TATA želi da koristi vodu kao gorivo

TATA želi da koristi vodu kao gorivo

Član
20110104093602_photo_0.jpg


Proizvođač najjeftinijeg automobila na svetu, Tata Motors, planira investiciju od 15 miliona dolara u projekat koji će omogućiti da automobili za pogon koriste vodu. Tata će finansiratin projekat, koji će voditi i razvijati Massachusetts Institute of Technology (MIT)...


Projekat će se baviti istraživanjem novih mogućnosti dobijanja i korišćenja vodonika iz vode. "Tata je obezbedila 15 miliona dolara za finansiranje projekta koji vodi profesor Daniel Nocera, a odnosi se na korišćenje vode kao goriva. Projekat se bavi proizvodnjom vodonika iz vode i njegovo bezbedno korišćenje i prenos u vreme vožnje automobila. San kompanije Tata Motors je proizvodnja automobila koji kao gorivo koriste vodu. To je razlog zašto se Tata odlučila za ovu investiciju. Deo projekta je razvijanje prototipa, koji će iz tople vode proizvoditi vodonik kao gorivo za automobil. " - stoji u saopštenju Tata Motors.

Dugoročni cilj kompanije je da razvije cenovno dostupan automobil, sličan kao Nano, koji će biti sposoban da se kreće samo na vodu. Time bi se značajno smanjili troškovi prevoza, jer takav automobil bi bio štedljiviji od bilo kojeg modela danas. "Glavni cilj je da razvijemo ekološki i energetski štedljiv automobil, koji će biti alternativa automobilima koji za pogon koriste fosilna goriva. Voda i vodonik, kao alternativni izvor energije, može nam pomoći u smanjivanju efekta staklene bašte." - zaključuju u Tata Motorsu.
 
Član
eh i ja zelim , ali ne ide :DD

on topic : dok je nafte nema to sanse...to je lako ostvarivo i vec postoji vjerujem ali velike su milijarde u igri da bi naftasi to dozvolili ;)
 
naravno da postoji, jos prije par godina sam gledao kako to funcionise, samo trebaju uredjaji koji iz vode razdvojiti vodik i kisik.. i odmah je jako zapaljivo.. da su htjeli i smjeli davno bi mi vozali aute na vodu.. al jbg..
 
Početnik
lijepa ideja i zamisao ali ka sto vec neko napisa nista od toga dok se nafta neiscrpi jer naftasi lobiraju naveliko
 
Član
Nije to to kad nema mirisa benzina...:lol: :123: Prejak je to lobi da bi se desilo tako nešto...daj bože jer cijene goriva su iz godine u godinu sve gore...
 
Početnik
darko13 je napisao(la):
Nije to to kad nema mirisa benzina..

upravu si,al u mene je miris dizela...ahahaha....al lijepa zamisao da se vozis skoro pa za dž al dok to zazivi trebaju godine ako ne i 2 ili 3 decenije
 
Član
zamislite ljepote, vozite nekog v8 ili v12, mašinku i točite vodu u njega, stisnete pun gas on leti ko lud (ko da je benzin xD)
upališ ga u garazi i radiš u njemu a da se ne bojiš da ćeš od ispušnih gasova se onesvijestiti...

i najače vozaš se po čitav dan (jer je gorivo, pa skoro pa besplatno (cijena vode) ) i znate da ne zagađujete okoliš :D
 
Salle je napisao(la):
zamislite ljepote, vozite nekog v8 ili v12, mašinku i točite vodu u njega, stisnete pun gas on leti ko lud (ko da je benzin xD)
upališ ga u garazi i radiš u njemu a da se ne bojiš da ćeš od ispušnih gasova se onesvijestiti...

i najače vozaš se po čitav dan (jer je gorivo, pa skoro pa besplatno (cijena vode) ) i znate da ne zagađujete okoliš :D

a oni koji budu toliko bogati i budu toliko posveceni svojim autima tocit ce destilovanu da ne bilo kamenca u sistemu za snabdijevnje goriva :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
To je već urađeno, i frajer koji je to skontao je ubijen.

:lol::lol::lol:

Ubio ga infarkt

Pita uciteljica djevojcicu kolko je 2 i 2 ,ona kaze 4,pita je uciteljica kolko je 3 i 3,ona kaze 6 ,odjednom ustaje perica i ubije je . Uciteljica ga upita zasto je ubio, a on kaze : "previse je znala . . ."

pouka : previse je znao :lol::lol::lol:
 
Član
jo furke po kaficima,ko toci iz cesme a ko flasiranu,i KOJU flasiranu.....pa naljepnice po autu
KNJAZ MILOŠ
KAPI SA KAVKAZA
itd....a najjace e biti izjave ''ooooo ja sipam samo onu neku flasiranu sto mi tata donese iz austrije...'' :D
 
Top