Tdi afn upgrade Bosch pumpe

Tdi afn upgrade Bosch pumpe

Član
Recite mi ko radi predadu bosch pumpe na tdi-u... Na nekim forumima sam citao da nikakve veze nema da stavim vece dizne a da ne preradim bosch pumpu to jeste da ima vise kolicine goriva.... Na afn su standardne dizne 190 bara a sada treba da se stavljaju vece dizne to jeste od 300 bara golf 4 81 kw nezzz tacno oznaku motora... posto trenutno skupljam djelove za upgrade motora pa da idem redom lagano... Ko radi sirenje bosch pumpe i stelanje za ovakve poduhvate....
:D
 
Član
http://www.ebay.com/itm/11mm-Pumpen...445083550?pt=DE_Autoteile&hash=item58944b479e

Ovo sam nasao na ebay po meni vidim da se radi o glavi bosch pumpe koja je zamjenska za 10 mm brizganje na 11 mm sto je po ovome dosta vise goriva dali je to to i dali to treba da se mjenja na bosch pumpi za te poduhvate... jer mjenjam turbo mjenjam dizne boschpumpu sirim i bregasta nova ide nju sam vec nasao.... Misljenja prijedlozi i sve ostalo dobro doslo samo bez pesimizma molim vas .... :D
 
Član
Provjerim pa javim zvat cu ja sabac da vidim sta i kako... Po svemu sudeci to je to promjeni se glava pumpe koju sam nasao na ebay i to je to... Imaju ulosci dizni ove moje su 0.217 mm a idu 250 mm 11 eura komad al opet potreban bosista da to sve postela naravno sa svim ostalim plus remap
 
Član
Moguće ti je potraziti i stage 2 ubrizgavace koji omogucuju pojacanja snage bez potrebom prerade boshpumpe. Ja sam na Audi AEL motoru stavio Bosio .226 dizne sa 7 rupica, dok su originalne DSLA .216 sa 5 rupica. Sama povrsina otvora je neznatno veca dok drugi raspored rupica tj njih vise omogucuje vecu izlozenost goriva izgaranju tako da je ucinkovitost izgaranja a samim time i snaga veca. Sve ti je u rasprsivanju sitnijih cestica. Ja sam ih nasao za 150KM polovne. Potrosnja je skocila gore oko pola litre ali osjetim da je motor dosta startniji i vuce jace pogotovo u nizim obrtajima. Uglavnom malo je jeftinije i jednostavnije za izvesti nego skidati i remontirati boschpumpu
 
Top