Tacnost brzinomjera?

Tacnost brzinomjera?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gdje bi mogao da provjerim da li mi sat pokazuje tacnu brzinu????

kad sam skidao kazaljku, nisam imao priliku da zabiljezim tacan polozaj otpustene kazaljke, jer je iglica na koju ide kazaljka jako kratka, tako da je kazaljka spala sa iglice a da jos nije premasila visinu granicnika.......

sad sam je stavio onako otprilike..... ali bi morao nekako da je namjestom da mi tacno pokazuje....... kako je najlakse da to izvedem....????
 
Član
Remblender je napisao(la):
Gdje bi mogao da provjerim da li mi sat pokazuje tacnu brzinu????

kad sam skidao kazaljku, nisam imao priliku da zabiljezim tacan polozaj otpustene kazaljke, jer je iglica na koju ide kazaljka jako kratka, tako da je kazaljka spala sa iglice a da jos nije premasila visinu granicnika.......

sad sam je stavio onako otprilike..... ali bi morao nekako da je namjestom da mi tacno pokazuje....... kako je najlakse da to izvedem....????

Uzmi od nekog navigaciju i vidi da li pokazuje isto sat i navigacija ...

Sat treba da pokazuje 0-7 km/h vishe !

tj kako brze idesh vishe laze , do 50km/h bi trebalo biti ralika 1-2km/h
 

IGY

Član
ako ne mozes naci navigaciju da posudis
jednostavno idi uporedo sa nekim autom, nek ide on tacno 60 pa onda vidi koliko ti ides i odprilike vidis gdje trebas kazaljku pomaci ;)
 
Član
Provozaj se malo, skontaj patrolu negdje i prozuji kraj njih jedno 150+, oni ce ti izmjeriti sigurno ... :lol:

Ja sam isto tako pogrijesio kad sam sebi na Golfu (nekada davno) radio tacho i stanem kraj patrole i zamolim cika-policajca da mi izmjeri i covjek pristao bez rijeci...
 
Član
mtopic je napisao(la):
Provozaj se malo, skontaj patrolu negdje i prozuji kraj njih jedno 150+, oni ce ti izmjeriti sigurno ... :lol:

Ja sam isto tako pogrijesio kad sam sebi na Golfu (nekada davno) radio tacho i stanem kraj patrole i zamolim cika-policajca da mi izmjeri i covjek pristao bez rijeci...


:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
mtopic je napisao(la):
Provozaj se malo, skontaj patrolu negdje i prozuji kraj njih jedno 150+, oni ce ti izmjeriti sigurno ... :lol:

Ja sam isto tako pogrijesio kad sam sebi na Golfu (nekada davno) radio tacho i stanem kraj patrole i zamolim cika-policajca da mi izmjeri i covjek pristao bez rijeci...

kolko je bilo "na kafu":lol::lol::lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Provozaj se malo, skontaj patrolu negdje i prozuji kraj njih jedno 150+, oni ce ti izmjeriti sigurno ... :lol:

Ja sam isto tako pogrijesio kad sam sebi na Golfu (nekada davno) radio tacho i stanem kraj patrole i zamolim cika-policajca da mi izmjeri i covjek pristao bez rijeci...

kolko je bilo "na kafu":lol::lol::lol:

Ma nije covjek htio uzeti nista, ali sam ga maltretirao dva-tri puta dok nisam ustelio u bocu, pa nisam imao obraza da im bar dvajes marki ne ostavim
Garant im bilo dosadno, pa naisla budala da ih zabavlja ... :lol:
 
Član
mtopic je napisao(la):
edoze je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Provozaj se malo, skontaj patrolu negdje i prozuji kraj njih jedno 150+, oni ce ti izmjeriti sigurno ... :lol:

Ja sam isto tako pogrijesio kad sam sebi na Golfu (nekada davno) radio tacho i stanem kraj patrole i zamolim cika-policajca da mi izmjeri i covjek pristao bez rijeci...

kolko je bilo "na kafu":lol::lol::lol:

Ma nije covjek htio uzeti nista, ali sam ga maltretirao dva-tri puta dok nisam ustelio u bocu, pa nisam imao obraza da im bar dvajes marki ne ostavim
Garant im bilo dosadno, pa naisla budala da ih zabavlja ... :lol:

e za to treba biti lud...kod mene u gradu bi odma dobio milion kazni...svaka ti cast!!!:lol::lol::lol:
 
pa od policajca sam i kupio auto (em mi je komsije, em ide samnom na faks :) )
vec sam sumnjao da nije pokazivao kako treba i rekao mu da jedanput kad bude u patroli sa radarom da mi javi da izmjerim... ali on nista....... mogao bi da ga uganjam da to rijesim........

Hvala na prijedlozima.....
 
Član
Laze svaki sat pomalo, ali sto kazu, radar ti je najmjerodavniji instrument koji sebi mozes priustiti.
 
Legend
ja sam ga nedavno mjerio ovako kao topic, i skonto' sam da mi auto pokazuje 4 vise nego sto je cika policajac izmerio na uredjaju..

ovo sto darko kaze, tamo prema skenderiji ima onaj senzor sto informativno pokazuje koliko se auto krece, tako da i ja redovno provjerim jel se sta promjenilo :D
 
Član
Koje auto, koji motor, imas li obrtomjer ?
Golf 2 uglavnom svaki motor, u cetvrtoj na 2000 obrtaja ide 60 km/h
 
Član
Mozes i kazaljku tacno vratiti kako je bila, imas onu dole kao crtiu i na kazaljci ono kao neko podebljanje i to dvoje postavi paralelno :D
Neznam jesam li ti objasnio ja kod sebe uvijek tako, doduse kod mene je golf 1 :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top