T: Corsa C Gsi zadnji ležaj

T: Corsa C Gsi zadnji ležaj

Član
Zanima me ima li neko s foruma veze s autodijelovima ili radi u njima? Tražim zadnji ležaj. Godina 2001, oznaka mašine Z18XE, 92kW.
Auto ima ABS i ESP, na ležaju mora imati magnetni prsten s kojeg ABS čita okretaje točka.
Do sad sam poručivao FAG, Timken, danas stigao i SKF i na svima je isti problem, nema senzora za ABS, tj. prstena. Timken i SKF pakuju Koyo ležaj u svoje kutije, za FAG ne znam, to je mehaničar naručivao. Predzadnja solucija je polovan, zadnja ovlašteni.
Ako neko ima ili misli da ima, može napisati ovdje ili u PP, neće bit džaba.
Hvala unaprijed
 
Član
edit,sad sam skoknuo do radnje,u blizini mi je....vidim pise da si iz zenice...odi u motorex u zenici i trazi ovu sifru k 82541...ako su nazad diskovi a vjerujem da jesu,to bi trebao biti taj lezaj s glavcinom i unutra se nalazi magnetni senzor...javi da li je to to...pozdrav
 
Član
U motorexu sam bio...narucili mi Timken-Koyo proizvodi, dosao, nema senzora.. Cijena bila 165KM... Danas kupio SKF od uvoznika za BiH, unutra isti Koyo lezaj... 154KM...Narucivao i FAG i u sva tri kataloga pise da ima senzor al ne dodje na lezaju...
Ko da Maseratija vozim :)
Sifra u Skfu je vkba 3602
 
Član
cekaj nemoguce,kako zamisljas ti taj lezaj,pise da je integrisan,ne dodje prsten vani nego unutra,bez uvrede cisto me zanima,izvini al spominjes na lezaju,kontam da ne fulas nesto slucajno ?
 
Član
U Strongu imaju FAG... ne odgovara... Taj prsten je nabacen okolo, tj. Integrisan na lezaj i vidi se-tako mi rece mehanicar koji je skidao-Opel servis u Zenici... Danas sam nosio ovaj SKF i kazu da ne pase... u Motorexu su mi nekim magnetom trazili ima li ikakvih magneta i nisu nasli... ja ne znam kako izgleda... valjda u servisu znaju kakav je, skidali su moj-ja nisam bio tu
 
Član
Senzor je valjda zasebno..na lafeti il gdje vec zakacen...na lezaju su neki magnetici koje on cita i tako mjeri okretaje...nije standardno rjesenje..izgleda da cu morat to raskopat i trazit prema uzorku s auta
 
Član
ako su nazad diskovi,taj lezaj dodje s glavcinom i u lezaju dodje prsten,takav se nakaci kompletan i imas citas koji dalje obavlja posao,nema sanse da 3...4 proizvodjaca naprave istu gresku,prije da ti mehanicari nemaju pojma...uglavnom,ostavi u privatnoj por.br sasije,probacu ja po programu jednom pogledat tacno sta ide i koja je sifra...;)
 
Član
ako su nazad diskovi,taj lezaj dodje s glavcinom i u lezaju dodje prsten,takav se nakaci kompletan i imas citas koji dalje obavlja posao,nema sanse da 3...4 proizvodjaca naprave istu gresku,prije da ti mehanicari nemaju pojma...uglavnom,ostavi u privatnoj por.br sasije,probacu ja po programu jednom pogledat tacno sta ide i koja je sifra...;)

i ja sam kontao da je fazon kao na astri g, sve komplet stavis, ustekas dzek i gas
 
Član
A sta je s tvojim senzorom, je li ispravan!? Izgleda kao da bi se mogao skinuti! Jer na slici je odvojen od lezaja! Ako vec ti lezajevi nemaju magnetni prsten onda
prebaci svoj osim ako nije u ku***!


Fag.jpg senzor.jpg
 

Prilozi

  • Fag.jpg
    Fag.jpg
    52,7 KB · Pregleda: 8
Član
Probat cu sutra kod drugog mehanicara raskopat sve i probat skinut senzor...i ja sam maloprije nasao da se prodaje zasebno...iako oni tvrde da se ne skida...mozda probat radapcigerom svuci s lezaja... hvala :)
 
Član
Probat cu sutra kod drugog mehanicara raskopat sve i probat skinut senzor...i ja sam maloprije nasao da se prodaje zasebno...iako oni tvrde da se ne skida...mozda probat radapcigerom svuci s lezaja... hvala :)
Samo onda pazi da ne unistis magnetni prsten, jer inace nista od njega!
 
Član
Evo poslikao sam ležaj, nema magneta ali ima urezano gdje-pretpostavljam, dođe taj prsten... Danas ću potražit senzor u autodijelovima-sam, ako bude, kupit ću, ako ne, onda ćemo probat skinut s mog ležaja. Kontaktirao sam već neke preko pika što prodaju senzore, nema niko...






 
Top