TDI 66kw trokiranje pri 1100/1200 rpm

TDI 66kw trokiranje pri 1100/1200 rpm

Član
Znači radi se o tome da motor savršeno radi , odlično vuče i kad se normalno gasira nema nikakvih problema.
Ali kad je hladno i hladan motor a skroz lagano dodaje gas na nekih 1100-1200 obrtaja motor kao malo zatrokira a isto se dešava i kad se koči motorom , u istom području zatrokira.
422891_3604966611133_1482678180_3366576_1740744081_n.jpg



Šta bi mogao biti razlog , pumpa , dizne ili nešto treće ?
 
Član
Zatrokira? Jesi siguran da ti nešto ne prenosi vibracije samo u tom rasponu obrtaja. Da nije otišao neki nosač il nešto treće...A ne znam kako možeš kočiti motorom na 1100 obrtaja, dizeli slabo koče motorom i na 3500 rpm:icon_biggrin:
 
Član
Nije vibracija , nego baš motor nepravilno radi (žargonski zatrokira:lol:) pri skroz laganom ubrzavanju i isto ponovi pri usporenju na istom broju obrtaja.
Nisam mislio bukvalno da kočim motorom , nego npr. idem 70km/h u petoj i otpustim pedalu gasa , normalno da će auto usporavat :icon_biggrin: , e pa kad spust kazaljku na 1200-1100o/min počne to "trokiranje" a ipod toga broja normalno radi.
Meni to najviše vuče da je do pumpe.
 
Član
Slična stvar se dešava kod obiteljske fabije tdi, malo u širem rasponu obrtaja. Problem je voziti ispod 1500 rpm. Pretpostavljam da je grana začepljena i puna čađi iako nisam nikada ispitao:icon_biggrin:
 
Pumpa 100%...imam isti problem...samo sto se kod mene ne primijeti toliko! Jedino kad bas lagano dajem gas, osjetim promjenu na 1200-1300 obrtaja!
 
Član
I kod mene je tako , kad se normalno vozi ne primjeti se ništa , nego baš lagano kad dodaješ gas to se osjeti , a i to neće baš svaki put.
Uglavnom mogu sa tim živit :lol: jer koliko je auto kod mene stanje se nije ništa pogoršalo.
Šta je za pumpu riješenje , reglaža?
 
Reparacija pumpe, nekih 200 maraka, a isto tako je moguce da pusta na el. magnetnom ventilu na pumpi, zavisi kako ko zove, te da zbog toga u brzim intervalima trese samo kada se lagano nabijaju obrtaji ;)
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Je li ti se kad desilo da auto samo od sebe trzne ( u voznji...uglavnom pri manjim brzinama, do 50-60 km/h)?

desavalo se meni da auto trza na 2500-3000rpm i nece preko 140km/h, pa promijenio 2 protokomjera i 2 N75 ventila i opet nista...
odvucem auto do Ede u Cehaje i rijesi mi belaj al ne htjede rec sta me mucilo :lol::lol::lol::lol::lol:
al nije ni naplatio :lol::lol:
 
Član
Ako se bude šta pogoršavalo , onda ću raditi pumpu , a ovako stvarno nemam potrebe , jer uglavnom se ne primjeti , auto savršeno vuče , super pali (provjereno na -24 bez garaže)
 
Top