TDI nemiran rad motora - Rijeseno - Problem: Elektronika bosch pumpe

TDI nemiran rad motora - Rijeseno - Problem: Elektronika bosch pumpe

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: TDI nemiran rad motora

ja skoro zamijenio bosch pumpu i kad sam je ustimo na dijagnostici-ugao paljenja onda je pocelo trzat
 
RE: TDI nemiran rad motora

BaXRS4 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja skoro zamijenio bosch pumpu i kad sam je ustimo na dijagnostici-ugao paljenja onda je pocelo trzat

Vidiš sam si sebi odgovorio 99%

kad sam zamijenio nisam je odma ustimo, vec poslije par dana i onda je poceo zezat...
ma nema kod nas niko profi dijagnostiku, ima jedan servis ali taj nece dvice u garazu, ofirno mu nesto, al nema veze
 
Član
RE: TDI nemiran rad motora

GreenDevil je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja skoro zamijenio bosch pumpu i kad sam je ustimo na dijagnostici-ugao paljenja onda je pocelo trzat

Vidiš sam si sebi odgovorio 99%

kad sam zamijenio nisam je odma ustimo, vec poslije par dana i onda je poceo zezat...
ma nema kod nas niko profi dijagnostiku, ima jedan servis ali taj nece dvice u garazu, ofirno mu nesto, al nema veze

Zar danas itko odbija lovu? Onda nisu profesionalni? možda glupo zvuči al ako je dobro radio kad si jet postavio zašto si je pokušavao uštimati*?
 
RE: TDI nemiran rad motora

BaXRS4 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ja skoro zamijenio bosch pumpu i kad sam je ustimo na dijagnostici-ugao paljenja onda je pocelo trzat

Vidiš sam si sebi odgovorio 99%

kad sam zamijenio nisam je odma ustimo, vec poslije par dana i onda je poceo zezat...
ma nema kod nas niko profi dijagnostiku, ima jedan servis ali taj nece dvice u garazu, ofirno mu nesto, al nema veze

Zar danas itko odbija lovu? Onda nisu profesionalni? možda glupo zvuči al ako je dobro radio kad si jet postavio zašto si je pokušavao uštimati*?

ma ne mora, ja ga kulturno odjebo...
ja volim kad je sve po PS-u
 
Član
RE: TDI nemiran rad motora

Slican problem sam ja imao sa AFN motorom iz Golfa III,

Meni je u leru neravnomjerno radio ali ono jedva primjetno i kad krećem iz mjesta pod laganim gasom isto neravnomjerno je radio, dok se pod jačim gasom nije osjetilo.

Ispostavilo se da je otišla neka elektronika na Bosch pumpi, i prijavljivao mi je grešku,

Popravak kod Zufera u Visokom koštao 400,00 KM. Problema tog tipa više nije bilo.
 
RE: TDI nemiran rad motora

Ma kad motor pocne nemirno ili neravnomjerno da radi onda je problem Bosch pumpa ili dizne... to dvoje treba provjeriti... nema tu puno filozofije pod uslovom da je motor generalno u odlicnom stanju ;)
 

rs6

Član
RE: TDI nemiran rad motora

emire kod mene na audiju je bilo tako, upalis ga radi normalno, dodas gas hoce motor da ispadne, kako sam vadio zracni filter bio otpojio protokmjer i maf i zaboravio ukljucit dzekove, samo ugasio auto spojio ponovo i sve normala....
 
RE: TDI nemiran rad motora

danas bio kod majstora i ustanovio je da je do elektronike na bosch pumpi, sreca pa imam staru pumpu pa cemo prebacit elektroniku
 
RE: TDI nemiran rad motora

problem upravo rijesen, prebacio elektroniku sa stare pumpe na novu i radi normalno i ne trza vise, cijena sitnica: 20KM :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top