tdi u golf mk2

tdi u golf mk2

Član
pozz.
dobio sam motor od golfa mk4 tdi pd.
razmišljo sam da njega stavim u svog golfa 2, pa kontam da mi je bolje i lakse da nadjem motor tdi od golfa mk3 i da njega ubacim. ne znam da li mi pase mjenjac i nosaci od tdi na moj golf 2. molio bih za savjet da li mi se to isplati raditi, posto vec imam motor pumpa dizna pa bih ga zamjeno za obicni tdi od trice. znam da čete reći da je bolje da uzmem tricu tdi, ali dvice mi žao. dosta sam uložio u nju: 15 felge, zadnji diskivi ,prednji ventilirajući diskovi, farovi bi-xenon angel ace, maska bez znaka orginalna, kristalni žmigavci s diodama, zadnje štope kristalne, gepek zadnji bez brisača,zatamnjena stakla u lumaru.
golf je 90 g., 4 vrata, šiber,duboke karambolke, maglenke, fabrička centralna pa sam ja jos dodo daljinsko s alarmom.
molim za savjet i prijedlog
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    36,2 KB · Pregleda: 32
  • 4.jpg
    4.jpg
    35,9 KB · Pregleda: 34
  • 5.jpg
    5.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 30
gledao sam u golf mk1 ubacen tdi iz mk4 i sve funkconise extra... e sad kako i sta, kakvo je stanje s nosacima ne znam... ako vec imas taj motor sto ga ne bi ubacio golfac ti je extra....da nisi ti iz Mostara jel moguce da vidjam tvog golfa po gradu il ima i kod nas crveni s istim farovima?
 
GreenDevil je napisao(la):
ma samo ti ubacuj taj motor, jest da ima prepravki ali da se sredit ;)

ma vjerovatno ima posla finog ja sam gledao kod ovog frajera u mk1 ubacen motor i inst tabla od mk4 cajger sve... sve funkcionise extra i predobro izgleda... tdi leti a fildzan,,, :123:
 
pitaj clana Liga on je ubacio TDI PD 115ks u Golfa mk2.
ja ti mogu rec da ces morat desni krak malo prepravit inace ce remenica zakacat
 
Član
i ja sam vidio u kecini motor tdi od mk IV,sve radi,ne vidim razlog zasto to ne bi moglo i kod tebe,,i da,,ova tvoja dvica mi je extra,sad razumijem zasto kazes da ti je zao,,svaka cast,golfonja predobro izgleda,jest da si mogao malo bolje da nam predstavis auto u garazi,al et,sta je tu je,,,sa srecom,sta god da se odlucis;);););)
 
Član
Gledao sam projekt u Hrvatskoj, stavljen je motor PD 130KS Ali stavio je unutrasnjost od Škode Fabije (cini mi se, jer nisam 100% siguran). I znam da je bilo prepravki oko nosaca motora.
Ako toliko volis svog golf-a i imas vremena, zivaca, majstora i para onda sto da ne. Malo ih je koji imaju taj motor u dvici. Ako budes radio, obavezno postavi projekat da pratimo kako teku radovi.
Sretno ;)
 

LSD

Član
ja sam u planu ubacivati u keca TDI 90ks iz trice....sve je moguce samo treba dobar majstor
e sad ako ti vec imas taj motor i instalaciju..zasto ne bi ubacio taj koji je vjerovatno bolji od onog iz trice???
 
