TDI - DI crveno - koliko konja?

TDI - DI crveno - koliko konja?

Član
ahh GOLF 4 ja bi rekao da je 1.9 jer ne vjerujem da ima 2.0 kod tih modela ali etoo to je to

GTI FAN je napisao(la):
Adukaaa je napisao(la):
ahhh znaci moze biti i 90 izgleda da moze sve je moguce zaista nisam valjda toliki peh da naletim na odzacara i to naj slabijeg hehehheheh
Ne 90ks se garantirano ne crveni.

ahhh to evo malo utjehe znaci ostaje solucija 100 , 115 i naravno sto prizeljkujem 130
 
Član
Pogledaj koliko je kW u saobraćajnoj i to pomnoži sa 1.36 i dobijaš koliko ima "konja".

Ako je 74kW - 101KS
ako je 85kW - 115KS
ako je 96kW - 131KS.

;)

PS. Ovo je iz glave onako, odokativno, sračunaj sam, valjda imaš kalkulator na mobilnom.;)
 
Član
ahh da ali dedo rece da mu trebaju to donijeti njegov sin pa da sutra tj danas dodjem da vidim sve to ali u svakom slucaju hvala na pomocii naravnooo
 
Član
Adukaaa je napisao(la):
ahh da ali dedo rece da mu trebaju to donijeti njegov sin pa da sutra tj danas dodjem da vidim sve to ali u svakom slucaju hvala na pomocii naravnooo

Ovako ti vidi kako sam ti rekao i tako ti je, a pusti dedu i naglabanje svih nas koji je, ima ih više, očigledno. Kum mi ima Passat sa 131KS, a kolega isti sa 101KS. Iste oznake pozadi, sve isto.
 
Član
kojih 140PS...?

sve zavisi od godista vozila....zato preporucujem gledaj kod motora...
 
Član
vec ti je neko napisao, imaju 3 vrste tih DI crveno, samo pitaj koliko ima brzina, 5 brzina imaju samo ovi od 74kw kao sto je moja cvrka, ovi od 85kw i 96 imaju po 6 brzina, netreba ti ni saobracajna.. u mene u familiji imaju sve tri vrste, vjeruj da i nije neka razlika kad se vozis, svi u startu cupaju ko ludi, ipak je to PD motor.. ;);)
 
Član
Nije razlika po tvom osjecaju zbog dizelske fleksibilnosti ali onaj od 130ks daleko bolje ubrzava od 100ks tdi ja,razumljivo ;) .Imao sam prilike gledati usporedbu tdi-ja od 90 ks i ovog od 130 ks na 402 ovaj drugi ga ostavlja skoro 200m .
 
Član
Vecina golfova i pasata od 2002 god pa gore je dolazilo sa PD motorom od 85kW (115HP). Probaj ti auto, ako je ispravan taj od 115hp moze bolje ici od 130hp kojem je zaprljana usisna grana ili los motor, mjenjac itd. Ako ti je los mjenjac (prenos) ima da te i ta sa 100hp otpuse kao slinu a u tebe 130hp... Probas auto, po potrebi chip i eto ga :) mada sa 115hp motorima sam koliko sam ja vidio dodju 6 brzina mjenjaci, kod 5 GOLF-ova sam gledao i svi su bili 115hp i imali 6 brzina mjenjace, sa 130hp sam isto gledao ali starije 2 god i bile 5 brzina mjenjaci... Sad opet zavisi od opreme, slabo se razumijem u njihove opreme ali to je to koliko ja znam... Neka me ispravi neko ako grijesim.
 
Član
zavisi od godišta.

generalno to je bila oznaka za PD motor i zato su svi sa istom oznakom, ali uglavnom ide ovako:
2000-a god. TDI 115 KS postoji i sa 5 i sa 6 brzina, večinom sa 6 i on se pravio samo ovu jednu godinu.
2001-a god. TDi 101 i 131 KS postoji i sa 5 i sa 6 brzina, 130ka večinom sa 6, a 100ka sa 5
2002-2003-a god. TDI 131 KS a ovaj od 101 dobija oznaku sa crvenim I

ali mislim ako kupuješ auto gledaj šta piše u saobračajnoj ili šta kaže majstor a ne šta je neko možda nalijepio nazad, može neko staviti i V12 ti bi se zamislio :p
 
Član
RE: potrebno mi je infoo

Adukaaa je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
da;)

a mislim da je moguc i slabiji:D onaj od 100ks

ahh pa onda to nije DI crveno to je onda obicnii ili samo i crveno na njemu pise DI crveno i ja kontam da mjenjam svog za njega

To nekad i od opreme zavisi a moguće je da bude i 100, 115 i 130 ks ;););)
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/1474619/vw-golf-4-1-9-tdi-2002-godina-74-kw-tek-uvezen-iz-njemacke-special-edition/#sta=pitanja
 
Član
Kodovi mašina, sa oznakama, i godinama proizvodnje

oa6mtf.jpg


ova ATD mašina je dolazila sa DI crveno, a AXR u modelima poslije falcelifta, i imala je samo I crveno
 
Top