swap 2,5tdi za 1,9tdi

swap 2,5tdi za 1,9tdi

Član
Pozdrav ekipa :)
Pretraživao sam forum da vidim ima li šta na temu swop motora pa nisam našao. Ako ipak ima nemojte zamjeriti.
Radi se o passatu 1999 god. 2,5TDI V6 automatic / tiptronic. Mjenjao bi ga sa nekim 1,9TDI manulenim mjenjačem. Interesuje me prije svega hoće li ga kompjuter prihvatiti i kako to ide sa onim mapama i slično? Cijenio bi bilo kakav komentar u vezi s ovim, ipak je relativno veća investicija u pitanju.

Hvala
 
Početnik
tetric je napisao(la):
Pozdrav ekipa :)
Pretraživao sam forum da vidim ima li šta na temu swop motora pa nisam našao. Ako ipak ima nemojte zamjeriti.
Radi se o passatu 1999 god. 2,5TDI V6 automatic / tiptronic. Mjenjao bi ga sa nekim 1,9TDI manulenim mjenjačem. Interesuje me prije svega hoće li ga kompjuter prihvatiti i kako to ide sa onim mapama i slično? Cijenio bi bilo kakav komentar u vezi s ovim, ipak je relativno veća investicija u pitanju.

Hvala

Imao audia sa tim motorom 2.5 tdi 132kw i razmisljao o istoj stvari tj da ubacim 1.9tdi 96kw.Nakon razmisljanja,trazenja i istrazivanja odustao sam od toga.Prva stvar auto nikad nece bit pouzdano kako je bilo barem ne u tvojoj glavi,nece bit nikada kao sto je bio a jos jedan bitan faktor je visoka cijena tog zahvata.Ima jos more stvari o kojima bi se moglo pisat i diskutovat ali po meni najbolje je rjesenje da prodas svoj auto i kupis isti ali sa 1.9 motorom.Samo tako ces biti 100% siguran da je sve ok i sl.
 
ne mozes samo motor i mjenjac mijenjat, teba i instalaciju, trap prednji jer sigurno nisu isti nosaci, skupa je to invensticija
 
Početnik
GreenDevil je napisao(la):
ne mozes samo motor i mjenjac mijenjat, teba i instalaciju, trap prednji jer sigurno nisu isti nosaci, skupa je to invensticija

Netreba mjenjac provjereno,ja se raspitivao od ovlastenog do stranih foruma mjenjac ostaje isti,barem je u momo slucaju salstas ostao.Ali kao sto kazes da je bogdom samo to ima jos mali milion stvari.Ugl moj mu je savjet neka proda tog i kupi 1.9 jer ja sam odustao zato sto je neisplativo. ;)
 
Član
tetric je napisao(la):
Pozdrav ekipa :)
Pretraživao sam forum da vidim ima li šta na temu swop motora pa nisam našao. Ako ipak ima nemojte zamjeriti.
Radi se o passatu 1999 god. 2,5TDI V6 automatic / tiptronic. Mjenjao bi ga sa nekim 1,9TDI manulenim mjenjačem. Interesuje me prije svega hoće li ga kompjuter prihvatiti i kako to ide sa onim mapama i slično? Cijenio bi bilo kakav komentar u vezi s ovim, ipak je relativno veća investicija u pitanju.

Hvala
A zasto mijenjas motor?
 
Početnik
Ili je u banani motor.Ugl najisplatnije mu je da tog proda i kupi 1.9.Imam ja jednog dobrog za tebe 2005 godi i pun djavo opreme u njemu.3BG serija :D
 
Član
Hvala puno sto ste postali u ovako kratkom vremenu. Motor mijenjam radi potrošnje. Trosi puno, a odrzavanje nije bas jeftino. Jos uvijek sam u fazi promisljanja kako sta mjenjati ili ne mijenjati, pa reko da vidim na forumu. Ako iko zna, to je ekipa ovdje. Cini se da je najblje da prodam ovo kupim 1,9TDI. Kako god, hvala vam na savjetima. Ako budem radio, postavim slike sta se sve uradilo, sta je trebalo, a sta nije trebalo.

Pozdrav
 
Top