Legend
Ima posla bruku... al moze se ubaciti...
s tim da je za 90% lakse ubaciti TDI od golfa 3, jer moze komplet sve u saraf da stane u motorni prostor golfa 2, samo se sto GreenDevil kaze malo desni krak mora obraditi radi remenice radilice... cak i dzekovi pasu bez prepravki...
imas na pik.ba lik daje kompletan motor sa svim od golfa 3 TDI spreman za spustiti pod haobu za 1600KM...

a ako hoces bas taj onda se javi da porazgovaramo, da ne lutas i gubis vrijeme, jer sam to vec prosao... i vjeruj mi da sam odmah znao koliko posla me ceka, ne bi se sam u to upustao... ima prepravki ko u prici... od nosaca do komponenti na motoru, a instalaciju da ne spominjem... ;)
 
Član
ljudi.
gledajte o cemu se radi. taj motor je iz golfa mk4, 2001 g. variant, 4motion, ajm kod motora. ful oprema. to je auto kod mene. u tog motora je pukla radilica i klipnjača se oštetila. ja sam to dvoje našao za 150 eura. ali vlasnik tog golfa kaze da ce mjenjati motor a ako moze da meni ostavi ovaj stari u zamjenu za ugradnju. ja pristo. zove me danas i kaze da mi proda to auto za 6000 KM. tako pokvarenog. ja se mislim. gledajte o cemu se radi. auto je registrovano prije dva mjeseca na nove table. covjek kaze da je regularan 100%. ja doveo auto limara. expert. on tvrdi 100% da je broj šasije kucan. u policiji mi provjerili da nema potražnje za autom. a sta ako je auto klonirano. ako je covjek svoje razbio, uvezo drugo i na njega ukuco broj od svog auta(navodno koje je razbio). . mogu li ga zbog toga oduzet. može li se to ikako provjeriti.
šta da radim?
pozz
 
Član
jaranika je napisao(la):
ljudi.
gledajte o cemu se radi. taj motor je iz golfa mk4, 2001 g. variant, 4motion, ajm kod motora. ful oprema. to je auto kod mene. u tog motora je pukla radilica i klipnjača se oštetila. ja sam to dvoje našao za 150 eura. ali vlasnik tog golfa kaze da ce mjenjati motor a ako moze da meni ostavi ovaj stari u zamjenu za ugradnju. ja pristo. zove me danas i kaze da mi proda to auto za 6000 KM. tako pokvarenog. ja se mislim. gledajte o cemu se radi. auto je registrovano prije dva mjeseca na nove table. covjek kaze da je regularan 100%. ja doveo auto limara. expert. on tvrdi 100% da je broj šasije kucan. u policiji mi provjerili da nema potražnje za autom. a sta ako je auto klonirano. ako je covjek svoje razbio, uvezo drugo i na njega ukuco broj od svog auta(navodno koje je razbio). . mogu li ga zbog toga oduzet. može li se to ikako provjeriti.
šta da radim?
pozz

Ako imaš 6 hiljada na bacanje kupi ga.... kog će ti k.rca prekucan auto...:icon_question:
 
Član
To ti je cisto bacanje para! Drug ne mora biti potraznja za autom,ako je on kucan! Desi se da ukucaju br. sasije koji nikad nije ni izasao sa trake VW,tako da i ne moze biti potraznja za tim autom! Jedino mogucnost ti je da ga ukucas u njihovu bazu podataka,e sad da li to negdje ima za VW vozila ne znam,znam da ima za Fiat,Alfa na netu njihov eper i tu kad ukucas br sasije od auta on ti sve izbaci o njemu,god,br. motora,opremu,pa cak i buju i dezen unutrasnjosti!
 
Član
dadao_style je napisao(la):
jel ovaj golf iz jabalnice slučajno koliko ti je % folija na autu

jest. 50% je folija

Bravo 16v je napisao(la):
To ti je cisto bacanje para! Drug ne mora biti potraznja za autom,ako je on kucan! Desi se da ukucaju br. sasije koji nikad nije ni izasao sa trake VW,tako da i ne moze biti potraznja za tim autom! Jedino mogucnost ti je da ga ukucas u njihovu bazu podataka,e sad da li to negdje ima za VW vozila ne znam,znam da ima za Fiat,Alfa na netu njihov eper i tu kad ukucas br sasije od auta on ti sve izbaci o njemu,god,br. motora,opremu,pa cak i buju i dezen unutrasnjosti!

ma upravu ste. odustajem od njega
 
Top