tdi problem(teško pali)

tdi problem(teško pali)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako vidim da ovde ima znalaca učlanio sam se da postavim jedno pitanje. eto maksuz zbog toga!
prije dvije godine sam kupio audi a3, tdi 66kw. sve je bilo u redu, al ljetos mi se pojavio problem. kad je motor na vruć tešlo mi pali, ustvari on dugo vergla al svaki put upali. al to samo kad je vruć, hladan pali bez ikakvih problema.
pa eto ako ima da zna u čemu bi mogo bit problem nek me prosvijetli!
ps. auto je 98. godište, prešo je 230.000 km,1,9 tdi 66kw-90ks
 
Legend
Dizne 100%. Osjetil ti se miris nafte pod haubom. Tacnije hidro dizne su otisle. Kostaju pun vrag para.
 
Legend
Neznam odakle si, ali odi kod majstora. Ovlasteni servis najbolje. Ako si u TZ imas AS Grabovac, ako si iz Zenice imas Ajdina, ako si Sa, jbga raspitaj se AC quattro.
 
Član
Koja bosh bumpa je na njemu?

Ako je sa elektronikom, onda problem lezi u njoj.
Isto se manifestuje na 525 tds bmw, sa elektonikom na bosh pumpi
 
nemam pojma koja je pumpa. u vožnji nema nikakvih problema.
grijače sam promjenio al nisam riješio problem.
znate li okvirno koliko bi kosto popravak dizni.
da me ne dođe skuplja pita od tepsije. svakako sam ga mislio na jesen prodavat.

hvala vam u svakom slucaju na pomoci!
 
Član
kao prvo odradi dijagnostiku a to sto vergla kad je vruc moze biti do gebera jer relej grijaca uzima kontrolu temperature sa gebera na prednjoj racvi vode pa se zna desiti da zakuje tj na nesalje signal pa verglas dugo a isto tako zna da zaljepi kao da se pregrijao pa pa salje lazne signale na comp. pa comp neda da startujes auto
ali kao sto rekoh prvo lap top
 
Član
Kad si zadnji put mjenjao zupcasti i gdje? Ako je poslije mjenjanja zupcastog moze biti da ti je prezategnut! Niste bez dijagnostike!!!!!!
 
rjesio sam problem!!
piksne na alnaseru su bile problem. isprazila mi se baterija neki dan i ja otiso elektricaru i on mi sve popravi. kvar od 80 KM a ja se peglo pola godine oko njega.

eto sad, ako neko bude imao slican problem zna gdje da trazi
 
Član
Evo pratim slucaj koji imam i ja. ali vi ste svoj rijesili a ja jos nisam. Imam Golfa 4 TDI 98 godina 81 KW. Isto kada je ugrijan pali sa dugim verglanjem cca 3-5 sekundi. Hladan upali odmah.
Promijenio sam mu alnaser nov i sami time i ocistio kontakte na kablovima koji povezuju alnaser sa plusom i masama svim. Preko laptopa i VAG COM-a otisao u Engine i tamo potrazio fout code i nasao:
17978 - Motor Regel Eenheid Geblokkeerd door Beveiligingssysteem
P1570 - 35-00 - -
Taj pogresan kod sam izbrisao i nista se nije opet posebno desilo osim sto sada vergla u djelic secunde uvijek isto a prije je nakada duze a nekada krace

Pitao sam u VW servisu u Aachenu i tamo su garantovali da je alnaser 99%, jer su onako s nogu probali zamijeniti regler broj 109 i nista se nije promijenilo. U objasnjenju ovoga fout coda stoji da je Engine start blocked by immobilizer sto bi znacilo da je aktivna start blokada, i upucuje da se po mom misljenju ponovo kljucevi kodiraju. Ja u to nesto sumnjam al ne reci nikad?
Molio bih vasa iskustva ili savijete o ovome svemu. Moze ovdje na forumu sto bi pomoglo i drugim ljudima sa slicnim problemom a i na moju direktnu mail adresu. Moja mail adresa je: nkusst@home.nl
 
Član
i ja imam isto problem, isto tako kad je vruc motor ili kad je vrijeme toplo treba mu vise vremen a kad je hladan upali odma. kod mene je benzinac 1.6 16v
 
Član
Ne znam Zlaja, za benzinca, ali i prije ovoga golfa, lani sam imao istog golfa, isto godiste, s istim problemom i promijenio sam mu alnaser, jer se ovdje svi kunu da je do alnasera. Navodno 98 i 99 godina imaju taj fabricki propust. Bilo je bolje jedno vrijeme da bih na kraju nakon par mjeseci doslo skoro na isto kako je i bilo, i tada mi je jedan Ivica, mehanicar u gradu, preko VAG COM-a izbrisao fout code i palio je ko mina. Na ovome sam isto uradio i zajebeje li zajebaje.
 
Administrator
nkusst je napisao(la):
Ne znam Zlaja, za benzinca, ali i prije ovoga golfa, lani sam imao istog golfa, isto godiste, s istim problemom i promijenio sam mu alnaser, jer se ovdje svi kunu da je do alnasera. Navodno 98 i 99 godina imaju taj fabricki propust. Bilo je bolje jedno vrijeme da bih na kraju nakon par mjeseci doslo skoro na isto kako je i bilo, i tada mi je jedan Ivica, mehanicar u Kaknju, preko vag com-a izbrisao fout code i palio je ko mina. Na ovome sam isto uradio i zajebeje li zajebaje.

a sta mislis da nam se predstavis u NOVI CLANOVI
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top