhunska je tecnost za pranje stakala
 
Član
Juče u Bingu baš provjeri tečnosti za šajbe, i u Viziru vidim neke plutajuče komadiće, kao kod limunade oni komadići. Ali to sam primjetio i kod Sonaxa (žuti), i to baš izraženo.

Nije talog, nego "lebde" sićušni komadiči kao od limuna

Da li je to OK ili ne, ne znam. Do sad nisam imao problema
 
Član
Juče u Bingu baš provjeri tečnosti za šajbe, i u Viziru vidim neke plutajuče komadiće, kao kod limunade oni komadići. Ali to sam primjetio i kod Sonaxa (žuti), i to baš izraženo.

Nije talog, nego "lebde" sićušni komadiči kao od limuna

Da li je to OK ili ne, ne znam. Do sad nisam imao problema


Upravo tako nesto, kad protreses kanister plutaju komadici , onako isto kao da su od gela ili sto kazes limunada , dok ne protreses bude slegnuto na dnu .

Kad pregledas 5-6 izlozenih kanistera vidis da ni u jednom nije ista kolicina , negdje ima bas puno, a negdje se jedva primijeti .

Kod mene je to zacepilo motoric/pumpicu i sito , sito je bilo toliko zacepljeno da nije mogla ni kap proc (probao novu pumpicu prije ciscenja sita) .
 
Član
Kad sam kupovao tečnosti ostavio sam jedan kanister belif-a i odma ga procijedio , pregledao detaljno i nije ostalo ničeg ni trun , nakon toga kanister je stajao nekih 6-7 sedmica da bi danas pogledao stanje i gore je nego prije filtriranja. Očigledno da se dešavaju neki hemijski spojevi :) .








 
Top