TAMLJENJE STAKALA - FARBANJEM???

TAMLJENJE STAKALA - FARBANJEM???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poz društvo. Nešto mi sad pade na pamet, jel moguce da se stakla ofarbaju i na taj nacin ih zatamnim da bi se izbjegle folije?! POZ
 
Član
jest...sto ne bi bilo moguce...samo pazi kako ces skinut farbu,heheheehhe
nisam siguran da ima sredstvo da je skines,ukoliko nekad budes htio
FOLIJE MAJKA:)
 
Član
ne znam bas. jednom je na TV-u bila reklama za ramaglas iz sarajeva. u reklami stoji na nosacu staklo i to u nekoj komori gdje se pusta neka vrsta isparenja i poslije se to isto staklo zagrijava i na kraju ostane ofarbano. nesto slicno onim staklima na staklenoj fasadi zgrada. svana se nista ne vidi ali iznutra kao obicno staklo. ako ko ima vise informacija oko cijena i tako to. mozda ako je povoljnije od folije mozda je moguce da se provuce kao fabricki zatamnjeno staklo
 
emirEX_sa je napisao(la):
ne znam bas. jednom je na TV-u bila reklama za ramaglas iz sarajeva. u reklami stoji na nosacu staklo i to u nekoj komori gdje se pusta neka vrsta isparenja i poslije se to isto staklo zagrijava i na kraju ostane ofarbano. nesto slicno onim staklima na staklenoj fasadi zgrada. svana se nista ne vidi ali iznutra kao obicno staklo. ako ko ima vise informacija oko cijena i tako to. mozda ako je povoljnije od folije mozda je moguce da se provuce kao fabricki zatamnjeno staklo

Tacno! Ramaglas iz Sa nanosi sloj zeljeza na staklo njegovim rasprsavanjem a postoji skuplja ali bolja varijanta rasprsavanje srebra po staklu (naravno sa jedne strane) koja te stiti i od ultraljubicastog zracenja.
Nemojte ovo sami pokusavati !
 
Član
Ma nisam ni mislio da mi radimo to, nego pitam se postoji li mogucnost istog. Jer znam kod renola da je prednja sofersajba nekad cak i nekakva ljubicasto-roskasta, pa reko sigurno postoji i mogucnost farbanja stakala jer to bi bilo super za drotove, fino ima kazes haj mi onda oguli folije kad ono cunana... :D Trebamo se raspitati za to inace, znam da postoje metalizirana stakla, i super su, samo imaju problem nocu, jer se iznutra nista ne vidi, a sa vana sve se vidi... AL RASPITAJMO SEEEEEEE
 
Član
BEGA je napisao(la):
Ma nisam ni mislio da mi radimo to, nego pitam se postoji li mogucnost istog. Jer znam kod renola da je prednja sofersajba nekad cak i nekakva ljubicasto-roskasta, pa reko sigurno postoji i mogucnost farbanja stakala jer to bi bilo super za drotove, fino ima kazes haj mi onda oguli folije kad ono cunana... :D Trebamo se raspitati za to inace, znam da postoje metalizirana stakla, i super su, samo imaju problem nocu, jer se iznutra nista ne vidi, a sa vana sve se vidi... AL RASPITAJMO SEEEEEEE

ovo i nije logicno... to kad ti sa pogresne strane ofarbaju... haha

kako sam citao policija ti nista ne moze ako je fabricki zatamnjeno(a ovo jest fabricki), ovo bi moglo biti dobro rijesenje..... imam jarana u ramaglasu pa provjerim odma ujutro....
 
Radim ja tamo pa zato kazem da se ta stakla ne mogu koristiti za auto jer su neprovidna,ta stakla se koriste za kuhinjske elemente umjesto plocica i tako te stvari,davno bi se to proculo da se moze a i za to bi uveli neki zakon sigurno.
 
Član
imaju oni u ramaglasi i stakla koja se nikako ne vidi sa vana a iznutra ok.. a govorio mi je jaran da su dobili onaj 'e' certifikat kao nesta da prave sofersajbe... nisam ga bas detaljno ispitivo...
 
Član
phasen.gif


iako to u njemackoj rade - kroz tehnicki tesko prolazi
 
Član
ja bi volio da se nesto ovako mogne uraditi.. platis skupo al bar znas sta si platioo i znas da te murija nece drkat.. razmisljam ev 5 dana dal da stavljam folije na autu kako god okrenem policija ce me drkat pa bi meni ovo farbanje dobro leglo:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top